Доманівський районний суд Миколаївської області
вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/1350/21
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
27.07.2022смт. Доманівка
Доманівський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючої - судді: Єгорової Н.І..,
при секретареві: Маковецькій Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка, за правилами загального позовного провадження, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мостівської сільської об"єднаної територіальної громади в особі Мостівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Мостівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування за законом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 , про що свідчить свідоцтво про смерть. Після смерті батька відкрилася спадщина та залишилося спадкове майно, до складу якого входить земельна ділянка розміром 6.2179га, кадастровий номер 4822783500:06:000:0146 , розташована в межах території Мостівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області. Право власності спадкодавця на дану земельну ділянку підтверджується витягом із Державного земельного кадастру від 30.11.2021р. та копією Державного акту на право власності на землю. Оригінал правовстановлюючого документу втрачений.
На час відкриття спадщини ОСОБА_1 був неповнолітнім, а тому прийняв спадщину відповідно до ч.4 ст.1268 ЦК України. Крім нього, частину спадкового майна прийняла його мати та дружина спадкодавця ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та за життя не оформила спадкові права.
ОСОБА_2 є єдиним спадкоємцем першої черги після смерті батьків, тому звернувся з заявою до нотаріуса, бажаючи оформити спадкові права. Постановами про вчинення нотаріальної дії позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв`язку з відсутністю оригіналу Державного акту про право власності на землю.
Враховуючи, що позивач не може оформити спадкові права нотаріально, він звернувся до суду з позовом за захистом порушених прав.
В судове засідання позивач не зявився, від його представника надійшла письмова заява про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги підтримують та просять їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги визнають.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Із матеріалів справи вбачається , що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_2 , про що підтверджується ксерокопією свідоцтва про його смерть.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина та залишилося спадкове майно, до складу якого входить земельна ділянка розміром 6.2179га, кадастровий номер 4822783500:06:000:0146 , розташована в межах території Мостівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області .
Право власності спадкодавця на дану земельну ділянку підтверджується витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку та копією Державного акту на право власності на земельну ділянку IV-МК №040773.
Після смерті ОСОБА_1 1/2 частину спадкового майна прийняла мати позивача та дружина спадкодавця ОСОБА_3 , шляхом спільного проживання разом зі спадкодавцем на день вікриття спадщини, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , за життя не оформивши спадкові права на землю..
На час відкриття спадщини-20.12.2005р. ОСОБА_1 був неповнолітнім, а тому є таким ,що прийняв 1/2частину спадщини відповідно до ч.4 ст.1268 ЦК України.
Позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємицем після смерті батька та матері, родинні стосунки між спадкодавцями та спадкоємцем підтверджені копіями свідоцтв про народження та смерть, що наявні в матеріалах спадкової справи №154/2021.
Згідно спадкової справи у копіях, заведеної після смерті ОСОБА_2 , витребуваної за клопотанням позивача, вбачається,що інші спадкоємці будь-якої черги відстуні. ОСОБА_2 подав заяву до нотаріуса, бажаючи оформити спадкові права.
Однак, відповідно до постанов нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальних дій від 21.10.2021р., №322/02-14 , 321/02-31, йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку після смерті батька ОСОБА_2 та матері ОСОБА_3 , у зв"язку з відсутністю оригіналу правовстановлюючого документу на земельну ділянку .
Отримати дублікат Державного акту на право власності на землю, позивач, згідно норм діючого законодавства, не може, а тому узаконити спадкові права можливо лише за рішенням суду.
Факт втрати оригіналу Державного акту на право приватної власності на землю підтверджується оголошенням в засобах масової інформації ( газета "Новини Вознесенська" № 18 від 03.06.2022р.
Відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно частини 1 ст.131 ЗК України передбачена можливість набуття права власності на земельну ділянку на підставі успадкування.
Відповідно до ст.1218 ЦК України- до складу спадщини входять усі права та обовязки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Враховуючи, що позивач є єдиним спадкоємцем за законом після смерті батьків , своєчасно звернувся до нотаріальної контори, інших спадкоємців не встановлено, але через відсутність правовстановлюючих документів не може оформити свої спадкові права нотаріально, суд вважає за можливе позовні вимоги задовольнити.
Керуючись ст. 10, 12, 259,264, 265, 268 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_1 , право власності на земельну ділянку розміром 6.2179га, кадастровий номер 4822783500:06:000:0146 , розташовану в межах території Мостівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області, в порядку спадкування за законом , після смерті батька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 та матері ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_6 ..
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя : Н. І. Єгорова
Суд | Доманівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2022 |
Оприлюднено | 29.07.2022 |
Номер документу | 105459540 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Доманівський районний суд Миколаївської області
Єгорова Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні