ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
02.08.2022Справа № 910/6724/22
Суддя Пукшин Л.Г., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Алютрейд Україна" (07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Броварської сотні, 3)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алюм-Холдинг" (04053, м. Київ, пров. Бехтеревський, 4)
про повернення майна за договором зберігання
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Алютрейд Україна" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алюм-Холдинг" про повернення майна за договором зберігання.
Розглянувши подану позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно зі статтею 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, з-поміж іншого, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Предмет позову повинен бути чітко визначений позивачем у прохальній частині позовної заяви, оскільки резолютивна частина рішення суду, по суті, відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, яка повинна викладатися чітко й безумовно.
У прохальної частини позову позивачем заявлено наступні вимоги, зокрема:
- зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Алюм-Холдинг" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Алютрейд Україна" майно відповідно до Договору відповідального зберігання №13/11/20 від 13.11.2020 та акту №13 приймання-передачі на відповідальне зберігання до Договору відповідального зберігання №13/11/20 від 13.11.2020, а у разі неможливості повернути майно, стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Алюм-Холдинг" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Алютрейд Україна" вартість товару у розмірі 1 066 867,75 грн.
Відповідно до ч. 5 ст. 238 Господарського процесуального кодексу України у резолютивній частині рішення зазначається, зокрема, висновок суду про задоволення позову чи про відмову в позові повністю або частково щодо кожної із заявлених вимог.
Висновок суду про задоволення позову чи про відмову в позові повністю або частково щодо кожної із заявлених вимог не може залежати від настання або ненастання певних обставин (умовне рішення).
Отже, позовні вимоги мають бути сформульовані чітко і не залежати від настання тих чи інших обставин, а тому позивач вправі визначати один чи кілька способів захисту, які, однак, не будуть альтернативними чи обґрунтовуватись відповідними застереженнями щодо настання чи ненастання певних обставин тощо.
При цьому, всупереч наведеному, позовні вимоги сформульовані позивачем не чітко та не конкретно, оскільки містять фактично два альтернативні способи їх задоволення залежно від наявності (відсутності) певної обставини, що не передбачено Господарським процесуальним кодексом України.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява залишається без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків, а саме уточнення позовних вимог (визначитись з предметом позову) у відповідній частині.
Суд звертає увагу позивача на те, що при усуненні недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Керуючись ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Алютрейд Україна" залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення відповідних недоліків.
Ухвала набирає законної сили 02.08.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя Л. Г. Пукшин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2022 |
Оприлюднено | 03.08.2022 |
Номер документу | 105525724 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зберігання |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукшин Л.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні