Ухвала
від 07.08.2022 по справі 910/1037/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

08.08.2022Справа № 910/1037/22

Господарський суд міста Києва у складі судді Комарової О.С., розглянувши заяву Дочірнього підприємства фірми «ЕКОТЕХНІКА-М» про укладення договору реструктуризації у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОПАК ТРЕЙДИНГ»

до Дочірнього підприємства фірми «ЕКОТЕХНІКА-М»

про стягнення 35 857,87 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОПАК ТРЕЙДИНГ» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Дочірнього підприємства фірми «ЕКОТЕХНІКА-М» про стягнення 35 857,87 грн.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 06.07.2022 позов задоволено повністю, внаслідок чого стягнуто з Дочірнього підприємства фірми «ЕКОТЕХНІКА-М» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОПАК ТРЕЙДИНГ» 35 857,87 грн заборгованості та 2 481, 00 грн судового збору.

08.08.2022 на виконання вищевказаного рішення Господарським судом міста Києва видано відповідний наказ.

27.07.2022 від відповідача надійшла заява, у якій він просить укласти договір реструктуризації боргу строком на 12 місяців між стягувачем - Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОПАК ТРЕЙДИНГ» та боржником - Дочірнім підприємством фірми «ЕКОТЕХНІКА-М».

Розглянувши подану заяву, суд не вбачає підстав для її задоволення, з огляду на наступне.

Згідно ч. 1 ст. 239 Господарського процесуального кодексу України суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочення або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.

Відстрочення або розстрочення виконання судового рішення, зміна способу та порядку виконання судового рішення врегульовані статтею 331 ГПК України.

Так, відповідно до частин першої, третьої цієї статті, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Одним з основних принципів (засад) господарського судочинства є принцип диспозитивності, який полягає у тому, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд (стаття 14 ГПК України).

З урахуванням викладеного, суд зазначає, що виконання судового рішення може бути відстрочене або розстрочене за заявою сторони, поряд із цим укладення судом договору реструктуризації боргу не передбачено жодною нормою ГПК України.

Суд зауважує, що сторони можуть укласти мирову угоду в процесі виконання, у такому випадку вона підлягає затвердженню судом у порядку статті 330 ГПК України.

Крім цього, одним із способів припинення цивільного зобов`язання є його припинення за домовленістю сторін.

Відповідно до ч. 2 ст. 604 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов`язання новим зобов`язанням між тими ж сторонами (новація).

За приписами частин 1, 2 статті 1053 ЦК України за домовленістю сторін борг, що виник із договорів купівлі-продажу, найму майна або з іншої підстави, може бути замінений позиковим зобов`язанням. Заміна боргу позиковим зобов`язанням провадиться з додержанням вимог про новацію і здійснюється у формі, встановленій для договору позики (стаття 1047 цього Кодексу).

Поряд із цим у п. 3 ч. 1 ст. 3 та ст. 627 ЦК України закріплено принцип свободи договору, який полягає у визначенні за суб`єктом цивільного права можливості укладати договір або утримуватися від його укладання, а також визначати його зміст на свій розсуд відповідно до досягнутої з контрагентом домовленості.

Згідно ч. 1 ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

З урахуванням того, що цивільне законодавство базується на принципі свободи договору, суд не може втручатись у цивільні правовідносини сторін, а відтак заява Дочірнього підприємства фірми «ЕКОТЕХНІКА-М» про укладення договору реструктуризації не підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Дочірнього підприємства фірми «ЕКОТЕХНІКА-М» про укладення договору реструктуризації відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя О.С. Комарова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.08.2022
Оприлюднено09.08.2022
Номер документу105611417
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/1037/22

Ухвала від 07.08.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Комарова О.С.

Рішення від 05.07.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Комарова О.С.

Ухвала від 14.02.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Комарова О.С.

Ухвала від 31.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Комарова О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні