Ухвала
від 18.07.2022 по справі 535/729/22
КОТЕЛЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 535/729/22

Провадження № 1-кс/535/142/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2022 року смт Котельва

Слідчий суддя Котелевського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду смт Котельва клопотання заступника начальника СВ ВП №3 Харківського РУП №3 ГУ НП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_4 по кримінальному провадженню № 12022221230000539 від 15.07.2022 про надання дозволу на проведення огляду (за правилами проведення обшуку), -

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника СВ ВП №3 Харківського РУП №3 ГУ НП в Харківській області підполковник поліції ОСОБА_4 звернувся до Котелевського районного суду Полтавської області з клопотанням по кримінальному провадженню № 12022221230000539 від 15.07.2022 про надання дозволу на проведення огляду (за правилами проведення обшуку),

СВ ВП №3 Харківського РУП №3 ГУ НП в Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022221230000539 від 15.07.2022, розпочате за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.246 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.07.2022 до ВП № З ХРУП № З ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення про те, що у лісосмузі смт Солоницівка Харківського району Харківської області виявлено автомобіль "ГАЗ", д.н.з. НОМЕР_1 та автомобіль ВАЗ 21099, д.н.з. НОМЕР_2 , водії та пасажири яких здійснювали не законну порубку дерев.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та відшукання предметів, знарядь та Інших речових доказів, а також встановлення фактичних відомостей щодо вищевказаних протиправних дій, 14.07.2022 року слідчим СВ ВП № З ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенантом поліції ОСОБА_5 було здійснено виїзд з метою огляду місця події, а саме ділянку місцевості з координатами 49.9958848, 35.9990990, тобто ділянку грунтової дороги поблизу с. Солоницівка Харківської області. З ході проведення вказаної слідчої дії, було виявлено транспортний засіб марки «ГАЗ» 2705- 434 ЗНГ, білого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 . В подальшому, лід час проведення огляду, водій зазначеного транспортного засобу добровільно видав наступне майно, що знаходилося в кузові автомобілю: колоди деревини породи «ясен», що наповнюють кузов розмірами - НОМЕР_3 ,6x3 м. фрагменти деревини діаметром від 80 см до 110 см; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 на автомобіль «ГАЗ» 2705-434 ЗНГ, білого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_5

Згідно з даними свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 , транспортний засіб марки «ГАЗ» 2705-434 ЗНГ, належить на праві власності ТОВ «ХАРКІВЖИЛСЕРВІС» ЗКПО 36226252, м. Харків, пров. Клементівський 17.

В судовому засіданні прокурор Дергачівської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 клопотання підтримала та просила його задовольнити.

Слідчий суддя на підставі наданих матеріалів кримінального провадження, доводів сторони обвинувачення, оцінивши в сукупності всі обставини, дійшов наступного висновку.

Згідно зі ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

У статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право кожного мирно володіти своїм майном.

Конституцією України заборонено проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду (ч. 2 ст. 30).

Відповідно до вимог ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

За статтею 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Як виняток ч. 3 ст. 30 Конституції України передбачає, що у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.

Згідно ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ним володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Тобто, законодавцем окрім можливості проникнення до житла чи іншого володіння особи на підставі судового рішення, передбачено іншу процесуальну гарантію захисту прав особи, а саме можливість проникнути до житла чи іншого володіння особи за добровільною згодою особи, яка ним володіє.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 7 листопада 2013 року в справі «Бєлоусов проти України» нагадав, що будь-яке втручання згідно з пунктом 1 статті 8 Конвенції повинно бути виправданим у розумінні пункту 2 як таке, що здійснюється «згідно із законом» і є «необхідним у демократичному суспільстві» задля досягнення однієї або більше законних цілей, що в ньому наводяться. Формулювання «згідно із законом» вимагає від оскаржуваного заходу як підґрунтя в національному законодавстві, так і його відповідності принципові верховенства права. Головною метою статті 8 Конвенції є захист особи від свавільного втручання державних органів. Високий суд дійшов висновку, що огляд працівниками міліції житла заявника не проводився згідно із законом, оскільки дозвіл на огляд отримано за обставин, в яких були відсутні процесуальні гарантії, що захищають його здатність висловлювати свою справжню думку.

Частинами 2,5 статті 237 КПК України передбачено, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

При цьому перевірка наявності фактичних підстав для проведення обшуку передбачає з`ясування декількох обов`язкових складових, визначених законодавцем у ч. 5 ст. 234 КПК України. Зокрема, відповідно до вказаної норми, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

В статті 223 КПК України викладені вимоги до проведення слідчих (розшукових) дій. Так, відповідно до ч. 1, 2 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні; підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Як вбачається з клопотання старшого слідчого, 15.07.2022 внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022221230000539 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.246 КК України.

У короткому викладі обставин у ЄРДР зазначено: 14.07.2022 до ВП № З ХРУП № З ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення про те, що у лісосмузі смт Солоницівка Харківського району Харківської області виявлено автомобіль "ГАЗ", д.н.з. НОМЕР_1 та автомобіль ВАЗ 21099, д.н.з. НОМЕР_2 , водії та пасажири яких здійснювали не законну порубку дерев.

Згідно з ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ним володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення. У такому разі прокурор, слідчий, дізнавач за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися до слідчого судді із клопотанням про проведення обшуку. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого, дізнавача про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому статтею 255 цього Кодексу.

14.07.2022 року слідчим СВ ВП № З ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенантом поліції ОСОБА_5 було здійснено виїзд з метою огляду місця події, а саме ділянку місцевості з координатами 49.9958848, 35.9990990, тобто ділянку грунтової дороги поблизу с. Солоницівка Харківської області. З ході проведення вказаної слідчої дії, було виявлено транспортний засіб марки «ГАЗ» 2705- 434 ЗНГ, білого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 . В подальшому, лід час проведення огляду, водій зазначеного транспортного засобу добровільно видав наступне майно, що знаходилося в кузові автомобілю: колоди деревини породи «ясен», що наповнюють кузов розмірами - НОМЕР_3 ,6x3 м. фрагменти деревини діаметром від 80 см до 110 см; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 на автомобіль «ГАЗ» 2705-434 ЗНГ, білого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_5

Згідно ч.6 ст.13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року №1402-VIII, висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Слідчий суддя вважає, що слідчий довів, що даний огляд було проведено з підстав, передбачених ч. 3 ст. 233 КПК України,.

Отже, слідчий суддя задовольняє клопотання слідчого про надання дозволу на проведення огляду.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 110, 233-237, 309, 372 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання заступника начальника СВ ВП №3 Харківського РУП №3 ГУ НП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_4 по кримінальному провадженню № 12022221230000539 від 15.07.2022 про надання дозволу на проведення огляду (за правилами проведення обшуку)- задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду (за правилами проведення обшуку) транспортного засобу марки «ГАЗ 2705-455 ЗНГ,д.н.з. НОМЕР_1 , що належить на праві власності ТОВ «ХАРКІВЖИЛСЕРВІС» ЗКПО 36226252, м. Харків, пров. Клементівський 17, що перебував на ділянці місцевості за координатами 49.9958848, 35.9990990, тобто ділянці грунтової дороги поблизу с. Солоницівка Харківської області, в якому 14.07.2022слідчим СВ ВП №3 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській області лейтенантом поліції ОСОБА_5 було проведено невідкладну слідчу дію у вигляді огляду місця події.

Строк дії ухвали до 25.07.2022

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 22 липня 2022 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКотелевський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.07.2022
Оприлюднено24.07.2023
Номер документу105367355
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —535/729/22

Ухвала від 18.07.2022

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 18.07.2022

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 19.07.2022

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 19.07.2022

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 18.07.2022

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 18.07.2022

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Жорняк О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні