СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-с/759/8/22
ун. № 759/14303/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2022 року м.Київ
Суддя Святошинський районного суду міста Києва Сенько М.Ф., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу та поворот виконання судового наказу Святошинського районного суду м. Києва від 21.10.2021 року по справі № 752/14303/21 за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода-2012» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з ОСОБА_1 ,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про скасування судового наказу, виданий 21.10.2021 року по справі №759/14303/21, за яким стягнуто з нього заборгованості по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території, за спожиті послуги з опалення, з урахуванням інфляційного нарахування та 3% річних у розмірі 39471,47 грн., поновити строк для подання заяви про скасування судового наказу та здійснити поворот виконання судового наказу від 21.10.2021 року та стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода-2012» на його користь стягнуті з нього ні підставі судового наказу у справі №759/14303/21 грошові коти у розмірі 43844,32 грн.
Заява обгрунтована тим, що з судовим наказом не погоджується, оскільки він є спірним і не обгрунтованим.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення заяви про скасування судового наказу, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 21.10.2021 року Святошинським районним судом м. Києва видано судовий наказ, яким стягнуто з ОСОБА_1 заборгованість по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території, за спожиті послуги з опалення, з урахуванням інфляційного нарахування та 3% річних у розмірі 39471,47 грн.; витрати по сплаті судового збору в розмірі 227 грн.
Боржник ОСОБА_1 в заяві про скасування судового наказу просить поновити строк для подання заяви про скасування судового наказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Як зазначає заявник, про існування судового наказу він дізнався лише 17.12.2021 коли ознайомився з матеріалами справи, після того як 08.12.2021 з його рахунку було знято 43844,32 грн.
Отже, заявник звернувся до суду із вказаною заявою про скасування судового наказу в строк, визначений положеннями ЦПК України.
Згідно ст. 170 ЦПК України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.
Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» №14 від 23 грудня 2012 року наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.
Виходячи з того, що наказне провадження є безспірним, тобто в його порядку задовольняються тільки ті вимоги заявника, що мають безспірний характер, заперечення боржника проти вимог стягувача означає наявність спору про право та при цьому закон не зобов`язує перевіряти наявні матеріали справи, то відповідна заява боржника є єдиною підставою для скасування судового наказу.
Оскільки боржник заперечує проти вимог стягувача та вважає їх необґрунтованими у повному обсязі, у відповідності до ч. 3 ст. 171 ЦПК України, виданий судом наказ підлягає скасуванню.
Разом з тим, ОСОБА_1 просить здійснити поворот виконання судового наказу та стягнути кошти у розмірі 43844,32 грн., які були списані з його банківського рахунку за примусове виконання судового наказу, а також винагороду приватного виконавця та витрати на проведення виконавчий дій.
Відповідно до ч.2 ст.444 ЦПК України якщо рішення після його виконання скасовано і справу повернуто на новий розгляд, суд, ухвалюючи рішення, вирішує питання про поворот виконання, якщо під час нового розгляду справи він: 1) закриває провадження у справі; 2) залишає позов без розгляду; 3) відмовляє в позові повністю; 4) або задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.
Відповідно до ч.3 ст.171 ЦПК України в ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку встановленому статтею 444 цього Кодексу.
Згідно ч. ч. 5, 6 ст. 444 ЦПК України питання про поворот виконання рішення суд вирішує за наявності відповідної заяви сторони.
До заяви про поворот виконання рішення шляхом повернення стягнутих грошових сум, майна або його вартості додається документ, який підтверджує те, що суму, стягнуту за раніше прийнятим рішенням, утримано
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України. Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом, заборгованості із сплати аліментів.
Виконавчий збір, стягнутий з боржника в порядку, встановленому ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження» відноситься до коштів виконавчого провадження (п. 1 ч. 1 ст. 42 Закону України «Про виконавче провадження»).
Питання про стягнення з боржника виконавчого збору вирішується відповідною постановою державного виконавця (ч. 4 ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження»), а не рішенням суду.
Таким чином, стягнутий в процесі виконання рішення суду виконавчий збір не є тими грошовими коштами, які були стягнуті з боржника за рішенням суду, скасованим за наслідками перегляду касаційною інстанцією, а є коштами виконавчого провадження, які не підлягають поверненню в порядку повороту виконання рішення суду.
Подібний за змістом правовий висновок викладений Верховним Судом у постанові від 31 березня 2021 року у справі № 296/7644/17, який відповідно до положень ч. 4 ст. 263 ЦПК України враховується судом при виборі та застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Крім того, згідно п. 3 ч. 1 ст. 42 Закону України «Про виконавче провадження» до коштів виконавчого провадження належать стягнуті з боржника кошти на витрати виконавчого провадження.
За змістом ч. 2 ст. 42 Закону України «Про виконавче провадження» витрати органів державної виконавчої служби, пов`язані з організацією та проведенням виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень, є витратами виконавчого провадження.
Відповідно до п. 2 розділу VІ «Інструкції з організації примусового виконання рішень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року № 512/5 (з наступними змінами), витрати виконавчого провадження складаються з мінімальних та додаткових витрат виконавчого провадження. Виконавець виносить постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження. Мінімальні витрати виконавчого провадження складаються з плати за користування автоматизованою системою виконавчого провадження та витрат, пов`язаних з винесенням постанов про: відкриття виконавчого провадження; стягнення виконавчого збору; стягнення витрат виконавчого провадження; закінчення виконавчого провадження (повернення виконавчого документа стягувачу). До додаткових витрат виконавчого провадження належать витрати виконавчого провадження, які не визначені цим пунктом як мінімальні витрати виконавчого провадження. Якщо під час примусового виконання рішення органом державної виконавчої служби було здійснено додаткові витрати виконавчого провадження, виконавець на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум виносить постанову про визначення розміру додаткових витрат виконавчого провадження, в якій зазначає розміри та види додаткових витрат виконавчого провадження, що здійснені у відповідному виконавчому провадженні.
За вказаних обставин та при наявності доказів виконання судового наказу боржником ОСОБА_1 суд приходить до висновку про часткове задоволення заяви про поворот виконання судового наказу.
Оскільки, поворот виконання рішення суду, як спосіб захисту майнових прав боржника , передбачає повернення йому стягувачем лише тих грошових коштів, які були ним безпосередньо одержані за скасованим в подальшому судовим наказом.
Аналізуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги ОСОБА_1 про поворот виконання судового наказу щодо стягнення безпідставно отриманих стягувачем за судовим наказом грошових коштів є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170, 171, 258, 259, 260, 263, 353 ЦПК України
постановив :
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу та поворот виконання судового наказу - задовольнити частково.
Судовий наказ, виданий Святошинським районним судом м. Києва 21.10.2021 року по справі № 759/14303/21 на підставі заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода-2012» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з ОСОБА_1 - скасувати.
Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода-2012» (03164 м. Київ, вул. Ак.Булаховського, 5-В, код. ЄДРПОУ 38442070) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 ) в порядку повороту виконання судового наказу Святошинського районного суду міста Києва від 21.10.2021 року у справі №759/14303/21 грошові кошти в сумі 39471,47 грн.
В решті вимог заявника - відмовити.
Роз`яснити Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода-2012», що заявлені ними вимоги можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, визначеному ЦПК України.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Сенько М.Ф.
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2022 |
Оприлюднено | 03.08.2022 |
Номер документу | 105523077 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про скасування судового наказу |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Сенько М. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні