Справа № 163/3025/21
Провадження № 1-кп/163/75/22
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2022 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області кримінальне провадження № 12021030560000392 про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Ковель Волинської області, проживаючого по АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, середньої-спеціальної освіти, одруженого, водія ТзОВ «ЄвроТрансЛогістик», раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.263 КК України,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що він близько 12:00 години 19 листопада 2021 року, керуючи вантажним автомобілем марки «ДАФ», номерний знак НОМЕР_1 , перемістив ніж, що згідно з висновком експерта належить до клинкової холодної зброї з коротким клинком, колюче-ріжучої дії, виготовлений промисловим способом, по типу мисливських ножів загального призначення, з місця роботи, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , до МАПП «Ягодин» Волинської митниці, що в селі Старовойтово Ковельського району Волинської області без передбаченого законом дозволу, шляхом транспортування безпосередньо при собі, у холодильнику зазначеного автомобіля, у легкодоступному місці без ознак приховування, де під час виїзду з території України вказаний ніж було виявлено працівниками Державної прикордонної служби України спільно з працівниками Волинської митниці.
Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, що передбачене ч.2 ст.263 КК України у носінні іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу.
В підготовчому судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_5 заявив клопотання про звільнення його підзахисного ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ст.47 КК України з передачею його на поруки трудовому колективу ТзОВ «ЄвроТрансЛогістик» та закриття кримінального провадження. Клопотання обґрунтував тим, що обвинувачений ОСОБА_4 свою вину у вчиненні вказаного кримінального правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся, вчинив нетяжкий злочин, а трудовий колектив ТзОВ «ЄвроТрансЛогістик» звернувся з клопотанням про передачу ОСОБА_4 на поруки, останній в свою чергу готовий з дня передачі його на поруки виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру та не порушувати громадський порядок.
У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся, підтримав заявлене захисником клопотання та просив його задовольнити, звільнивши його від кримінальної відповідальності.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_5 клопотання підтримав з наведених у ньому підстав та просив його задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні не заперечила проти звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності та закриття провадження на підставі ст.47 КК України з передачею його на поруки трудовому колективу та просила клопотання захисника задовольнити.
Вирішуючи в порядку ст.ст.284-286, 314 КПК України заявлене клопотання, суд встановив таке.
Відповідно до ч.1 ст.285, ч.1 ст.286 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, звільнення від кримінальної відповідальності здійснюється судом.
Відповідно до ст.47 КК України, особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилитиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку. У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинене нею кримінальне правопорушення.
Звільнення від кримінальної відповідальності з зазначених підстав є правом суду, тому суд повинен переконатися у можливості через активну участь громадськості досягнути позитивних змін в соціальній поведінці особи.
Системний аналіз зазначеної норми закону дозволяє дійти висновку, що звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею особи на поруки може мати місце за сукупності таких умов:
1)особа вчинила кримінальне правопорушення вперше,
2)діяння належать до кримінального правопорушення, що є проступком або нетяжким злочином,
3)діяння не відносяться до корупційних злочинів чи порушень правил безпеки дорожнього руху,
4)особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, щиро покаялась,
5)колектив підприємства, установи чи організації бажає взяти особу на поруки та звернувся до суду з відповідним клопотанням,
6)особа не заперечує проти закриття кримінального провадження за даною нереабілітуючою обставиною та згідна дотримуватись умов передачі на поруки,
7)умовами передачі на поруки є дотримання визначених колективом підприємства, установи чи організації, що бере особу на поруки, заходів виховного характеру та дотримання громадського порядку.
При перевірці дотримання матеріально-процесуальних передумов та підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності, судом встановлено, що сторонами кримінального провадження не заперечуються фактичні обставини справи, та винуватість ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 263 КК України.
Обвинувачений ОСОБА_4 є не судимим та вперше вчинив злочин.
Даний злочин, згідно ст.12 КК України, є нетяжким злочином.
Злочин не відноситься до корупційних (примітка до ст.45 КК) чи порушень правил безпеки дорожнього руху.
Обвинувачений щиро розкаявся у вчиненому, визнав свою вину, критично поставився до вчиненого, шкоди не заподіяв.
Факт щирого каяття ОСОБА_4 у вчиненому злочині знайшов своє підтвердження в підготовчому судовому засіданні, про що об`єктивно засвідчила його поведінка, усвідомлення суспільної небезпечності вчиненого тавизнання вини за інкримінованим кримінальним правопорушенням.
З протоколу зборів трудового колективу та клопотання ТзОВ «ЄвроТрансЛогісиік» встановлено про бажання прийняти обвинуваченого ОСОБА_4 на поруки, що свідчить про те, що трудовий колектив розуміє взяту на себе відповідальність і підстав не вірити їхньому наміру у суду не має.
Зі змісту клопотання ТзОВ «ЄвроТрансЛогістик» встановлено, що ОСОБА_4 працює в товаристві на посаді водія з 08ю10ю2020, тобто є членом цього трудового колективу.
Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЄВРОТРАНСЛОГІСТИК" зареєстровано за ідентифікаційним кодом юридичної особи 38474558. Місцезнаходження юридичної особи Україна, 43021, місто Луцьк, вулиця Стрілецька, 4. Керівник - ОСОБА_6 .
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 підтвердив суду розуміння наслідків порушення умов звільнення від кримінальної відповідальності з передачею на поруки, висловив свою згоду на виконання виховних заходів та звільнення від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав.
Враховуючи наведене, суд вважає, що дотримані усі передумови для звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинений злочин у зв`язку з передачею на поруки, за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилитиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Суд вважає за необхідне повідомити трудовий колектив ТзОВ «ЄвроТрансЛогістик» про передачу їм ОСОБА_4 на поруки.
Відповідно до ч. 3ст. 288 КПК Українисуд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Судові витрати на проведення експертиз згідно із ст.124 КПК України слід покласти на обвинуваченого.
Ніж як предмет кримінального правопорушення згідно із п.3 ч.1 ст.962 КК України належить конфіскувати і як речовий доказ знищити відповідно до п.3 ч.9 ст.100 КПК України.
Цивільний позов по справі не заявлений.
Запобіжний захід щодо обвинуваченого не обирався, клопотання про обрання такого заходу сторонами не заявлено.
Керуючись ст.ст.284, 286, 288, 314, 372 КПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.263 КК України, на підставі ст.47 КК України у зв`язку з передачею його на поруки трудовому колективу ТзОВ «ЄвроТрансЛогістик», якщо він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилитиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Кримінальне провадження №12021030560000392 закрити у зв`язку із звільненням ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності.
Повідомити трудовий колектив ТзОВ «ЄвроТрансЛогістик» про передачу їм ОСОБА_4 на поруки та направити їм копію ухвали.
Роз`яснити ОСОБА_4 , що у разі порушення ним умов передачі на поруки, відповідно до ч. 2ст. 47 КК України, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч.2ст. 263 КК України.
Роз`яснити колективу ТзОВ «ЄвроТрансЛогістик», що відповідно до ч. 1ст. 289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_4 на поруки колективу, він не виправдає довіру колективу, ухилитиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Речові докази, а саме: ніж, щозгідно звисновком експертаналежить доклинкової холодноїзброї зкоротким клинком,колюче-ріжучоїдії,виготовлений промисловимспособом,по типумисливських ножівзагального призначення,який зберігається в сейфі слідчого відділення ВП №1 (м.Любомль) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області, конфіскувати в дохід держави в порядку спеціальної конфіскації і знищити;
Стягнути з ОСОБА_4 в користь держави 1029 (одну тисячу двадцять дев`ять) гривень 72 копійки судових витрат на проведення експертизи холодної зброї.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду на протязі 7 днів із часу її проголошення через Любомльський районний суд.
Головуючий: суддя ОСОБА_1
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105361046 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами |
Кримінальне
Любомльський районний суд Волинської області
Шеремета С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні