Ухвала
від 28.07.2022 по справі 759/8665/22
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/2183/22

ун. № 759/8665/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2022 року слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна, у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022110000000101 від 19.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , в якому він просить накласти арешт на виявлені та вилучені під час проведення обшуку на земельній ділянці з кадастровим номером 3222410300:02:009:0054 за адресою: АДРЕСА_1 : пластикові пляшки під № 1, 2 у кількості 2 штуки ємкістю по 1,5 л кожна до якої здійснено забір дизельного палива; пластикові пляшки під № 4, 5 у кількості 2 штуки ємкістю по 1,5 л кожна до якої здійснено забір бензину; грошові кошти у сумі 1155 грн (купюри номіналом 50 грн 11 штук, купюри номіналом 20 грн 17 штук, купюри номіналом 10 грн 12 штук, купюри номіналом 5 грн 29 штук); відеореєстратор марки Дахуа білого кольору S\N:4E06ED1PAZ4C7FF з блоком живлення; резервуар з дизельним паливом загальною ємкістю 10000 літрів в якому знаходиться близько 5000 літрів дизельного палива; резервуар з бензином А-95 загальною ємкістю 10000 літрів в якому знаходиться близько 3000 літрів бензину; резервуар «газ-пропан» вміст якого виміряти не вдалось за можливе, продаж якого здійснюється без відповідних документів дозвільного характеру та без використання програмного касового апарату (РРО), з метою збереження речового доказу, запобігання можливості його приховування, псування, знищення, перетворення, відчуження.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, слідчий суддя, вважає за можливе розглянути вказане клопотання без повідомлення власника майна, з метою забезпечення арешту майна.

Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідчий суддя, дійшов висновку про необхідність задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.

Вказане клопотання обґрунтоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що головою правління Благодійного фонду «Мігас» ОСОБА_4 , використовуючи власний смартфон, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , на Інтернет-ресурсі «Olx» натрапив на оголошення про продаж паливно-мастильних матеріалів, в описі було зазначено: «Продаю бензин 95, 92 и Дизель Цена 90 грн/литр (до 50 литров) 80 грн/литр (50- 100 литров) 70 грн (100-200 литров) Постоянным клиентам, постоянная цена. 70- 80 грн. Свежесобранный бензин с заправок разливаю по 20,30,50 и более литров.» Особа, що реалізує паливо через мережу Інтернет підписана як - « ОСОБА_5 » номер телефону НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» з 01.07.2019 запроваджено ліцензування діяльності усіх суб`єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» визначено, що суб`єкти господарювання отримують ліцензії на право торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місця оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання.

Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п`ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України. Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п`ять років.

Суб`єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальни, на які отримані відповідні ліцензії.

Роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них відповідної ліцензії на роздрібну торгівлю.

Відповідно до «Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 (із змінами від 4 грудня 2019) роздрібна торгівля нафтопродуктами здійснюється за наявності у суб`єкта господарювання відповідних документів дозвільного характеру та ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Пунктом 10.2.4 «Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України» забороняється приймати нафтопродукти на АЗС у разі: відсутності пломб вантажовідправника, їх порушення (у випадках пломбування автоцистерни) або невідповідності відбитка, що вказані в ТТН; відсутності свідоцтва про повірку автоцистерни; несправності зливного пристрою автомобільної цистерни; несправності заземлювального пристрою; під час грози; неналежного оформлення або відсутності ТТН; наявності підтоварної води і механічних домішок в нафтопродукті; невідповідності якості нафтопродукту вимогам нормативного документа; відсутності паспорта якості на нафтопродукт або неналежного його оформлення (відсутність номера, марки та виду, заповнення не за всіма показниками якості); відсутності копії сертифіката відповідності.

Відповідно до ст. 215 Податкового кодексу України, до підакцизних товарів належить пальне, у тому числі товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом.

Частиною 2 ст. 50 Цивільного кодексу України передбачено, що фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.

Будучи допитаним в якості свідка ОСОБА_6 , показав, що 08.07.2022 приблизно о 08 год. 00 хв. рухаючись на автомобілі Volkswagen Passat B6 вирішив заправитись. Проїжджаючи по вул. Білогородська в м. Боярка Київської області останній побачив на узбіччі дороги електронне табло із написами пального та цін, біля якого була стрілка, яка вказувала на напрямок розташування заправки. Вказівник вказував на територію промислової зони, в`їзд на яку був відкритий. Заїхавши ОСОБА_6 побачив кілька металевих бочок білого кольору, у кількості не менше трьох одиниць та вагончик.

Зупинившись біля бочки, на якій був аркуш паперу із написом А-95 (тобто бензин). До останнього вийшов із вагончика раніше незнайомий йому чоловік, та запитав скільки літрів потрібно заправити, на що ОСОБА_6 відповів 20 л. бензину, з яких 10 л. у бак автомобіля, та 10 л. у каністру.

Після того, як пальне було заправлено, чоловік назвав ОСОБА_6 суму оплати в розмірі 880 грн., та сказав, що оплата здійснюється виключно у готівковій формі. Надавши чоловікову названу ним суму, чек чи квитанцію, або будь-який інший документ, що підтверджує оплату (покупку) пального він ОСОБА_6 не надав.

Щоб перевірити якість придбаного пального, на якому працює автомобіль, ОСОБА_6 того ж дня, 08.07.2022 звернувся до Випробувального центру паливно-мастильних матеріалів (ТОВ «ВЦ ПММ»), який розташований за адресою: АДРЕСА_3 , де замовив послугу з перевірки якості пального, про що отримав Паспорт якості № 5690 від 11.07.2022, відповідно до якого, октанове число пального не відповідає заявленому, а саме замість октанового числа 95, у придбаному пальному октанове число становить 91,6, крім того у паспорті зазначено інші невідповідності нормам по якості пального.

З метоюповного,всебічного таоб`єктивного досудовогорозслідування кримінальногопровадження,встановлення таз`ясування причетностіінших осібдо вчиненнякримінального правопорушення,26.07.2022слідчим проведенообшук на земельній ділянці з кадастровим номером 3222410300:02:009:0054 за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, в ході якого виявлено та вилучено майно на яке просить накласти арешт прокурор.

Після чого здійснено опломбування резервуару з дизельним паливом загальною ємкістю 10000 літрів в якому знаходиться близько 5000 літрів дизельного палива.

Після чого здійснено опломбування резервуару з бензином А-95 загальною ємкістю 10000 літрів в якому знаходиться близько 3000 літрів бензину.

Також здійснено опломбування резервуару «газ-пропан» вміст якого виміряти не вдалось за можливе.

Відповідно до постанови слідчого від 26.07.2022 вказані речі визнано речовими доказом у даному кримінальному провадженні.

Частиною 1 ст. 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно дочастини 2статті 170КПК Україниарешт майнадопускається зметою забезпечення:1)збереження речовихдоказів;2)спеціальної конфіскації;3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Таким чином, у зв`язку з вищевикладеним, слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту даного майна, з метою збереження речових доказів.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 167, 170-173, 309, 372, 392, 532 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна, у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022110000000101 від 19.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України задовольнити.

Накласти арешт на виявлені та вилучені під час проведення обшуку на земельній ділянці з кадастровим номером 3222410300:02:009:0054 за адресою: АДРЕСА_1 : пластикові пляшки під № 1, 2 у кількості 2 штуки ємкістю по 1,5 л кожна до якої здійснено забір дизельного палива; пластикові пляшки під № 4, 5 у кількості 2 штуки ємкістю по 1,5 л кожна до якої здійснено забір бензину; грошові кошти у сумі 1155 грн (купюри номіналом 50 грн 11 штук, купюри номіналом 20 грн 17 штук, купюри номіналом 10 грн 12 штук, купюри номіналом 5 грн 29 штук); відеореєстратор марки Дахуа білого кольору S\N:4E06ED1PAZ4C7FF з блоком живлення; резервуар з дизельним паливом загальною ємкістю 10000 літрів в якому знаходиться близько 5000 літрів дизельного палива; резервуар з бензином А-95 загальною ємкістю 10000 літрів в якому знаходиться близько 3000 літрів бензину; резервуар «газ-пропан» вміст якого виміряти не вдалось за можливе, продаж якого здійснюється без відповідних документів дозвільного характеру та без використання програмного касового апарату (РРО), з метою збереження речового доказу, запобігання можливості його приховування, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.07.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105469935
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —759/8665/22

Ухвала від 28.07.2022

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Ясельський А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні