ЄУ № 712/5671/22
Провадження №1-кс/712/2486/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2022 року м. Черкаси
Соснівський районний суд м. Черкаси в складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання дізнавача СД Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області молодшого лейтенанту поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020256010000067від 09.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 384 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в:
До слідчого судді звернулася дізнавач СД Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області молодший лейтенант поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивує тим, що до Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області надійшла заява ОСОБА_5 щодо можливих неправомірних дій посадових осіб ПП « ОСОБА_6 » при проведенні оцінки майна, а саме при складанні висновку № 09/20/БУД за результатами проведення експертного оціночно-будівельного дослідження від 05.03.2020, згідно якого ринкова вартість об`єкта нерухомого майна, яка була вказана у звітах та висновках, наданих ПП « ОСОБА_6 », є умисно заниженою.
За вказаних фактом внесено відомості до ЄРДР за № 12020256010000067від 09.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 384 КК України.
Отже, для повного та об`єктивного проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні виникла необхідність у вилученні оригіналу документів звіту про експертну грошову оцінку вартості частини земельної ділянки, кадастровий номер 7125410100:04:000:0136, загальною площею 0,2468 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у володінні ПП « ОСОБА_6 », розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
В судове засідання дізнавач не з`явився.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до такого.
Відповідно до вимог ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходом забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно дост. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Вимоги до клопотання визначені ч. 2 ст. 160 КПК України, відповідно до якої у клопотанні, зокрема, зазначаються речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати.
Як вбачається з прохальної частини клопотання дізнавача, останній просить надати тимчасовий доступ до Додатку 1-ДФ, Додатку № 5 до податкової звітності, ІР адреси, з яких подавалась податкова звітність, інформацію щодо проведення податкових перевірок та іншу податкову інформацію, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_3 , а саме у ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Вказаним вимогам клопотання дізнавача не відповідає, дізнавачем не обґрунтовано, яким чином Додаток 1-ДФ, Додаток № 5 до податкової звітності, ІР адреси, з яких подавалась податкова звітність, інформація щодо проведення податкових перевірок та інша податкова інформація, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_3 , а саме у ІНФОРМАЦІЯ_1 , має значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні.
Отже в ході розгляду клопотання стороною обвинувачення не доведено обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, що є підставою, виходячи з принципів змагальності та диспозитивності кримінального провадження, для відмови в задоволенні такого клопотання.
За таких обставин, у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 159-165, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні дізнавача СД Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області молодшого лейтенанту поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020256010000067від 09.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 384 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105517495 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Стеценко О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні