Ухвала
від 28.07.2022 по справі 908/1704/21
ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

У Х В А Л А

28.07.2022 м.Дніпро Справа № 908/1704/21

Центральний апеляційний господарський суд у складі:

головуючого судді: Мороза В.Ф.,

розглянувши матеріали апеляційної скарги Головного управління ДПС у Запорізькій області на ухвали Господарського суду Запорізької області від 29.06.2022 (суддя Сушко Л.М.)

у справі №908/1704/21

кредитори 1. Товариство з обмеженою відповідальністю Оавра Плюс, м. Львів

2. Головне управління ДПС у Запорізькій області, м. Запоріжжя

банкрут Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Агро-Сервіс-Трейд, 69068, м. Запоріжжя, вул. Іванова, 99, код ЄДРПОУ 40042554

ліквідатор - Клименко Олександр Юрійович, м. Запоріжжя

ВСТАНОВИВ:

В провадженні господарського суду Запорізької області перебуває справа №908/1704/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Агро-Сервіс-Трейд, 69068, м. Запоріжжя, вул. Іванова, 99, код ЄДРПОУ 40042554.

Ухвалою суду від 07.12.2021. визнані грошові вимоги Головного управління ДПС у Запорізькій області, 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166 на суму 4540,00 грн. (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 18 524,00 грн. - 2 черга задоволення вимог кредиторів.

Постановою господарського суду Запорізької області від 01.02.2022 Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Агро-Сервіс-Трейд визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Клименка Олександра Юрійовича.

19.05.2022. та 06.06.2022. від Головного управління ДПС у Запорізькій області надійшло клопотання у якому податкова просить суд: зобов`язати ліквідатора провести аналіз фінансового становища боржника на предмет наявності або відсутності ознак фіктивного банкрутства, зокрема перевірити реальність вимог кредитора; зобов`язати ліквідатора закрити рахунки, надати інформацію про рух грошових коштів по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи, підтверджуючі інформацію надану у балансі (у т.ч., що підтверджують кредиторську заборгованість), результати проведеної інвентаризації основних фондів, нематеріальних активів, ТМЦ, коштів тощо, надати документи фінансово - господарської діяльності за період з 01.01.2017 року по дату їх надання до контролюючого органу; врахувати надану інформацію та документи при вирішення питання про ліквідацію банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Агро-Сервіс-Трейд; до отримання від ліквідатора документів та проведення перевірки працівниками ГУ ДПС у Запорізькій області, не затверджувати ліквідаційний баланс банкрута та не приймати рішення про припинення провадження у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Агро-Сервіс-Трейд; визнати ГУ ДПС у Запорізькій області учасником по справі про банкрутство, щодо прав та обов`язків яких існує спір.

17.06.2022. до господарського суду Запорізької області від ліквідатора надійшов звіт та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Агро-Сервіс-Трейд.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 29.06.2022 у справі №908/1704/21 клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області (вх.№6072/08-08/22 від 19.05.2022. та вх.№6562/08-08/22) залишено без задоволення.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 29.06.2022 у справі №908/1704/21 звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, затверджено. Банкрута - Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Агро-Сервіс-Трейд, 69068, м. Запоріжжя, вул. Іванова, 99, код ЄДРПОУ 40042554 ліквідовано. Провадження у справі №908/1704/21 закрито.

На адресу Центрального апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Головного управління ДПС у Запорізькій області, згідно якої останнє просить скасувати ухвалу суду від 29.06.2022, якою залишено без задоволення клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області та ухвалу суду від 29.06.2022, якою затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, справу направити для продовження розгляду.

Ознайомившись з матеріалами апеляційної скарги, Центральний апеляційний господарський суд вважає за необхідне залишити її без руху з огляду на наступне.

Згідно п. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.

Порядок та розмір справляння судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір" № 3674-VІ від 08.07.2011р. (зі змінами та доповненнями).

Згідно з п. п. 7 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання апеляційної та касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01.01.2022 встановлений у розмірі 2 481,00 грн.

Таким чином судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу суду підлягає сплаті у розмірі 2 481,00 грн.

Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, скаржником не додано доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.

При цьому апеляційний суд звертає увагу, що згідно апеляційної скарги апелянт оскаржує дві ухвали господарського суду, за які мав оплатити вказаний розмір за кожну ухвалу окремо.

Головне управління ДПС у Запорізькій області в апеляційній скарзі просить про відстрочення сплати судового збору до ухвалення Центральним апеляційним господарським судом постанови за результатами розгляду даної апеляційної скарги.

В обґрунтування клопотання апелянт зазначає, що внаслідок впровадження воєнного стану, на рахунках за якими здійснюється видатки для сплати судового збору, фінансування не здійснюється.

Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України Про судовий збір. На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Велика Палата в постанові від 14.01.2021 у справі № 940/2276/18 зробила висновок, що із системного аналізу змісту норм статті 8 Закону України "Про судовий збір" убачається, що положення пунктів 1 та 2 частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» не поширюються на юридичних осіб, незалежно від наявності майнового критерію (майнового стану учасника справи - юридичної особи), а положення пункту 3 частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» можуть бути застосовані до юридичної особи за наявності майнового критерію, але тільки у справах, визначених цим пунктом, тобто предметом позову у яких є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Отже наведені в ст. 8 Закону України «Про судовий збір» умови не поширюються на скаржника та виключають можливість відстрочення сплати судового збору, отже в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвали Господарського суду Запорізької області від 29.06.2022 у справі № 908/1704/21 слід відмовити.

Згідно ст. 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

Відповідно до п. 2 "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 №270 (далі - правила) розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Згідно з пунктом 8 Правил надання послуг поштового зв`язку оператори поштового зв`язку надають послуги з пересилання внутрішніх та міжнародних поштових відправлень, поштових переказів. До внутрішніх поштових відправлень належать, зокрема листи - прості, рекомендовані, з оголошеною цінністю.

Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою (пункт 19 Правил надання послуг поштового зв`язку).

У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися (пункт 61 Правил надання послуг поштового зв`язку). Під час приймання для пересилання письмової кореспонденції на адресному боці кожного поштового відправлення проставляється відбиток календарного штемпеля. Дата відбитку календарного штемпеля маркувальної машини повинна відповідати даті подання письмової кореспонденції для пересилання (п. 73 Правил надання послуг поштового зв`язку).

Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства учасниками у справі про банкрутство є сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір.

До апеляційної скарги не додано доказів надіслання копії такої скарги на адресу учасників справи про банкрутство.

Окрім того апеляційний суд зазначає, що апелянт в апеляційній скарзі просить скасувати одночасно дві ухвали господарського суду від 29.06.2022, підставами для прийняття яких були різні прцесуальні документи подані учасниками справи (клопотання про зобов`язання вчинити дії, подане апелянтом та заява про затвердження звіту, подана ліквідатором).

Разом з тим, нормами Господарського процесуального кодексу України не передбачено можливості одночасного перегляду в апеляційному порядку різних за своєю природою процесуальних актів по одній справі. Перегляд кожного судового рішення здійснюється в окремому апеляційному провадженні на підставі окремо поданої апеляційної скарги.

Одночасне оскарження різних процесуальних документів суду першої інстанції, які є окремими самостійними об`єктами апеляційного оскарження в одній апеляційній скарзі перешкоджає їх одночасному розгляду в апеляційному порядку.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 17.02.2020 у справі №2/118. При цьому згідно викладеного висновку у Верховний Суд зазначив, що наслідком встановлення судом апеляційної інстанції порушення вимог статті 258 Господарського процесуального кодексу України щодо оформлення апеляційної скарги, у тому числі і щодо сплати судового збору, мало б бути залишення такої апеляційної скарги без руху та надання скаржнику строку на усунення визначених судом недоліків, а не її повернення.

У зв`язку з зазначеним, з метою усунення допущених недоліків оформлення апеляційної скарги, апелянту необхідно у строк, визначений даною ухвалою подати до апеляційного суду окремі апеляційні скарги на оскаржувані ухвали суду першої інстанції, оформлені з дотриманням вимог, встановлених статтею 258 ГПК України, докази сплати судового збору у розмірі 2 481,00 грн. за кожний окремий оскаржуваний судовий акт та докази надіслання копій таких скарг на адресу учасників справи про банкрутство.

За ст. 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 174, 235, 258, ч. 3 ст. 260 ГПК України, апеляційний господарський суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Запорізькій області на ухвали Господарського суду Запорізької області від 29.06.2022 у справі № 908/1704/21 залишити без руху.

Скаржнику у строк 10 днів з дня вручення ухвали усунути недоліки апеляційної скарги, а саме: подати до апеляційного суду окремі апеляційні скарги на оскаржувані ухвали суду першої інстанції, оформлені з дотриманням вимог, встановлених статтею 258 ГПК України, докази сплати судового збору у розмірі 2 481,00 грн. за кожний окремий оскаржуваний судовий акт та докази надіслання копій таких скарг на адресу учасників справи про банкрутство.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

Головуючий суддяВ.Ф.Мороз

СудЦентральний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення28.07.2022
Оприлюднено29.07.2022
Номер документу105457830
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: грошові вимоги кредитора до боржника

Судовий реєстр по справі —908/1704/21

Ухвала від 20.12.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Васьковський О.В.

Ухвала від 22.06.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Васьковський О.В.

Ухвала від 06.06.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Мороз Валентин Федорович

Постанова від 01.06.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Мороз Валентин Федорович

Ухвала від 26.04.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Мороз Валентин Федорович

Ухвала від 16.03.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Мороз Валентин Федорович

Ухвала від 20.02.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Мороз Валентин Федорович

Ухвала від 17.01.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Мороз Валентин Федорович

Ухвала від 29.11.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Мороз Валентин Федорович

Ухвала від 06.09.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Мороз Валентин Федорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні