Рішення
від 02.08.2022 по справі 922/843/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" серпня 2022 р.м. ХарківСправа № 922/843/22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Присяжнюка О.О.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеценергогруп"(61003, м. Харків, Конституції майдан, 4 під`їзд, офіс 5-12) до Відділу освіти Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області(63460, Харківська область, Чугуївський район, смт. Слобожанське, вул. Миру, 7) про стягнення коштів без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Спеценергогруп" звернулось до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Відділу освіти Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області, в якій просить суд :

Стягнути з ВІДДІЛУ ОСВІТИ СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ (Код ЄДРПОУ 43956241) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕЦЕНЕРГОГРУП" (Код ЄДРПОУ 41319819) заборгованість за договором №21/01-123 про постачання електричної енергії споживачу від 12.10.2021р. в сумі 74321,32грн. (сімдесят чотири тисячі триста двадцять одна гривна 32 копійки).

Судові витрати покласти на Відповідача.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.06.2022, для розгляду справи було визначено суддю Присяжнюка О.О.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 02.06.2022 року відкрито провадження у справі №922/843/22 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ст.248 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше 60 днів з дня відкриття провадження у справі.

У зв`язку з введенням Указом Президента України №64/2022 з 24.02.2022 року воєнного стану на території України та обмеженим здійсненням судочинства Господарським судом Харківської області через проведення бойових дій на території міста Харкова, враховуючи поточну обстановку, що склалася у місті Харкові, суд був вимушений вийти за межі строку розгляду справи, встановленого ст.248 ГПК України. Отже суд приймає рішення у справі за наявної технічної можливості, після встановлення он-лайн доступу суддів та працівників апарату суду до системи "Діловодство спеціалізованого суду".

Судом встановлено, що ухвала про відкриття провадження у справі отримана відповідачем 17.06.2022 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 6102271106687

Однак, відповідач своїми процесуальними правами не скористався, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін до суду не подав, відзив на позов не надав.

Частиною 4 статті 13 ГПК України закріплено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

При цьому, за висновками суду, в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 4 ст. 240 ГПК України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд установив таке.

Відповідно до Законів України "Про ринок електричної енергії", "Про ліцензування видів господарської діяльності", "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг" Позивач є постачальником електричної енергії споживачам на підставі ліцензії па право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, виданої Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (надалі - НКРЕКП) згідно з Постановою №2087 від 07.10.2019р. Основним видом економічної діяльності Позивача є торгівля електроенергією, код КВЕД 35.14.

12 жовтня 2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "СПЕЦЕНЕРГОГРУП" (Постачальник) та Відповідачем було укладено договір №21/01-123 про постачання електричної енергії споживачу (або надалі за текстом - Договір). У відповідності до п. 2.1. Договору за цим Договором Постачальник продає електричну енергію згідно коду ДК 021 - 2015:09310000-5 Електрична енергія Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Згідно з п. 5.4. Договору Споживач розраховується за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії згідно обраною Споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 2 до Договору.

У відповідності до п. 5.5 Договору спосіб визначення ціпи (тарифу) електричної енергії зазначається в комерційній пропозиції Постачальника. Для одного об`єкта застосовується один спосіб визначення ціни. Розрахунковим періодом є календарний місяць (п. 5.8. Договору).

В Комерційній пропозиції та п. 5.9. Договору погоджений строк оплати - строк визначений у рахунку, який не може бути менше 5 робочих днів з моменту його отримання.

У відповідності до її. 5.10 у разі порушення строків оплати Постачальник має право вимагати сплати гієні. Пеня нараховується за кожен день прострочення оплати.

Термін дії договору по 28.02.2022 року (у відповідності до додаткової угоди №6 до Договору), а в частині розрахунків до їх повного виконання.

Згідно з п. 5.10 Договору якщо Споживач не здійснив оплату за цим Договором у строки, передбачені Договором, Постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання електричної енергії споживачу.

Як вказує позивач у позові, останнім було належним чином виконані зобов`язання за Договором та було поставлено електричну енергію Позивачу в порядку та на умовах цього Договору. Зазначене підтверджує додатками 10 за січень-лютий 2022 року до договору електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії від 18.11.2019р. №12/17903, укладеного Позивачем з Оператором системи розподілу AT "Харківобленерго", про Фактичні (звітні) обсяги купівлі електричної енергії Постачальником ТОВ "СПЕЦЕНЕРГОГРУП", у тому числі із розбивкою по площадках вимірювання групи "а" та групи "б", та фактичний (звітний) корисний обсяг по кожному споживачу, у тому числі з розбивкою окремо по площадках вимірювання групи "а" і групи "б" за січень-лютий 2022 року, наданими Оператором системи розподілу AT "Харківобленерго".

Як зазначає Позивач у позові, Відповідач не виконав належним чином свої зобов`язання за Договором в частині розрахунків за спожиту (поставлену) електричну енергію.

Станом на день подання цієї позовної заяви заборгованість Відповідача перед Позивачем складає 74321,32 грн.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає таке.

Згідно частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до частини 1 статті 275 Господарського кодексу України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Згідно частини 6-7 статті 276 Господарського кодексу України розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених/ визначених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.

Станом на момент розгляду справи, відповідач заборгованість за спожиту електричну енергію не сплатив та не надав суду жодних доказів, які б спростовували суму заявленого боргу.

Факт невиконання відповідачем своїх зобов`язань за договором щодо сплати на користь позивача вартості спожитої електроенергії підтверджується матеріалами справи та відповідачем жодним чином не спростовується. Строк виконання цих зобов`язань є таким, що настав.

Протилежного відповідачем суду не доведено та доказів належного виконання своїх зобов`язань за договором не подано.

Ураховуючи викладене, враховуючи фактичні обставини справи та наведені норми законодавства, суд дійшов висновку про задоволення позову в зазначеній частині та стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості з оплати електричної енергії в розмірі 74321,32грн. (сімдесят чотири тисячі триста двадцять одна гривна 32 копійки).

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

За приписами статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів)

За наведених обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, у зв`язку тим, що спір виник в результаті неправильних дій відповідача, що призвело до необхідності позивачу звертатися з позовом до суду та здійснювати додаткові витрати на сплату судового збору, суд, відповідно до свого права, передбаченого ст.129 ГПК України, покладає на відповідача відшкодування позивачу судового збору.

Керуючись ст. ст. 4, 12, 13 73-92, 129, 207, 236, 238 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з ВІДДІЛУ ОСВІТИ СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ (63460, Харківська область, Чугуївський район, смт. Слобожанське, вул. Миру, 7, Код ЄДРПОУ 43956241) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕЦЕНЕРГОГРУП" (61003, м. Харків, Конституції майдан, 4 під`їзд, офіс 5-12, Код ЄДРПОУ 41319819) заборгованість за договором №21/01-123 про постачання електричної енергії споживачу від 12.10.2021р. в сумі 74321,32грн. (сімдесят чотири тисячі триста двадцять одна гривна 32 копійки), витрати по сплаті судового збору в сумі 2481,0грн.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ в установленому порядку.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 1, 2 статті 241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Згідно статті 257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "СПЕЦЕНЕРГОГРУП" (61003, м. Харків, Конституції майдан, 4 під`їзд, офіс 5-12, Код ЄДРПОУ 41319819).

Відповідач -ВІДДІЛ ОСВІТИ СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ (63460, Харківська область, Чугуївський район, смт Слобожанське, вул. Миру, 7, Код ЄДРПОУ 43956241) .

Повне рішення складено "02" серпня 2022 р.

Суддя О.О. Присяжнюк

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.08.2022
Оприлюднено03.08.2022
Номер документу105526484
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/843/22

Рішення від 02.08.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 01.06.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні