Справа №710/920/22
Номер провадження 2/710/329/22
УХВАЛА
про залишення без руху
25.07.2022 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Сивокінь С.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ «Сиророб» про поновлення строку для подачі позову до суду, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та спричиненої маральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
19.07.2022 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшла позовна заява в якій позивач просить: поновити строк для звернення до суду з позовом про поновлення на роботі, пропущений з поважних причин, визнати незаконним та скасувати наказ №37 від 09.03.2022 року про звільнення, поновити на посаді водія автотранспортних засобів, стягнути 34641,74 грн заробітної плати за період з 09.03. по 18.07.2022, за час вимушеного прогулу, стягнути 30000,00 грн моральної шкоди.
Позовна заява, яка подається, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За пред`явлення вимоги про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі позивачі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:
В той же час позивач заявив, окрім вимоги про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, також позовну вимогу про стягнення моральної шкоди. Позивач визначив моральну шкоду в грошовому вимірі в розмірі 30000,00 грн.
Вимога про відшкодування моральної шкоди у спорі щодо поновлення трудових прав, визначена у грошовому вимірі, стає майновою вимогою, отже, судовий збір за таку вимогу підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру, такий висновок міститься у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду справа № 523/4124/21 від 07.02.2022 р.
Відповідно до ч.ч.5,6 ст.13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Згідно з ч.4 ст.263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
За змістом ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання позовної вимоги майнового характеру, яка подана фізичною особою розмір судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Нормою ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» передбачено, що у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений: на 1 січня 2022 року 2481,00 гривня. Таким чином мінімальний розмір судового збору за подання позовної заяви поданої фізичною особою майнового характеру має становити 2481,00 х 0,4 = 992,40 грн.
Відповідно доп.1ч.1ст.176ЦПК Україниціна позовувизначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується.
Позивач визначив моральну шкоду в грошовому вимірі в розмірі 30 000,00 грн. Один % від суми 30 000,00 *1% = 300,00 грн. Отже, сплаті підлягає сума судового збору в мінімальному розмірі 992,40 грн.
Як вбачається з заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем не надано доказів сплати судового збору у відповідності до вимог п.п 1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
Суддя встановив, що подана заява не відповідає вимогам, ч.4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Частиною 1 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин вважаю за необхідне надати заявникові десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення виявлених недоліків.
На підставі вище викладеного керуючись, ст.177, 185, ч.2 ст. 258, ст. 260, 293, 294, 335,337, ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ «Сиророб» про поновлення строку для подачі позову до суду, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та спричиненої маральної шкоди, - залишити без руху.
Позивачу усунути недоліки протягом десятиднів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, а саме: надати підтвердження судового збору в розмірі 992,40 (дев`ятсот дев`яносто дві гривні 40 копійок), або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч.10 ст.83 ЦПК України, докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.
В разі не усунення до встановленого терміну недоліків, зазначених в ухвалі, заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачеві з усіма додатками до неї.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.С. Сивокінь
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2022 |
Оприлюднено | 26.07.2022 |
Номер документу | 105387144 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Сивокінь С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні