Ухвала
від 05.08.2022 по справі 752/8972/22
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/8972/22

Провадження № 1-кс/752/3028/22

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей та документів

05 серпня 2022 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в рамках кримінального провадження № № 12022100000000466 від 06.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364-1 КК України, клопотання старшого слідчого відділу розслідування проти довкілля СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Спеціалізованої екологічної прокуратури Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів,-

встановив:

до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого відділу розслідування проти довкілля СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Спеціалізованої екологічної прокуратури Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні: ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву в якій просив розглядати клопотання за його відсутності, підтримав вимоги клопотання, просив його задовольнити.

Також, у клопотанні просив дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі ч. 2ст. 163 КПК України.

У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4ст.107 КПК Українифіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, приходжу до наступних висновків.

Із матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у містіКиєві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022100000000466 від 06.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364-1 КК України.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно дост. 159 КПК України, - тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У відповідності до ч.6ст. 163 КПК України, слідчий суддя,суд постановлює ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, танеможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п.7 ч.1ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належитьінформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Відповідно до ч. 2ст. 163 КПК Україниякщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що до слідчого управління ГУНП у м. Києві надійшли матеріали від оперативних служб, про те, що директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) зловживаючи своїми повноваженнями, тобто умисно з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб використовує всупереч інтересам Товариства свої повноваження під час організації виготовлення на території м. Києва та Київської області продукції з пінополістиролу (пінопласту) без оцінки впливу на довкілля та з порушенням правил екологічної безпеки. Що може призвести до забруднення значних території та завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним чи громадським інтересам, що спричинило тяжкі наслідки.

В ході проведення досудового розслідування, встановлено що вищевказаними суб`єктами господарської діяльності на протязі 2021 року, подавалась фінансова господарська звітність до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ).

Вищевказані відомості та документи, якими володіє та розпоряджається ІНФОРМАЦІЯ_3 , щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також можуть бути доказами під час судового розгляду. Іншими способами встановити обставини, якими передбачається довести за допомогою цих документів неможлива, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій, які знаходяться у володінні та розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 та їх територіальних підрозділах.

Вилучення зазначених відомостей та документів необхідне з метою проведення перевірки законодавства, підтвердити факт господарських взаємовідносин, постачання товару, перерахування грошових коштів на рахунки підприємств за імпорт товарів із закордону, з метою фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки ці документи є процесуальними джерелами доказів, а відомості, що містяться в цих документах, будуть використані в сукупності з іншими документами для доказування обставин злочинів, а також можуть бути використані, як доказ стороною обвинувачення для підтвердження події кримінального правопорушення, з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України.

Слідчим у клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, яка знаходиться у володінні: ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .

Беручи до уваги викладене вище, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст.131,132,159-166 КПК України, слідчий суддя -

постановив:

клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл слідчим відділу розслідування злочинів проти довкілля СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 та слідчим, що перебувають в групі слідчих по розслідуванню кримінального провадження № 12022100000000466 від 06.07.2022 на тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , стосовно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ), за період часу з 01.01.2021 по теперішній час а саме:

-інформацію місця реєстрації та фактичного місцезнаходження вказаного товариства;

-інформацію щодо банківських рахунків, вказавши у відповіді номер рахунку (-ків), дату відкриття (закриття), повну назву банківської установи (адресу місцезнаходження банку, філії), код банку (МФО, ЄДРПОУ), чи укладались договори про визнання електронних документів для подачі податкової звітності та іншу наявну інформацію;

-відомості відносно керівників, головних бухгалтерів, засновників зазначеного підприємства, підстави та дати переходу корпоративних прав на вказані СГД; у тому числі відомості щодо зміни керівника та головного бухгалтера з зазначенням їх анкетних даних, ідентифікаційного номеру, місця реєстрації на території України, періоду часу перебування на посаді;

-відомості співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі всіх контрагентів, сформувати витяги з реєстру сумнівних операцій;

-результати економічної діяльності (факт ведення господарської діяльності), час подачі та показники звітності, час проведення перевірок та виявлені порушення вимог податкового законодавства товариства (у разі проведення);

-податкові декларації з податку на додану вартість, у тому числі з уточнюючими розрахунками податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок (у разі надання звітності в електронному виді - надати відомості в електронному та паперовому носії належним чином роздруковану та завірену роздруківку податкових декларацій з ПДВ з уточнюючими розрахунками);

-розшифровки податкових зобов`язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів, додаток № 5 до податкової декларації з податку на додану вартість (у разі надання звітності в електронному виді - надати відомості в електронному та паперовому носії належним чином роздруковану та завірену роздруківку податкових зобов`язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів, додаток № 5 до податкової декларації з податку на додану вартість);

-податкові декларації з податку на прибуток (у разі надання звітності в електронному виді - надати відомості в електронному та паперовому носії належним чином роздруковану та завірену роздруківку податкових декларацій з податку на прибуток;

-реєстр виданих та отриманих податкових накладних;

-форми 8ДР та 1 ДФ на працівників;

-відомості щодо ІР-адрес та поштових скриньок е-mаіl з використанням яких суб`єкт господарювання здійснював подачу звітності;

-інформацію про сплачені податки відповідно до законодавства та наявні заборгованості про сплату податків у тому числі щодо сплати екологічного податку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.08.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105595629
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —752/8972/22

Ухвала від 30.08.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 05.08.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Машкевич К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні