Справа № 304/1137/21 Провадження № 2/304/63/2022
У Х В А Л А
02 серпня 2022 рокум. Перечин
Перечинський районний суд Закарпатської області у складі:
головуючого судді - Чепурнова В.О.,
з участю секретаря судового засідання Гавій Л.В.,
розглянувши клопотання адвоката Мироненко Вікторії Валеріївни про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача виконавчий комітет Т.Реметівської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області, про встановлення батьківства та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
позивач ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 , де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача виконавчий комітет Т.Реметівської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області, в якому просила визнати відповідача батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внести зміни до актового запису № 16 про народження ОСОБА_3 , а саме виключити як батька ОСОБА_4 та записати відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також стягнути з останнього аліменти на утримання доньки у розмірі 1/4 частини від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня звернення до суду з даним позовом і до досягнення дитиною повноліття.
Першого серпня 2022 року на адресу суду надійшло клопотання адвоката Мироненко В.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції разом з ордером на надання правничої (правничої) допомоги позивачу ОСОБА_1 , що сформовані в системі «Електронний суд». Зазначає, що зареєстрована з використанням електронного цифрового підпису та просить використовувати систему відеоконференцзв`язку EasyCon.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши клопотання та письмові матеріали справи, суд приходить до такого.
Статтею 212 ЦПК України встановлено можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за заявою учасників справи.
Частиною 3 вказаної статті зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.
В той же час право на судовий захист, встановлене статтею 55 Конституції України, не може обмежуватись навіть за умови оголошення карантину.
Так само жодна особа не може бути обмежена у праві, встановленому ч. 5 ст. 4 ЦПК України, а саме на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
З огляду на те, що адвокат Мироненко В.В. перебуває у м. Вінниця та бажає прийняти участь у розгляді справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, така є зареєстрована у системі EasyСon з використання ЕЦП, тому, за умов воєнного стану та продовженого карантину, доцільним для забезпечення права на участь в розгляді справи є розгляд справи в режимі відеоконференції.
Враховуючи, що право на участь в розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та ЦПК України, передбачене Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарських процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, суд вважає можливим використовувати наявні технічні засоби для проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 212 ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне провести судове засідання в режимі відеоконференції за участі представника позивача поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. 182, 212, 258-261, 263 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
клопотання адвоката Мироненко В.В. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, яке призначено на 08 серпня 2022 року на 10.30 год задовольнити.
Попередити сторін, що відповідно до частини 5 статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Зобов`язати сторони подати скановані копії документів, що посвідчують особу учасника або його представника для встановлення повноважень, письмових заяв і клопотань, письмових доказів засвідчених електронним цифровим підписом за один робочий день до проведення судового засідання.
Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».
Ухвала суду остаточна і оскарженню не підлягає.
Головуючий: Чепурнов В. О.
Суд | Перечинський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2022 |
Оприлюднено | 03.08.2022 |
Номер документу | 105526273 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Перечинський районний суд Закарпатської області
Чепурнов В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні