Ухвала
від 22.07.2022 по справі 526/1157/22
ГАДЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 526/1157/22

Провадження № 1-кс/526/437/2022

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 липня 2022 року слідчий суддя Гадяцького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника СВ відділення поліції №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42022172050000009 від 02.02.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України,

у с т а н о в и в:

Заступник начальника СВ відділення поліції №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області майор поліції ОСОБА_3 , за погодженням начальника Гадяцького відділуМиргородської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернулась з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, посилаючись на те, що нею проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022172050000009 від 02.02.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України.

Уклопотанні зазначає,що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », НГВУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », які здійснюють видобування корисних копалин (природний газ, нафта, газовий конденсат) в територіальних межах Краснолуцької, Великобудищанської, Сергіївської, Гадяцької та Лютенської ОТГ Миргородського (межі колишнього Гадяцького) району Полтавської області на протязі 2021 року, з метою документального заниження обсягів видобутої сировини, внесено неправдиві дані до Журналів обліку видобутих корисних копалин.

У ходідосудового розслідуваннявстановлено,що базоюоподаткування рентноюплатою закористування надрамидля видобуваннякорисних копалинє вартістьобсягів видобутиху податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства). При цьому встановлено, що відповідно до даних, наданих Краснолуцькою ОТГ, за період 2021 рентна плата (відсоток) за користування надрами для видобування природного газу складає: платник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) 10,20 грн.

При цьому встановлено, що платником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за категорією рентна плата за користування надрами для видобування природного газу, здійснено 1 платіж в серпні 2021 року на суму 10, 2 грн. Загалом, аналіз надходження рентної плати свідчить про суттєві розбіжності, як в питаннях обсягів видобутих корисних копалин, так і в обсязі сформованих платником податку витрат.

У зв`язку з викладеним, в діях службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » наявні ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України, зокрема в частині, що стосується формування бази оподаткування для сплати рентної плати за користування надрами.

Беручи доуваги вищевикладене,з метоювстановлення данихщодо обсягіввидобутих кориснихкопалин протягом2021року тав подальшомусуми надходженьдо бюджету ІНФОРМАЦІЯ_8 рентноїплати закористування надрами,в ходіпроведення досудовогорозслідування кримінальногопровадження виникланеобхідність вотриманні тимчасовогодоступу додокументів суб`єкта господарської діяльності, що здійснює видобування корисних копалин (природний газ, нафта, газовий конденсат) - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) АДРЕСА_1 ,- а саме:

-Кондиції на мінеральну сировину об`єкта (ділянки) надр (вимоги п.252.5 ПКУ, наказу № 300 від 07.12.2005 Державної комісії України по запасах корисних копалин).

-Затверджені платником схеми руху товарної продукції гірничого підприємства, видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях та місцях зберігання (вимоги п.252.5 ПКУ).

-Витяги за 2021 рік з Журналів обліку видобутих корисних копалин (вимоги п. 252.19 ПКУ). Посадові інструкції відповідальних осіб за ведення вищевказаних Журналів.

-Документацію, визначену п. п. 3.1, 3.3, 3.8, 3.10 Порядку ведення обліку нормативних втрат і виробничо - технологічних витрат нафти, природного газу та газового конденсату під час їх видобування, підготовки до транспортування та транспортування (Наказ Мінпалива та енергетики України № 224 від 18.05.2002 року).

-Форму звітності 6-ГР за 2021 рік з додатками, після подачі 05.02.22 (вимоги Наказу Мінекології та природних ресурсів № 97 від 14.03.2016) (саму форму в електронному форматі, додатки письмово). Необхідно в обов`язковому порядку забезпечити надання документів, визначених Положенням про порядок списання запасів корисних копалин з обліку гірничо добувного підприємства (вимоги Постанови КМУ №58 від 27.01.1995), в т.ч. обліково геолого-маркшейдерську документацію, що стала підставою для списання запасів, відповідні акти та Книгу обліку списаних запасів корисних копалин.

-Перелік сертифікованого спеціального вимірювального обладнання, що застосовується для вимірювання кількості кожного виду сировини; письмові заяви надані Державній службі геології та надр перед введенням вищевказаного обладнання в експлуатацію; акти про збереження пломб; інформацію про останню метрологічну повірку обладнання (вимоги п. 3,4,5 Порядку централізованого обліку видобутку нафти, природного газу, газового конденсату, супутньої пластової води, а також закачки в пласти води та газу, Наказ № 538/1109 від 22.10.2012 Мінекології та природних ресурсів України).

-Податкові декларації з рентної плати за 2021 рік з відповідними додатками, в тому числі уточнюючі декларації також з додатками.

-Акти перевірок, податкові повідомлення рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування рентної плати за користування надрами, складені контролюючим органом протягом 2021 року.

Вказані документи необхідні для проведення експертних та аналітичних досліджень. Крім цього, вони мають значення для розкриття кримінального правопорушення, для повного, об`єктивного, всебічного розслідування кримінального провадження та можуть виступати в якості речового доказу по кримінальному провадженні. Іншими способами встановити обставини, які необхідно довести за допомогою цих документів неможливо, тому виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до них.

11.02.2022 процесуальним керівником Миргородської окружної прокуратури ОСОБА_5 на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » рекомендованим листом був направлений запит про надання документів стосовно вищевикладених фактів та за номером поштового відправлення отримано підтвердження про отримання вказаного запиту 31.05.2022, однак до цього часу документи надані не були.

У подальшому, в ході проведення досудового розслідування кримінального провадження 12.04.2022 направлено клопотання про тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та 15.04.2022 отримано ухвалу слідчого судді Гадяцького районного суду №526/474/22 про тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Однак, вказана ухвала слідчого судді не була відправлена та не вручена представнику ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку із військовими діями, оскільки згідно довідки Укрпошти про причини повернення листа: «Населений пункт одержувача закритий для обміну поштою». На даний час відновлено поштове відправлення по даному напрямку, але строк дії ухвали слідчого про тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » закінчився 15.05.2022, а тому виникла необхідність в повторному отриманні вказаної ухвали.

Також, просила клопотання розглянути без участі представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

Заступник начальника СВ відділення поліції №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області майор поліції ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилась, надала заяву про розгляд клопотання за її відсутності.

Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, а саме що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Враховуючи, що існує реальна загроза зміни або знищення вищевказаної документації, яка знаходиться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », тому вважаю за необхідне дане клопотання розглянути без виклику його представника.

Згідно до ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи, що зазначені вище документи мають суттєве значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, а також слідчим доведено можливість використання, як доказів цих документів у кримінальному провадженні, з метою розкриття злочину, тому клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись статтями 159 - 166 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в:

Клопотання заступника начальника СВ відділення поліції №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42022172050000009 від 02.02.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України задовольнити.

Надати групі слідчих слідчого відділення відділення поліції № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області: заступнику начальника слідчого відділення ОСОБА_3 , слідчим - ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та кожному окремо тимчасовий доступ та можливість вилучення копій документів (виключно в розрізі ведення діяльності в межах Краснолуцької ОТГ Миргородського (колишнього Гадяцького) району Полтавської області) суб`єкта господарської діяльності, який здійснюєвидобування кориснихкопалин (природнийгаз,нафта,газовий конденсат)-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ),що знаходяться вйого адміністративномуприміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

-Кондиції на мінеральну сировину об`єкта (ділянки) надр (вимоги п.252.5 ПКУ, наказу № 300 від 07.12.2005 Державної комісії України по запасах корисних копалин).

-Затверджені платником схеми руху товарної продукції гірничого підприємства, видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях та місцях зберігання (вимоги п.252.5 ПКУ).

-Витяги за 2021 рік з Журналів обліку видобутих корисних копалин (вимоги п. 252.19 ПКУ). Посадові інструкції відповідальних осіб за ведення вищевказаних Журналів.

-Документацію, визначену п. п. 3.1, 3.3, 3.8, 3.10 Порядку ведення обліку нормативних втрат і виробничо - технологічних витрат нафти, природного газу та газового конденсату під час їх видобування, підготовки до транспортування та транспортування (Наказ Мінпалива та енергетики України № 224 від 18.05.2002 року).

-Форму звітності 6-ГР за 2021 рік з додатками, після подачі 05.02.22 (вимоги Наказу Мінекології та природних ресурсів № 97 від 14.03.2016) (саму форму в електронному форматі, додатки письмово). Необхідно в обов`язковому порядку забезпечити надання документів, визначених Положенням про порядок списання запасів корисних копалин з обліку гірничо добувного підприємства (вимоги Постанови КМУ №58 від 27.01.1995), в т.ч. обліково геолого-маркшейдерську документацію, що стала підставою для списання запасів, відповідні акти та Книгу обліку списаних запасів корисних копалин.

-Перелік сертифікованого спеціального вимірювального обладнання, що застосовується для вимірювання кількості кожного виду сировини; письмові заяви надані ІНФОРМАЦІЯ_9 перед введенням вищевказаного обладнання в експлуатацію; акти про збереження пломб; інформацію про останню метрологічну повірку обладнання (вимоги п. 3,4,5 Порядку централізованого обліку видобутку нафти, природного газу, газового конденсату, супутньої пластової води, а також закачки в пласти води та газу, Наказ № 538/1109 від 22.10.2012 Мінекології та природних ресурсів України).

-Податкові декларації з рентної плати за 2021 рік з відповідними додатками, в тому числі уточнюючі декларації також з додатками.

- Акти перевірок, податкові повідомлення рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування рентної плати за користування надрами, складені контролюючим органом протягом 2021 року.

Строк дії ухвали два місяці.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГадяцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення22.07.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105373653
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —526/1157/22

Ухвала від 27.07.2022

Кримінальне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Тищенко Л. І.

Ухвала від 22.07.2022

Кримінальне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Тищенко Л. І.

Ухвала від 19.07.2022

Кримінальне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Тищенко Л. І.

Ухвала від 18.07.2022

Кримінальне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Тищенко Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні