Рішення
від 20.07.2022 по справі 759/8366/19
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/8366/19

пр. № 2/759/48/22

21 липня 2022 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Журибеда О.М.

за участю секретаря - Мурга Т.С., Багінської І.В..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,-

В С Т А Н О В И В:

У травні 2019 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей, в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 нородження в розмірі 1/3 частини від всіх видів заробітку, але не менше 50 відстотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, починаючи з20.04.2009 року до досягнення дітьми повноліття та завершення навчання у навчальних закладах.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що 26.04.1996 року позивач зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 . Від даного шлюбу у сторін є діти: син ОСОБА_3 та син ОСОБА_4 . Зазначає, що ОСОБА_3 є дитиною інвалідом дитинства третьої групи, він потребує постійного догляду та лікування, оскільки має вади слухового апарату. ОСОБА_3 вже повнолітній, але постійно навчається разом із братом у Польщі. Позивач проживає разом з дітьми у Польщі, для чого орендує житло разом з іншими учнями за мінімальну ціну. Разом с тим враховуючи ту обставину, що відповідач останні 120 місяців не надавав зароблені кошти на потреби сім`ї, в тому числі дітям, у позивача вважає, що відповідач і в подальшому в добровільному порядку буде ухилятись від матеріального утримання дітей, тобто сплати аліментів. Зазначає, що позивач неодноразово зверталась до відповідача намагаючись отримати гроші на первинні потреби дітей, але відповідач постійно ухилявся від утримання дітей. Вказує, що протягом понад 10 років батько не брав участі в утриманні дітей, і позивач не подавала позовну заяву, сподіваючись на його виправлення. На разі у відповідача інша ссім`я, яка з`явилась, поки позивач займалась реабілітацією дітей і намагалась заробити грошей на первинні потреби. Вважає, що відповідач як не надавав утримання дітям, так і не планує в майбутньому.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 20.05.2019 року відкрито провадження по справі та призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 05.09.2019 року здійснено перехід від розгляду справи за правилами спрощеного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, призначено дату підготовчого засідання.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні просила позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обаставини зазначені в позові та доказів доданих до матеріалів справи.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні просив задовольнити позовні вимоги частково, стягнути аліменти на неповнолітнього сина в розмірі 1/4 частини, в задоволенні вимог на двох дітей відмовити, посилаючи на обставини викладені у відзиві. Зазначив, що аліментних зобов`язань, які виникають за рішенням суду чи за письмовим нотаріально-посвідченим договором між батьками про сплату аліментів на дітей у відповідача не виникало, а тому позовні вимоги в частині стягнення аліментів починаючи з 20.04.2009 року є необгрунтованими. Щодо вимог про присудження судом до досягнення дітьми повноліття, заперечує в частині заявленого розміру аліментів 1/3 частини всіх видів заробітку з огляду на наявність у відповідача третього малолітнього сина ОСОБА_5 , який разом з його матір`ю ОСОБА_6 на утриманні відповідача. Вказує, що допомагав дітям та добре усвідомляє свої батьківські обов`язки, так залишаючи першу сім`ю, відповідач вказує, що передав на побутові потреби 2500 доларів США, а починаючи з грудня 2015 року - віддавав на дітей по 1000 грн., щотижня.

Представник відповідача ОСОБА_7 в судовому засіданні просила задовльнити позовні вимоги частково, стягнути аліменти на утримання неповнолітнього сина в розмірі 1/4 від всіх видів заробітку, але неменше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору у даній справі, суд враховує наступне.

Сторони перебували у шлюбі, який Солом`янським районним судом м. Києва від 17.08.2018 року розірваний (а.с. 153).

Від даного шлюбу у сторін є діти: син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а..с.12) та син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.13).

Як встановлено в судовому засіданні, після припинення шлюбно-сімейних відносин діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4 залишились проживати з позивачем.

Відповідно до запрошення Гімназії Когіто від 30.08.2016 року ОСОБА_4 та ОСОБА_3 були прийняті на навчання до Загальноосвітнього ліцею Когіто з 01.09.2016 року. (а.с.61, 63).

Позивач ОСОБА_1 проживає разом с дітьми у Польщі, для чого орендує житло (а.с. 86-88).

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Як роз`яснено абз. 3, 4 п.17 постанови Пленуму Верховного суду України від 15.05.2006 р. №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров`я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до положень ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини, стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав, доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів, інші обставини, що мають істотне значення.

Допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_9 пояснили, що позивач неодноразово займала кошти на утримання дітей.

Допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_2 , ОСОБА_11 пояснили, що відповідач допомагав своїм дітям та перераховував кошти на їх утримання.

Доводи позивача проте, що відповідач ухиляється від обов`язку щодо утримання дітей понад 120 місяців спростовуються матеріалами справи, а саме випискою з АТ «Укрсоцбанк» за період з 21.07.2016 року по 10.04.2019 року, картковий рахунок НОМЕР_1 ОСОБА_2 (а.с.161-167).

Відповідно до довідки про трудові відносини ТОВ « Три т» відповідач прийнятий на роботу за основним місцем роботи до ТОВ «Три т» на посаду адміністратора залу з 01.07.2021 року, посадовий оклад становить 7200, 00 грн. (а.с.166).

В судовову засіданні встановлено, що на утриманні відповідача знаходиться спільний син з дружиною ОСОБА_10 - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та старший син дружини ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Визначаючи розмір аліментів, суд враховуючи норми ст. 183 СК України дійшов висновку про стягнення з відповідача на користь позивача на утримання дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 аліментів у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) ОСОБА_2 , але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.

Згідно зі ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв`язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.

У позовній заяві позивач просить стягнути аліменти з відповідача, починаючи з 20.04.2009 року.

З позовом до суду позивач звернулася 06.05.2019 року.

У порушення вимог ст. 191 СК України позивачем не подано суду доказів того, що вона вживала заходи щодо одержання аліментів з відповідача, але не могла їх одержати у зв`язку з ухиленням останнього від їх сплати.

Таким чином, строк з якого необхідно присудити аліменти необхідно відліковувати від дня пред`явлення позову.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову та про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) ОСОБА_2 , але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 06.05.2019 року по ІНФОРМАЦІЯ_8, в частині вимог щодо сплати аліментів на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 відмовити, у зв`язку з тим, що на момент подачі позову ОСОБА_3 є повнолітньою дитиною.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180-185, 191 СК України, ст.ст.5, 12, 13, 81, 141, 259, 263, 264, 265, 430 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , зареєстрованої в АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 аліменти на утримання дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 06.05.2019 року по ІНФОРМАЦІЯ_8.

В іншій частині вимог відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У випадку проголошення у судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М. Журибеда

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.07.2022
Оприлюднено08.08.2022
Номер документу105586453
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —759/8366/19

Рішення від 20.07.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Рішення від 21.07.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 12.11.2020

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 17.08.2020

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 05.09.2019

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 20.05.2019

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні