Ухвала
від 02.08.2022 по справі 910/4730/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

02.08.2022Справа № 910/4730/22

за заявою Головного управління Державної податкової служби України

у м. Києві, (ідентифікаційний номер: 44116011)

до Приватного підприємства «ЛОГОС»

(ідентифікаційний номер: 30726371)

про банкрутство

Суддя Омельченко Л.В

Без повідомлення (виклику) учасників

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної податкової служби України у м. Києві як відокремлений підрозділ (ідентифікаційний номер: 44116011) звернулося до Господарського суду м. Києва із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства відповідальністю «ЛОГОС» (ідентифікаційний номер: 30726371) у зв`язку з наявністю у нього податкового боргу у розмірі 3 465 596,74 грн.

Ухвалою суду від 22.06.20221 заяву Головного управління Державної податкової служби України у м. Києві, як відокремлений підрозділ (ідентифікаційний код ВП: 44116011), про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «ЛОГОС» (ідентифікаційний номер: 30726371) залишено без руху, встановлено строк десять днів з дня вручення цієї ухвали Головному управлінню Державної податкової служби України у м. Києві, як відокремлений підрозділ (ідентифікаційний код ВП: 44116011), на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, встановлено спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «ЛОГОС» (ідентифікаційний номер: 30726371) шляхом подання до суду письмової заяви, яка буде містити докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів, докази сплати судового збору у розмірі 24 810,00 грн, докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання ним повноважень у розмірі 58 500,00 грн, довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника на її підписання, заяву арбітражного керуючого про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, розрахунку та правових підстав нарахування зазначених сум та із посиланням на конкретні норми чинного законодавства.

05.07.2022 від Головного управління Державної податкової служби України у м. Києві (ідентифікаційний номер: 44116011) надійшло клопотання про відстрочення строку на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства відповідальністю «ЛОГОС» (ідентифікаційний номер: 30726371) до закінчення воєнного стану на території України або продовжити строк на усунення недоліків заяви на десять днів.

Розглянувши подане клопотання Головного управління Державної податкової служби України у м. Києві (ідентифікаційний номер: 44116011) про відстрочення строку на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства відповідальністю «ЛОГОС» (ідентифікаційний номер: 30726371) до закінчення воєнного стану на території України або продовжити строк на усунення недоліків заяви на десять днів, суд дійшов висновку про відмову у його задоволенні та повернення заяви із доданими до неї документами без розгляду, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

У відповідності до глави 5 ГПК України суд не зобов`язаний збирати докази самостійно, а кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень на виконання такого завдання господарського судочинства, як змагальність сторін.

Приписами пункту 4 статті 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.

Відповідно до частини 6 статті 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Відповідно до ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.

Судом встановлено, що заявником не було усунуто недоліків, вставлених Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.06.2022, шляхом подання до суду письмової заяви, яка буде містити докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів, докази сплати судового збору у розмірі 24 810,00 грн, докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання ним повноважень у розмірі 58 500,00 грн, заяву арбітражного керуючого про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, а також правові підстави нарахування зазначених сум із посиланням на конкретні норми чинного законодавства.

При цьому, суд відмовляє у задоволенні заяви про відстрочення строку на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства відповідальністю «ЛОГОС» (ідентифікаційний номер: 30726371) до закінчення воєнного стану на території України або продовжити строк на усунення недоліків заяви на десять днів, встановлених Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.06.2022, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ст. 113 Господарського процесуального кодексу України строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Повноваження суду на продовження процесуального строку, встановленого судом за заявою учасника справи чи з власної ініціативи, закріплені у ч. 2 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Поряд із цим, згідно зі статтею 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.

За приписами статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи відсутність доказів поважності пропущення заявником строку на усунення недоліків заяви Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС, про відкриття провадження у справі про банкрутство, встановлених Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.06.2022, суд відмовляє в задоволенні заяви про продовження процесуального строку.

Крім того, суд уважає за необхідне роз`яснити Головному управлінню ДПС у м. Києві, як відокремленому підрозділу ДПС, що згідно частини 8 статті 174 ГПК України повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду у загальному порядку після усунення її недоліків.

Згідно з частиною 3 статті 2 ГПК України основними засадами (принципами) господарського судочинства є, зокрема, розумність строків розгляду справи судом.

Відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

Європейський суд з прав людини зазначає, що тривалість розгляду справи повинно відповідати розумним строкам. Таку розумність треба оцінювати у світлі конкретних обставин справи та з урахуванням таких критеріїв як складність справи, поведінка заявника та відповідних органів (див. рішення Європейського суду з прав людини від 12 березня 2009 року у справі «Вергельський проти України» (Vergelskyy v. Ukraine, заява № 19312/06).

Такими критеріями у розумінні суду наразі є те, що внаслідок триваючої широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України Указом Президента України від 14.03.2022 № 133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» було постановлено про часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30-ть діб, а у подальшому 22 травня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 22.05.2022 № 2263-ІХ, за яким воєнний стан в Україні продовжено з 05:30 25 травня 2022 року строком на 90 діб, - до 23 серпня 2022 року, тому розгляд заяви здійснюється судом у строки з урахуванням можливості більш безпечного здійснення правосуддя у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою його місцезнаходження.

Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства та статтями 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні заяви Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС (ідентифікаційний код: 44116011), про відстрочення строку на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства відповідальністю «ЛОГОС» (ідентифікаційний номер: 30726371) до закінчення воєнного стану на території України або продовжити строк на усунення недоліків заяви на десять днів, встановлених Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.06.2022, відмовити.

2. Повернути Головному управлінню ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ (ідентифікаційний код: 44116011), заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства відповідальністю «ЛОГОС» (ідентифікаційний номер: 30726371) та додані до неї документи.

Ухвала набрала законної сили 02.08.2022 та може бути оскаржена у порядку, передбаченому статтями 253-259 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Л.В. Омельченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.08.2022
Оприлюднено03.08.2022
Номер документу105525848
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —910/4730/22

Ухвала від 02.08.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 21.06.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні