ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"29" липня 2022 р.м. Одеса № 916/1777/22Суддя Господарського суду Одеської області Демешин О.А., розглянувши матеріали позовної заяви вх. № 1841/22 від 28.07.2022 року
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "НКН-БУДТРАНС" (65045, м. Одеса, вул. Базарна, буд. 63, офіс 709; код - 40475021)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вібро-ПБ" (67801, Одеська обл., Одеський район, смт. Овідіополь, вул. Портова, буд. 10; код - 43186182)
про стягнення 56627,53 грн.
з підстав: порушення умов договору
В С Т А Н О В И В:
Позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.
Так, згідно ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Суд звертає увагу Позивача, що в Україні діють "Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163:2020" (Наказ Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01 липня 2020 р. N 144 На заміну ДСТУ 4163-2003) НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНА УНІФІКОВАНА СИСТЕМА ДОКУМЕНТАЦІЇ УНІФІКОВАНА СИСТЕМА ОРГАНІЗАЦІЙНО-РОЗПОРЯДЧОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ.
Так, відповідно до пункту 5.26. зазначених вимог: "відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки "Для копій". Відмітку про засвідчення копії документа проставляють нижче реквізиту "Підпис" на лицьовому боці останнього аркуша копії документа."
Оскільки під засвідченням копії документа слід розуміти саме засвідчення відповідності копії оригіналу відповідного документу, відсутність на копії напису про її засвідчення Згідно з оригіналом чи в іншому словесному виразі дає підстави вважати її такою, що не посвідчена в установленому порядку. Такий висновок відображено, зокрема, у Постанові Верховного суду від 08.05.2019 року по справі № 160/7887/18.
Отже, позивач при зверненні до Господарського суду Одеської області з цим позовом не надав всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оскільки надані позивачем не посвідчені належним чином копії документів (додатки до позову 3-21) не є доказами в розумінні ст. 91 ГПК України.
Крім того, згідно п. 8, 9, ч. 3 ст. 162 ГПК України - позовна заява повинна містити:
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
Проте, позивач при зверненні до Господарського суду Одеської області з цим позовом не виконав наведені вимоги п. 8, 9, ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, вказані обставини, є підставою для залишення позовної заяви без руху за наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву (вх. № 1841/22 від 28.07.2022 року ) - залишити без руху.
2.Позивачу усунути, встановлені при поданні позовної заяви недоліки, в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- надати суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в оригіналах, або в належним чином завірених копіях (додатки до позову 3-21);
- зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
3. При невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява буде вважається неподаною та повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили 29.07.2022р. та не підлягає оскарженню.
Суддя О.А. Демешин
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2022 |
Оприлюднено | 01.08.2022 |
Номер документу | 105493667 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні