ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/9515/21
провадження № 2/753/1059/22
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
"25" липня 2022 р. м. Київ
Дарницький районний суд м. Києва у складі головуючого судді Курічової В.М.,
за участю секретаря судового засідання Іващенко Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зарічна 1В» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
УСТАНОВИВ:
13.05.2021 до Дарницького районного суду м. Києва надійшла позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зарічна 1В» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 13.05.2021 для розгляду справи визначено суд у складі головуючого судді Курічової В.М.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач здійснює господарче забезпечення багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 . відповідачка є власником 1/2 частини кв. АДРЕСА_2 . Іншим співвласником зазначеної квартири є ОСОБА_2 відповідачка неналежним чином виконує зобов`язання перед позивачем щодо оплати наданих житлово-комунальних послуг, у зв`язку х чим утворилась заборгованість за період з 01.04.2020 по 30.04.2021 у розмірі 2 854,18 грн. Згідно ст. 625 ЦК України нараховано інфляційну складову боргу - 127,06 грн та 3% річних - 40,05 грн.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 27.05.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі. Справу призначено до розгляду в судовому засіданні без виклику сторін. Копію позовної заяви з додатками направлено відповідачці та встановлено строк для подання відзиву на позов.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 27.10.2021 постановлено перейти до розгляду цивільної справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Копію позовної заяви з додатками направлено відповідачу та встановлено строк для подання відзиву на позов.
В судове засідання представник позивача не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просив позовні вимоги задовольнити повністю, проти ухвалення заочного рішення не заперечував.
Відповідачка в судове засідання повторно не з`явилась, про дату, час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, причину неявки суду не повідомила, відзив на позовну заяву не подала, інші заяви з процесуальних питань від неї до суду не надходили.
Суд розглянув справу за відсутності сторін за наявними у справі матеріалами. З урахуванням положень ст. 280, 281 ЦПК України та з позицією представника позивача викладеної в заяві, який не заперечував проти заочного розгляду справи, суд розглянув справу в заочному порядку.
Судом на підставі частини другої статті 247 Цивільно-процесуального кодексу України, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та така, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
ОСББ «Зарічна 1В» є балансоутримувачем буд. АДРЕСА_1 та надає послуги з управління зазначеного багатоквартирного будинку.
Згідно з відомостями електронного реєстру територіальної громади м. Києва «ГІОЦ/КМДА», наданими суду, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_3 .
З інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна вбачається, що відповідачці на праві приватної власності належить 1/2 частини кв. АДРЕСА_4 .
Згідно із зазначеною інформаційною довідкою загальна площа квартири становить 47,2 кв.м.
Згідно з розрахунком заборгованості ОСОБА_1 , з урахуванням частки, яка належить відповідачці, має заборгованість за отримані послуги щодо утримання будинку та прибудинкової території в розмірі в період з 01.04.2020 по 30.04.2021 в розмірі 2 854,18 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначені правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
Положеннями ст. 22 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» врегульовані питання щодо господарчого забезпечення об`єднанням утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку.
Зокрема, ст. 22 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання.
Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами об`єднання відповідно до законодавства та статуту об`єднання.
Відповідно до положень ст. 10 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» рішення загальних зборів. Прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.
Відповідно до рішення загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 від 22.09.2018 затверджено кошторис ОСББ «Зарічна 1В» із щомісячним внеском співвласників на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна (крім витрат на енергопостачання на загальні потреби) у розмірі:
- 5,45 грн за 1 кв.м. загальної площі співвласника при сплаті до 20-го числа наступного за розрахунковим місяця;
- 6,50 грн за 1 кв.м. загальної площі співвласника при сплаті після 20-го числа наступного за розрахунковим місяця
Розмір внеску на відшкодування витрат за електроенергію, використану на загальні потреби (освітлення місць загального користування, електропостачання ліфтів, насосів, засобів безпеки та іншого інженерно-технічного обладнання) визначається щомісяця на підставі рахунків та актів від постачальної організації пропорційно площі у власності.
Затверджено починаючи з 01 грудня 2018 року щомісячний внесок співвласників на збереження (охорону) спільного майна в будинку в розмірі 1,50 грн за 1 кв.м. загальної площі співвласника.
Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. 1 ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов. Визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Оскільки відповідачкою не виконуються зобов`язання щодо сплати отриманих від позивача послуг щодо утримання будинку та прибудинкової території, у зв`язку з чим утворилась заборгованість, розмір якої відповідачкою не спростований, суд дійшов висновку про стягнення з відповідачки на користь позивача заборгованості по сплаті послуг щодо утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 2 854,18 грн за період з 01.04.2020 по 30.04.2021.
Позивач також вказує на те, що окрім стягнення заборгованості по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території, відповідачка має сплатити інфляційні втрати в розмірі 127,06 грн та 3% річних в розмірі 40,05 грн, на підтвердження чого надав відповідний розрахунок.
Відповідно до статті 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Приписи цієї статті поширюються на всі види грошових зобов`язань, якщо інше не передбачено договором або спеціальними нормами закону, який регулює, зокрема, окремі види зобов`язань.
Аналогічний висновок міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16 травня 2018 року у справі №686/21962/15-ц.
З огляду на те, що відповідачка прострочила виконання грошового зобов`язання, вона на вимогу позивача повинна сплатити інфляційні втрати та 3% річних від простроченої суми.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Щодо відшкодування відповідачкою судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Позивачем сплачено судовий збір за подачу позовної заяви в сумі 2 270,00 грн.
Відповідно до ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки позовні вимоги задоволено повністю, з відповідачки на користь позивача підлягають стягненню судові витрати, які складається з судового збору у розмірі 2 270,00 грн.
Крім того, позивач просив стягнути з відповідачки судові витрати на правничу допомогу в розмірі 3 000,00 грн.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Ч. 2 ст. 137 цього Кодексу встановлено, за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Ч. 3 ст. 137 цього Кодексу встановлено, що для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Ч. 4 ст. 137 цього Кодексу встановлено, що розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Представником позивача - адвокатом Агафоновим А.В. на підтвердження витрат на правничу допомогу, яка підлягає сплаті відповідачкою, надано договір про надання правової (правничої) допомоги № 13/1/20 від 13.01.2020; додаткову угоду № 10-05/2 від 10.05.2021 до договору про надання правової (правничої) допомоги № 13/1/20 від 13.01.2020; акт приймання-передачі наданих послуг № 19-07-2021/А2, згідно з яким вартість наданих послуг становить 3 000,00 грн.
Враховуючи, що представником позивача виконано обсяг роботи, який узгоджений з позивачем, суд вважає, що з відповідачки на користь позивача підлягають стягненню судові витрати на правничу допомогу адвоката у розмірі 3 000,00 грн, які відповідають складності справи та наданим адвокатом послуг; часом, витраченим адвокатом на надання цих послуг та їх обсягу; значенню справи для сторін, а також зазначеній позивачем ціні позову.
Керуючись нормами ст. 133, 141, 247, 259, 263-265, 268, 280-284, 288, 289, 354-355 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зарічна 1В» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зарічна 1В»:
- заборгованість по сплаті послуг щодо утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 2 854,18 грн;
- інфляційні втрати в розмірі 127,06 грн, 3% річних в розмірі 40,05 грн;
- витрати з надання професійної правничої допомоги в розмірі 3 000,00 грн, судовий збір в розмірі 2 270,00 грн, а всього до стягнення - 8 291,29 грн.
Позивач Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зарічна 1В», код ЄДРПОУ: 41427288, місцезнаходження: м. Київ, вул. Зарічна, 1-В.
Відповідачка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
На заочне рішення суду позивачем може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду безпосередньо протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Позивач, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М. Курічова
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2022 |
Оприлюднено | 02.08.2022 |
Номер документу | 105450995 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Курічова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні