Ухвала
від 25.07.2022 по справі 546/1128/19
РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

єдиний унікальний номер справи 546/1128/19

номер провадження 2/546/16/22

У Х В А Л А

25 липня 2022 року м. Решетилівка

Решетилівський районний суд Полтавської області у складі головуючої судді Романенко О.О., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника відповідача ФГ «АРНІКА» - адвоката Панченко О.О. про призначення в режимі відеоконференції судового засідання поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Решетилівської міської ради, Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації Решетилівської міської ради Полтавської області», Виконавчого комітету Решетилівської міської ради, Фермерського господарства «Арніка», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хлібороб», Приватного підприємства Полтавське бюро технічної інвентаризації «ІНВЕНТАРИЗАТОР», про визнання незаконними та скасування нормативно-правових актів індивідуальної дії , -

в с т а н о в и в :

У провадженні Решетилівського районного суду Полтавської області перебуває вищевказана цивільна справа.

12.07.2022 до суду надійшло клопотання представника ФГ «АРНІКА» - адвоката Панченко О.О. про участь представника відповідача у судовому засіданні, призначеного на 08:30 год. 16.08.2022 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Розгляд клопотання проводиться без повідомлення та виклику учасників справи.

Розглянувши подане клопотання, перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного.

У відповідності до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Згідно ч.ч. 4, 5 ст. 212 ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17.08.2021 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).

У пункті 2 Положення зазначено, що положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку.

Згідно п. 45 Положення, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі. Підсистема відеоконференцзв`язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.

Відповідно до п. 46 Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Суд може постановити ухвалу про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).

У Решетилівському районному суді Полтавської області є технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції з використанням системи «EasyCon», а саме: наявність обладнання та можливість його використання.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Таким чином, участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є правом учасника справи, встановленим чинним законодавством, та жодним чином не порушує прав інших учасників судового процесу, у тому числі не порушує ст. 21 Конституції України, якою встановлено, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах, права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Оскільки, представник відповідача просить провести судове засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon», зважаючи на значну віддаленість місця від місця розгляду справи, з метою забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи та відповідно до ч. 4 ст. 212 ЦПК України, суд дійшов висновку, що клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :

Клопотання представника відповідача Фермерського господарства «АРНІКА» - адвоката Панченко О.О. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.

Судове засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Решетилівської міської ради, Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації Решетилівської міської ради Полтавської області», Виконавчого комітету Решетилівської міської ради, Фермерського господарства «Арніка», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хлібороб», Приватного підприємства Полтавське бюро технічної інвентаризації «ІНВЕНТАРИЗАТОР», про визнання незаконними та скасування нормативно-правових актів індивідуальної дії, призначене на 08:30 год. 16 серпня 2022 року, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon представником відповідача Фермерського господарства «АРНІКА» - адвокатом Панченко Оленою Олександрівною ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 , телефон: НОМЕР_1 , адреса: вул. Гоголя, буд. 7, оф. 101, м. Полтава Полтавського району Полтавської області, пошт.інд.: 36000).

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду представнику відповідача Фермерського господарства «АРНІКА» - адвокату Панченко О.О. необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

Роз`яснити представнику відповідача Фермерського господарства «АРНІКА» - адвокату Панченко О.О., що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний зареєструватися в Електронному кабінеті та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Попередити представника відповідача Фермерського господарства «АРНІКА» - адвоката Панченко О.О., що ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який надав відповідну заяву.

Копію ухвали надіслати учасникам справи для відома та виконання.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http:// rsh.pl.court.gov.ua/sud1626/.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Романенко

СудРешетилівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.07.2022
Оприлюднено28.07.2022
Номер документу105424894
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про державну власність щодо визнання незаконним акта, що порушує право власності

Судовий реєстр по справі —546/1128/19

Рішення від 31.10.2023

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Рішення від 31.10.2023

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 02.03.2023

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 13.10.2022

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 29.09.2022

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 15.09.2022

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 25.07.2022

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 29.06.2022

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 19.06.2022

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 13.09.2021

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні