Постанова
від 25.07.2022 по справі 461/3450/22
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №461/3450/22

Провадження №3/461/2128/22

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 липня 2022 року м. Львів.

Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О. Р.,

за участю представника митниці Лубоцького Б.І., захисника особи, що притягається до адміністративної відповідальності - адвоката Бориславського А.Л., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно, -

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої водієм, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , закордонний паспорт НОМЕР_1 , виданий 18.06.2018 року, орган видачі 4611,

за ст. 472 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу №0578/20900/22, 07 червня 2022 року о 16 год. 59 хв. в зону митного контролю по смузі руху «червоний коридор» пункту пропуску «Краківець-Корчова» митного поста «Яворів» Львівської митниці, в напрямку «в`їзд в Україну», прибув транспортний засіб марки «TOYOTA НІАСЕ», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN-код: НОМЕР_3 , яким в якості водія слідувала ОСОБА_1 , що слідувала з Республіки Польща до України, задекларувавши вказаний транспортний засіб в якості гуманітарної допомоги; фактичне місце призначення: Благодійна організація Благодійний фонд «Все для перемоги». Під час проведення візуального огляду даного транспортного засобу виникла підозра щодо наявності в транспортному засобі товарів та предметів які є обов`язкові для письмового декларування і товарів та предметів заборонених чи обмежених до переміщення через митний кордон України. Для здійснення митного контролю ОСОБА_1 подала митну декларацію, в якій заявила про наявність у неї каністр та маскувальних сіток. Окрім цього, ОСОБА_1 до митного контролю було подано декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, згідно додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 2022 №174, - в якій нею було задекларовано як гуманітарну допомогу: автомобіль TOYOTA НІАСЕ номер кузова НОМЕР_3 , каністри порожні (20 шт.) та маскувальних сіток (3 шт).

В подальшому, під час проведення митного огляду транспортного засобу, та завірення митної декларації «ПМК-121», в салоні автомобіля без ознак приховування, було виявлено не задекларований ОСОБА_1 за встановленою формою товар, а саме електронні сигарети в кількості 2000 шт.

Про наявність даного товару ОСОБА_1 в процесі декларування, митній декларації чи усно не вказала, тобто порушила вимоги ст. 257 Митного кодексу України. До митного контролю гр. України ОСОБА_2 документів, які підтверджують вартість даного товару не надала.

Таким чином, ОСОБА_1 переміщувала через митний кордон України товар шляхом недекларування, тобто не заявивши за встановленою формою точних тй достовірних відомостей про переміщуваний нею товар.

Дії ОСОБА_1 органом митниці кваліфіковані, як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачена ст.472 Митного Кодексу України.

Захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - адвокат Бориславський А.Л. під час розгляду справи вину та факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 472 МК України заперечив, просить провадження у справі закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення передбаченого. Свої вимоги мотивує тим, що митницею не надані в розпорядження суду належні, допустимі та достовірні докази, які у своїй сукупності, поза розумним сумнівом, доводять наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України. В діях ОСОБА_1 відсутній умисел на вчинення правопорушення, оскільки вона на волонтерських засадах, безоплатно, здійснювала перевезення гуманітарної допомоги через митний кордон України на адресу благодійної оргаганізації «Благодійний фонд «Все для перемоги». У своїх письмових поясненнях, ОСОБА_1 зазначає, що отримала в Польщі автомобіль для потреб ЗСУ і не знала про наявність вмісту коробок. В салоні автомобіля розміщувались коробки, на яких був надпис і наклейка «АКУМУЛЯТОРИ». В матеріалах справи є звернення до Голови Львівської ОДВА ОСОБА_3 про ввезення на адресу благодійної організації «Благодійного фонд «Все для перемоги» 20 автомобілів для потреб ЗСУ. Тому просить задовольнити клопотання

Представник митниці підтримав протокол про порушення митних правил та просив суд ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.472 МК України та конфіскувати вилучені товари в дохід держави, оскільки у матеріалах справи є достатні докази, що підтверджують наявність у її діях складу вказаного правопорушення.

За положеннями п.3 ч.1ст.8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.

Відповідно до ч.1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на відповідні суспільні відносини у сфері державної митної справи.

Відповідно до ч.1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи.

Відповідальність за ст. 472 МК України настає у випадку недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто не заявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Згідно з вимогами ст. 252 КУпАП та ч. 2 ст. 495 МК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. При цьому, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів.

У розумінні ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків; поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта; іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Практика Європейського Суду вказує на те, що обов`язок адміністративного органу нести тягар доведення є складовою презумпції невинуватості і звільняє особу від обов`язку доводити свою непричетність до скоєння порушення.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов. що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень. запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи у їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).

Судом встановлено, що в матеріалах справи наявні пояснення ОСОБА_1 з яких вбачається, що вона слідувала в Україну як водій автомобіля TOYOTA НІАСЕ ІМБ -774. Даний автомобіль отримала в Республіці Польща і перевозила товар для потреб ЗСУ. Стосовно виявлених коробок зазначила, що не знала про наявність в них виявлених речей та необхідність їх декларування.

Згідно митної декларації від 07.06.2022 року ОСОБА_1 задекларувала: порожні каністри та маскувальні сітки.

З пояснень особи вбачається, що умислу на вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 472 МК України не було.

Доказів, того, що вказаний у протоколі про порушення митних правил, товар належить ОСОБА_1 , в матеріалах справи немає.

В акті про проведення огляду ОСОБА_1 також нічого не вказує про те, що вилучений товар є її власністю.

ОСОБА_1 на волонтерських засадах, безоплатно, здійснювала перевезення гуманітарної допомоги через митний кордон України на адресу благодійної організації «Благодійний фонд«Все для перемоги» (м.Львів, вул. Перемиська, 9/44. код ЄДРПОУ 44874701).

В матеріалах справи міститься звернення виконавчого директора Благодійної організації «Благодійний фонд» «Все для перемоги» ОСОБА_4 до Голови Львівської ОДВА ОСОБА_3 про ввезення на адресу благодійної організації «Благодійного фонд «Все для перемоги» 20 автомобілів для потреб ЗСУ.

Згідно з заявою виконавчого директора Благодійної організації «Благодійний фонд» «Все для перемоги» ОСОБА_4 адресованої на адресу Галицького районного суду м. Львова Благодійна організація «Благодійний фонд «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ» отримує гуманітарні вантажі: транспортні засоби, продукти харчування, засоби гігієни, медичні препарати, елементів амуніції та тютюнові вироби (електронні сигарети) для Збройних Сил України. Даною заявою підтверджено, що Благодійна організація «Благодійний фонд «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ» співпрацює з «Благодійним фондом «Кракен» м.Харків та в/ч НОМЕР_23, а також низкою інших благодійних фондів та військових частин в Харківській, Донецькій, Луганській, Дніпровській, Чернігівській, Сумській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях. Фонд отримує різні гуманітарні вантажі від закордонних донорів, які ми передаємо на потреби нашим Збройним Силам України та ТРО. Підтверджено, що 07.06.2022 року на їх адресу слідували: транспортні засоби - 20 одиниць, зокрема; «MITSUBISHI PAGERO SPORT», р.н. НОМЕР_4 водій ОСОБА_5 ; «MAZDA В2500», р.н. НОМЕР_5 водій ОСОБА_6 ; «NISSAN PICK-UP», р.н. НОМЕР_6 водій ОСОБА_7 ; «MITSUBISHI PAGERO», р.н. НОМЕР_7 водій ОСОБА_8 ; «TOYOTA НІАСЕ», р.н. НОМЕР_2 водій ОСОБА_1 ; « TOYOTA НІАСЕ» (minibus), р.н. НОМЕР_8 ; «TOYOTA LAND CRUISER», р.н. НОМЕР_9 ; «KIA SORENTO», р.н НОМЕР_10 ; «MITSUBISHI PAJERO», р.н. НОМЕР_11 ; «Trailer TIKI CE200-R (for AF-8666)», р.н. НОМЕР_12 ; «NISSAN KING CAB», р.н. НОМЕР_13 ; «TRAILER FOR AF-8737», р.н. НОМЕР_14 ; «TOYOTA HILUX», р.н. НОМЕР_15 ; «ISUZU D-MAX», р.н. НОМЕР_16 ; «OPEL FRONTERA», р.н. НОМЕР_17 ; «DODGE GRAND CARAVAN», р.н. НОМЕР_18 ; «JEEP GRAND CHEROKEE», р.н. НОМЕР_19 ; «VW TRANSPORTER T4», р.н. НОМЕР_20 ; «AUDI A4 AVANT», р.н. НОМЕР_21 ; «NISSAN KING CAB», р.н. НОМЕР_22 . Дані автомобілі перевозили гуманітарний вантаж з метою передачі для підрозділів ЗСУ та ТРО для використання в зоні бойових дій. Всі водії залучаються фондом на безоплатній основі, на волонтерських засадах, для переміщення транспортних засобів та гуманітарних вантажів через митний кордон України.

З листа директора Благодійної організації «Благодійний фонд «Кракен» ОСОБА_9 адресованого виконавчому директору Благодійної організації «Благодійний фонд» «Все для перемоги» ОСОБА_4 вбачається, що оскільки на сьогодні Україна перебуває під постійним обстрілом російських окупантів, нам вкрай необхідний позашляховик, чи мікроавтобус для власної діяльності в протистоянні з агресором. Просять виконавчого директора Благодійної організації «Благодійний фонд» «Все для перемоги» ОСОБА_4 доставити авто в Україну з подальшою доставкою у місце дислокації, а також велике прохання надати для наших захисників табачні вироби (сигарети), електронні сигарети, продукти харчування та засоби гігієни.

З листа командира військової частини НОМЕР_23 ОСОБА_10 від 10.06.2022 року №787 адресованого виконавчому директору Благодійної організації «Благодійний фонд» «Все для перемоги» ОСОБА_4 вбачається, що на території України Російська Федерація розв`язала війну, Харківська область є однією з прикордонних областей з державою-агресором, де відбуваються запеклі бої. Для забезпечення нагальних потреб підрозділів військової частини, що на даний час виконують бойові завдання в області, просять виконавчого директора Благодійної організації «Благодійний фонд» «Все для перемоги» ОСОБА_4 надати гуманітарну допомогу, а саме: транспортний засіб типу позашляховик або мікроавтобус - 1 одиниця; цигарків, електронних цигарків - 30 ящиків; продуктів харчування; засобів гігієни.

Беручи до уваги, що в матеріалах справи відсутні належні, допустимі та достовірні докази, які у своїй сукупності, поза розумним сумнівом, доводять наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, вказана справа підлягає закриттю, у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Згідно ч.1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Таким чином, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, відсутня.

Відповідно до ст. 527 МК України у справі про порушення митних правил орган доходів і зборів або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: 1) про проведення додаткової перевірки; 2) про накладення адміністративного стягнення; 3) про закриття провадження у справі.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Отже, провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 слід закрити у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, ст.ст. 198, 222, 335, 472, 528 МК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України - закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Товар, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил № 0578/20900/22 від 07.06.2022 року - повернути власнику.

На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.

Суддя О.Р. Юрків.

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення25.07.2022
Оприлюднено15.08.2022
Номер документу105466845
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяСправи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку Митний кодекс 2012 р. Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення

Судовий реєстр по справі —461/3450/22

Постанова від 07.10.2022

Адмінправопорушення

Львівський апеляційний суд

Стельмах І. О.

Постанова від 25.07.2022

Адмінправопорушення

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні