Ухвала
від 25.07.2022 по справі 462/3583/22
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 462/3583/22

провадження 1-кс/462/1137/22

У Х В А Л А

25 липня 2022 року Слідчий суддя Залізничного районного суду міста Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого СВ відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , розглянувши в приміщенні суду клопотання слідчого СВ відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про передачу в управління майна, на яке накладено арешт у кримінальному провадженні № 12022141390000508 від 16.07.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

16 липня 2022 року внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022141390000508 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.

Слідчий СВ ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП України у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді із клопотанням згідно з вимогами якого, просить слідчого суддю: передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління у порядку та на умовах, визначених ст.ст. 19, 20 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», а саме: корпоративні права та частку статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ» ЄДРПОУ 30451219 (адреса засновника АДРЕСА_1 ), які належать громадянину Російської Федерації ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розмір внеску до статутного фонду: 2 525000 грн, частка 50,0000%, на які ухвалою Залізничного районного суду м. Львова від 21.07.2022 року накладено арешт.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, дав пояснення аналогічні доводам, які наведені у клопотанні.

Заслухавши доводи слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання про передачу в управління майна, на яке накладено арешт підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що відділом поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області за процесуального керівництва Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022141390000508 від 16.07.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.

В ходіздійснення досудовогорозслідування встановлено,що на території України здійснюють господарську діяльність юридичні особи кінцевими бенефіціарами яких прямо або опосередковано є Російська Федерація та/або громадяни Російської Федерації, а також особи, які не є громадянами Російської Федерації, але мають найбільш тісний зв`язок з Російською Федерацією, які шляхом отримання прибутку від діяльності вказаних підприємств здійснюють фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, що призвели до інших тяжких наслідків.

Встановлено, що на території м. Львова здійснює свою діяльність підприємство, одним із власників є громадянин Російської Федерації, а саме: ТзОВ «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ» ЄДРПОУ 30451219, місце знаходження Львівська область, Бродівський район, м. Броди, вул. Івана Франка, 102 кв. 29. Засновником вказаного товариства є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання АДРЕСА_1 , громадянин Російської Федерації. Ним здійснено внесок у статутний фонд ТзОВ «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ» в розмірі 2 525000 гривень, що складає 50% прав. Другим бенефіціарним власником та керівником вказаного товариства є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса проживання АДРЕСА_2 .

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , заволодів чужим майном шляхом обману, а саме грошовими коштами в сумі 375 000 доларів США, які належали ОСОБА_5 та які були внесені на рахунки ТзОВ «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ», тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.190 КК України.

Санкція ч.4 ст.190 КК України передбачає конфіскацію майна, отже є всі підстави вважати, що громадянином Російської Федерації ОСОБА_4 , у володінні, користуванні якого перебувають корпоративні права ТзОВ «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ» на загальну суму 2 525000 гривень, можуть вчинятись реєстраційні дії щодо передачі корпоративних прав (основних засобів) іншим особам, з метою уникнення відповідальності та унеможливлення стягнення збитків за матеріалами кримінального провадження.

Таким чином, є підстави вважати, що громадянином Російської Федерації ОСОБА_4 прибутки від діяльності ТзОВ «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ», які отримані ним шляхом заволодіння чужим майном, можуть використовуватись для фінансування агресії Російської Федерації проти України.

20 липня 2022 року слідчим ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області винесено постанову про визнання речових доказів, а саме корпоративних прав громадянина Російської Федерації ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання АДРЕСА_1 в сумі 2 525000 грн, що складає 50% статутного капіталу ТзОВ «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ» ЄДРПОУ 30451219.

21 липня 2022 року ухвалою слідчого судді Залізничного районного суду м. Львова постановлено: клопотання слідчого про арешт майна задовольнити; накласти арешт на корпоративні права та частку статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ» ЄДРПОУ 30451219 (адреса засновника АДРЕСА_1 ), які належать громадянину Російської Федерації ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розмір внеску до статутного фонду: 2 525000 грн, частка 50,0000%.

Слідчий вказує, що на даний час для здійснення заходів по управлінню відповідним майном, а саме: корпоративними правами та часткою статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ» ЄДРПОУ 30451219 (адреса засновника АДРЕСА_1 ), які належать громадянину Російської Федерації ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розмір внеску до статутного фонду: 2 525000 грн, частка 50,0000%., необхідно вказані корпоративні права та частку статутного капіталу передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно достатті 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Частиною 1 першоїстатті 170 КПК Українипередбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

При винесенні даного рішення судом враховано правову позицію висловлену у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Раймондо проти Італії» від 22 лютого 1994 року про те, що арешт, поза сумнівом, застосували як проміжний захід, що має забезпечити в разі необхідності подальшу конфіскацію майна, яке вважають імовірно результатом незаконної діяльності.

Так, згідно з абзацом 7 частини 6 статті 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.

У випадках, передбачених пунктами 2, 4 та абзацом 7 частини 6 цієї статті, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно ізстаттями 171-173 цього Кодексу. Прокурор у випадку, передбаченому абзацом 7 частини 6 цієї статті, не пізніше наступного робочого дня з моменту постановлення ухвали слідчого судді, суду надсилає копію цієї ухвали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, із зверненням щодо прийняття активів, а також вживає невідкладних заходів щодо передачі цих активів Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Частиною 1статті 2 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»(даліЗакон) передбачено, що Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, та/або з управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави або які конфісковано у кримінальному провадженні чи стягнено за рішенням суду в дохід держави внаслідок визнання їх необґрунтованими.

Згідно з частини 1, 2 статті 19 Закону Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, а також у позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави із встановленням заборони користуватися такими активами, сума або вартість яких перевищує 200 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року. Зазначені активи приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді, суду чи згоди власника активів, копії яких надсилаються Національному агентству не пізніше наступного робочого дня після їх винесення (надання) з відповідним зверненням прокурора. У разі прийняття в управління активів, які чи права на які та їх обтяження підлягають державній реєстрації, Національне агентство надсилає того самого дня інформацію про накладення арешту на активи органам, що ведуть державні реєстри таких активів, прав на них або їх обтяжень. У разі прийняття в управління цінних паперів інформація також надсилається відповідним учасникам депозитарної системи України.

Відповідно до частин 1, 3 статті 21 Закону управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління. Управління активами, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється на умовах ефективності, а також збереження (за можливості - збільшення) їх економічної вартості. Управитель має право на плату (винагороду), а також на відшкодування необхідних витрат, зроблених ним у зв`язку з управлінням активами, що відраховуються безпосередньо з доходів від використання прийнятих в управління активів. Управитель не має права відчужувати активи, прийняті ним в управління. Дія договору про управління активами припиняється у разі скасування арешту прийнятих в управління активів або їх конфіскації, спеціальної конфіскації, іншого судового рішення про їх стягнення в дохід держави. Ці та інші умови управління активами зазначаються в договорі між Національним агентством та управителем.

Враховуючи вищенаведене, оскільки вказане у клопотанні майно є речовим доказом у кримінальному провадженні, на яке ухвалою слідчого судді накладено арешт, його вартість становить понад 200 розмірів прожиткового мінімумів для працездатних осіб, передача такого в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, не завдасть шкоди кримінальному провадженню, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити.

На підставі викладеного керуючись ст. ст.2,9,100,131,170-173,309 КПК України, ст.ст.1,9,19,21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління у порядку та на умовах, визначених ст.ст. 19, 20 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», а саме: корпоративні права та частку статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА СИЦЕЛІЯ» ЄДРПОУ 30451219 (адреса засновника АДРЕСА_1 ), які належать громадянину Російської Федерації ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розмір внеску до статутного фонду: 2 525000 грн, частка 50,0000%, на які ухвалою Залізничного районного суду м. Львова від 21.07.2022 року накладено арешт.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СВ відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 .

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає та виконується негайно.

Слідчий суддя:

Оригінал ухвали.

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення25.07.2022
Оприлюднено23.01.2023
Номер документу105476136
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна про передачу арештованого майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами,одержаними від корупційних та інших злочинів

Судовий реєстр по справі —462/3583/22

Ухвала від 16.12.2022

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Боровков Д. О.

Ухвала від 25.07.2022

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Боровков Д. О.

Ухвала від 21.07.2022

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Боровков Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні