ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
03.08.2022Справа № 910/2704/22
Господарський суд міста Києва у складі судді Гулевець О.В. розглянувши матеріали господарської справи у спрощеному позовному провадженні без проведення судового засідання
за позовом Акціонерного товариства «Комерційний банк «Глобус»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроскорм»
про стягнення 86 442,94 грн
Без повідомлення (виклику) учасників справи
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Акціонерне товариство «Комерційний банк «Глобус» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроскорм» про стягнення 86 442,94 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань за кредитним договором № 190/ЮК-17МСБ від 27.11.2017.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.05.2022 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 910/2704/22, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (без проведення судового засідання).
У відповідності до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Частинною третьою статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, тобто не скористався наданим йому процесуальним правом, передбаченим статтею 178 Господарського процесуального кодексу України.
Про розгляд справи відповідача було повідомлено ухвалою суду від 26.05.2022, направленою на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно із ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Також у відповідності до ч. 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
З матеріалів справи вбачається, що ухвала суду від 26.05.2022 повернута на адресу суду поштовим відділенням зв`язку.
Зі змісту пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвали.
За змістом пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, вказана ухвала вручена відповідачу та відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи.
При цьому, суд зазначає, що не отримання стороною справи кореспонденції, якою суд, з дотриманням вимог процесуального закону, надсилав копії ухвали про відкриття провадження у справі за належною адресою та яка повернулася в суд у зв`язку з її неотриманням відповідачем, зумовлене суб`єктивною поведінкою відповідача щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу.
Враховуючи вище наведене, суд прийшов до висновку, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
27.11.2017 між Акціонерним товариством «Комерційний банк «Глобус» (позивачем, банком) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроскорм» (відповідачем, позичальником) укладений кредитний договір №190/ЮК-17МСБ (надалі - кредитний договір), відповідно до умов якого Банк надає позичальнику кредит, в грошовій формі, на наступних умовах: мета використання кредиту: придбання нового автомобіля, сума кредиту: 293 000,00 грн строком на 60 місяців, кінцева дата повернення кредиту: 26.11.2022 включно, процентна ставка: 19 процентів річних.
Положеннями п. 2.1. кредитного договору визначено, для обліку строкової заборгованості позичальника за кредитом банк відкриває позичальнику кредитний рахунок № НОМЕР_1 в ПАТ «КБ «ГЛОБУС», код Банку в системі електронних платежів (МФО) 380526 (надалі - «кредитний рахунок»).
У пункті п. 2.2 кредитного договору сторони погодили, що відповідно до умов кредитування банку, надання кредиту здійснюється шляхом безготівкового перерахування кредитних коштів з кредитного рахунку на поточний рахунок ТОВ «КОЛОС-АВТО» (код ЄДРПОУ 36785139) № НОМЕР_2 , відкритий в Черкаське ГРУ «ПРИВАТБАНК», МФО 354347 на виконання умов договору купівлі-продажу №09/039-F/2017 від 16 листопада 2017.
У пункті 2.4. кредитного договору сторони погодили, що позичальник сплачує банку комісії, згідно п. 1.1. цього договору:
-за надання кредиту - не пізніше дня підписання цього договору, на рахунок № НОМЕР_3 в ПАТ «КБ «Глобус»,
- за зміну суттєвих умов кредитного договору, за ініціативою позичальника - не пізніше дня підписання додаткових угод (договорів) до цього договору на рахунок № НОМЕР_4 в ПАТ «КБ «Глобус».
Згідно із п. 3.1. кредитного договору виконання позичальником зобов`язань за цим договором забезпечується зокрема, але не виключно:
3.1.1. заставою рухомого майна - автомобіль марки Fiat, модель TIPO, рік випуску 2017, колір БІЛИЙ, №шасі (кузова, рамп) № НОМЕР_5 , реєстраційний номер НОМЕР_6 , що належить на праві власності позичальнику.
3.1.2. іншим забезпеченням (порукою тощо) у випадку його наявності. Все майно, що передається (або буде передано) банку у заставу/іпотеку з метою забезпечення виконання позичальником своїх зобов`язань за цим договором (надалі - «предмет застави»).
У відповідності до п. 4.1 кредитного договору, повернення кредиту позичальником здійснюється шляхом перерахування коштів із свого поточного рахунку на рахунок № НОМЕР_7 в ПАТ «КБ «ГЛОБУС», код ЄДРПОУ Банку 35591059, код Банку в системі електронних платежів (МФО) 380526. Заборгованість за кредитом повертається позичальником у відповідності до Графіка повернення заборгованості (додаток №1 до цього Договору).
Пунктом 4.2. кредитного договору сторони погодили, що проценти за користування кредитом нараховуються за період з дня надання кредиту по день його повернення на суму фактичної заборгованості за кредитом, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та році. Нарахування та сплата процентів за користування кредитом здійснюється у валюті кредиту.
Нарахування процентів за користування кредитом здійснюється у валюті кредиту щомісячно та у день остаточного повернення Кредиту.
Нарахування процентів банком за користування кредитом здійснюється у валюті кредиту щомісячно у один з чотирьох останніх робочих дня у валюті кредиту в один з 4-х останніх календарних днів (як правило 28 числа кожного місяця) за період з 28 числа минулого місяця по 27 число поточного місяця (включно) та у день остаточного повернення кредиту. День повернення кредитних коштів в часовий інтервал при розрахунку процентів та комісій не включається (п. 4.3. договору).
Пунктом 4.4. кредитного договору передбачено, що сплата позичальником процентів здійснюється щомісячно в строк по 10 (десяте) число (включно) кожного місяця, наступного за місяцем їх нарахування на рахунок зазначений у п. 4.1. цього договору.
Якщо 10 (десяте) число місяця припадає на вихідний, святковий або інший не робочий день, сплата переноситься на наступний робочий день.
У випадку порушення позичальником встановлених цим пунктом договору строків сплати процентів, сума несплачених в строк процентів, вважається простроченою, переноситься банком на рахунки для обліку прострочених нарахованих доходів.
Пунктом 4.6. кредитного договору визначено, що у разі несвоєчасного повернення заборгованості по кредиту, у строки, передбачені п. 1.1. та п. 4.1. цього договору, позичальник сплачує проценти з розрахунку процентної ставки, збільшеної на 5 (п`ять) процентів річних до діючої процентної ставки, що нараховуються на суму простроченої заборгованості з дати її виникнення до дати її повного погашення.
Відповідно до пункту 6.1.3. кредитного договору позичальник зобов`язаний достроково повернути всю заборгованість за цим договором, а саме: повернути всю суму кредиту, сплатити усі нараховані проценти, комісії, штрафні санкції (за наявністю), а також сплатити всі інші платежі, передбачені цим договором, у випадках, строки та в порядку, передбачених п.п.9.1., 9.2 цього договору.
Згідно п. 9.2. кредитного договору банк має право зупинити подальше кредитування позичальника та/або вимагати дострокового повернення кредиту, сплати процентів, комісій та штрафних санкцій, що передбачені цим договором, а також відшкодування збитків завданих банку внаслідок невиконання або неналежного виконання позичальником та/або іншими особами, що є поручителями позичальника (в т.ч. гарантами, майновими поручителями, заставодавцями та ін.), умов цього договору та/або угод (договорів), укладених у забезпечення виконання позичальником зобов`язань (договорів забезпечення) за цим договором, а позичальник зобов`язаний протягом 10 (десяти) календарних днів, а у випадку, якщо зобов`язання позичальника за цим договором забезпечуються заставою майнових прав на грошові кошти, розміщені на депозитному рахунку в АТ «КБ «ГЛОБУС» - не пізніше наступного робочого дня, з дати надіслання Банком відповідної вимоги повернути суму заборгованості по кредиту, що залишилась, сплатити проценти, комісії, інші платежі за цим договором та штрафні санкції, а також відшкодувати збитки, завдані Банку, у разі настання будь якого з наступних випадків, зокрема, 9.2.1. порушення позичальником строків (термінів) платежів, що встановлені цим договором.
У зв`язку із виникненням кредитної заборгованості позивачем 08.09.2021 на адресу відповідача направлено вимогу вих№1-2756 від 08.09.2021 про дострокове повернення кредиту, сплати процентів, комісій та штрафних санкцій, що передбачені договором №190/ЮК- 17МСБ від 27.11.2017. На підтвердження направлення вимоги відповідачу позивач надав копію рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Однак, відповідачем заборгованість не сплачено.
Пунктом п. 8.1. кредитного договору передбачено, що у випадку порушення строків (термінів) повернення кредиту та/або сплати нарахованих процентів за користування ним та/або комісій від 1 до 30 календарних днів включно, позичальник сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період прострочення, від невчасно сплаченого платежу за кожен день прострочення.
В забезпечення виконання зобов`язань за п. 3.1. кредитного договору, між позичальником та ПАТ «КБ «ГЛОБУС» укладено договір застави транспортного засобу №190/ЮЗК-17МСБ від 27.11.2017 (надалі - договір застави), згідно якого кредитний договір в тому числі, але не виключно забезпечується заставою автомобіля марки FIАТ, модель ТІРО, рік випуску 2017, колір БІЛИЙ, №шасі (кузова, рамп) № НОМЕР_8 , реєстраційний номер НОМЕР_6 , що належить на праві власності позичальнику.
В обґрунтування заявленого позову позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань за кредитним договором №190/ЮК-17МСБ від 27.11.2017, у зв`язку із чим у відповідача виникла заборгованість за кредитом у сумі 86 442,94 грн, що включає:
- строкову заборгованість основного боргу (кредиту) у розмірі - 48 833,00 грн.;
- прострочену заборгованість основного боргу (кредиту) у розмірі - 29 300,04 грн.;
- строкову заборгованість за процентами у розмірі -1 378,57 грн.;
- прострочену заборгованість за процентами у розмірі - 5 232,25 грн.;
- пеню за несвоєчасне повернення кредиту - 1 483,06 грн.;
- пеню за несвоєчасне повернення процентів - 216,02 грн.
Дослідивши наявні матеріали справи, оцінюючи надані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з наступних підстав.
Частиною 1 статті 11 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частиною 1 статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
У силу положень ч. 1 ст. 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок (ч. 3 ст. 1049 ЦК України).
У відповідності до ч. 1 ст. 1048 Цивільного кодексу України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Як підтверджено матеріалами справи, позичальником допущено порушення виконання зобов`язання за кредитним договором в частині своєчасної сплати процентів за користування кредитом.
Наявною в матеріалах справи банківською випискою з рахунку позичальника підтверджується заборгованість відповідача по кредитному договору №190/ЮК-17МСБ від 27.11.2017: строкова заборгованість основного боргу (кредиту) у розмірі - 48 833,00 грн.; прострочена заборгованість основного боргу (кредиту) у розмірі - 29 300,04 грн.; строкова заборгованість за процентами у розмірі -1 378,57 грн.; прострочена заборгованість за процентами у розмірі - 5 232,25 грн.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно із ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічна правова норма передбачена частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України.
Згідно з ч. 1 ст. 598 ЦК України зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Зобов`язання припиняється виконанням проведеним належним чином (стаття 599 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Матеріалами справи підтверджено заборгованість відповідача по кредитному договору №190/ЮК-17МСБ від 27.11.2017 (строкова заборгованість основного боргу у розмірі - 48 833,00 грн.; прострочена заборгованість основного боргу у розмірі - 29 300,04 грн.; строкова заборгованість за процентами у розмірі -1 378,57 грн.; прострочена заборгованість за процентами у розмірі - 5 232,25 грн).
У відповідності до ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідачем належними та достатніми доказами заборгованість по кредитному договору не спростована.
Оскільки, відповідач не виконував свої зобов`язання по сплаті процентів, згідно обумовленого сторонами строку, позивач скористався своїм правом вимагати дострокового повернення кредиту (п. 9.2. кредитного договору). З огляду на умови договору, вимога банку, яка направлена за адресою позичальника, була повернута поштою без вручення - 12.10.2021. Отже, заборгованість по кредитному договору №190/ЮК-17МСБ від 27.11.2017 мала бути повернута у повному обсязі і є така, що прострочена з 23.10.2021.
Враховуючи вищезазначене, станом на дату прийняття рішення обов`язок по поверненню кредитних коштів та процентів у повному обсязі настав, заборгованість по поверненню кредиту та процентів відповідача перед банком належним чином доведена, документально підтверджена та відповідачем не спростована, а тому вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в частині стягнення заборгованості основного боргу (кредиту) у розмірі - 48 833,00 грн.; простроченої заборгованості основного боргу (кредиту) у розмірі - 29 300,04 грн.; заборгованості за процентами у розмірі -1 378,57 грн.; простроченої заборгованості за процентами у розмірі - 5 232,25 грн.
За змістом з ч. 2 ст. 217 ГК України одним з видів господарських санкцій є штрафні санкції, до яких віднесено штраф та пеню (ч. 1 ст. 230 ГК України).
За приписами ч.1 ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України).
Згідно із ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Частиною 6 статті 232 ГК України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
З розрахунку позивача вбачається, що нарахування пені здійснене позивачем за загальний період з 11.08.2021 по 07.02.2022.
Відповідно до. 2.5. постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 17.12.2013 № 14 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов`язань", щодо пені за порушення грошових зобов`язань застосовується припис частини шостої статті 232 ГК України. Даним приписом передбачено не позовну давність, а період часу, за який нараховується пеня і який не повинен перевищувати шести місяців від дня, коли відповідне зобов`язання мало бути виконане; законом або укладеним сторонами договором може бути передбачено більшу або меншу тривалість цього періоду. Його перебіг починається з дня, наступного за останнім днем, у який зобов`язання мало бути виконане, і початок такого перебігу не може бути змінений за згодою сторін. Необхідно також мати на увазі, що умова договору про сплату пені за кожний день прострочення виконання зобов`язання не може розцінюватися як установлення цим договором іншого, ніж передбачений частиною шостою статті 232 ГК України, строку, за який нараховуються штрафні санкції.
Отже, початком для нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання буде день, наступний за днем, коли воно мало бути виконано. Нарахування санкцій триває протягом шести місяців.
За змістом пункту п. 8.1 кредитного договору, сторони погодили, що у випадку порушення строків (термінів) повернення кредиту та/або сплати нарахованих процентів за користування ним та/або комісій від 1 до 30 календарних днів включно, позичальник сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період прострочення, від невчасно сплаченого платежу за кожен день прострочення.
Однак, позивач здійснив нарахування пені за прострочення повернення кредитних коштів та погашення процентів 11.08.2021, тобто не з наступного дня коли мала бути здійснена сплата кредитних коштів та процентів (23.10.2021).
З огляду на приписи частини 2 статті 237 Господарського процесуального кодексу України, при ухваленні рішення суд не може виходити у рішенні за межі позовних вимог.
За таких обставин, з урахуванням заявленого позивачем періоду нарахування пені, згідно перерахунку суду, сума пені за несвоєчасне повернення кредиту, що підлягає стягненню становить 1 152,93 грн за період з 23.10.2021 по 07.02.2022 та сума пені за несвоєчасне повернення процентів, що підлягає стягненню становить 182,67 грн за період з 23.10.2021 по 07.02.2022.
Враховуючи викладене вище, оскільки, невиконане зобов`язання зі сплати процентів підтверджується матеріалами справи, доказів оплати нарахованих процентів та повернення кредиту відповідачем не надано, суд прийшов до висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог про стягнення заборгованості за кредитним договором №190/ЮК-17МСБ від 27.11.2017: заборгованість основного боргу (кредиту) у розмірі - 48 833,00 грн.; прострочена заборгованість основного боргу (кредиту) у розмірі - 29 300,04 грн.; заборгованість за процентами у розмірі - 1 378,57 грн.; прострочена заборгованість за процентами у розмірі - 5 232,25 грн.; пеня за несвоєчасне повернення кредиту - 1 152,93 грн.; пеня за несвоєчасне повернення процентів - 182,67 грн.
Приписами ст. ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із ст. ст. 78, 79 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи встановлені вище судом обставини, суд частково задовольняє позовні вимоги Акціонерного товариства «Комерційний банк «Глобус» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроскорм».
Судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. 129 ГПК України покладається на сторін пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись ст. ст. 73-74, 76-79, 86, 129, 233, 237-238, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроскорм» (03049, місто Київ, вулиця МИТРОПОЛИТА ВАСИЛЯ ЛИПКІВСЬКОГО, будинок 45, офіс 804, ідентифікаційний код 23513096) на користь Акціонерного товариства «Комерційний банк «Глобус» (04073, місто Київ, провулок КУРЕНІВСЬКИЙ, будинок 19/5, ідентифікаційний код 35591059) заборгованість основного боргу (кредиту) у розмірі - 48 833,00 грн., прострочену заборгованість основного боргу (кредиту) у розмірі - 29 300,04 грн., заборгованість за процентами у розмірі - 1 378,57 грн.; прострочену заборгованість за процентами у розмірі - 5 232,25 грн., пеню за несвоєчасне повернення кредиту - 1 152,93 грн., пеню за несвоєчасне повернення процентів - 182,67 грн. та судовий збір у сумі 2470,57 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено у порядку і строк, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст рішення складено та підписано: 03.08.2022.
Суддя О.В. Гулевець
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2022 |
Оприлюднено | 05.08.2022 |
Номер документу | 105562172 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гулевець О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні