Справа № 161/22951/21
Номер провадження 2/167/252/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 серпня 2022 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Гармай І. Т. вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Копачівської сільської ради Луцького району, третя особа - приватний нотаріус Базалицька Ольга Ростиславівна про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
в с т а н о в и в :
22 грудня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Луцького міськрайонного суду Волинської області з позовом до Копачівської сільської ради Луцького району, третя особа - приватний нотаріус Базалицька О. Р. про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Ухвалою судді Луцького міськрайонного суду Волинської області від 24 грудня 2021 року відкрито провадження у справі, підготовче засідання призначено 24 лютого 2022 року о 11 год 00 хв.
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13 червня 2022 року цивільну справу № 161/22951/21 провадження 2/161/974/22 за позовом ОСОБА_1 до Копачівської сільської ради, третя особа - приватний нотаріус Базалицька О. Р. про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини передано на розгляд Рожищенського районного суду Волинської області за підсудністю.
04серпня 2022року вказанасправа надійшладо Рожищенськогорайонного судуВолинської області.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04 серпня 2022 року у справі № 161/22951/21 визначено головуючу суддю Гармай І. Т.
Вивчивши позовну заяву та подані до неї документи, суд доходить такого.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Положеннями ст. 52, 53 ЦПК України визначено статус третіх осіб, а саме, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору та які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, також треті особи виступають на стороні позивача або відповідача.
Участь третіх осіб у цивільній справі зумовлена тим, що судовий спір між сторонами прямо (для третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги) або опосередковано (для третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги) стосується прав та інтересів цих осіб. Тому участь у справі третіх осіб є формою захисту їх прав та інтересів, що пов`язані із спірним правовідношенням, а також дозволяє суду повно та всебічно дослідити обставини справи, з`ясувати дійсні взаємовідносини учасників спору .
Як вбачається з позовної заяви, позивачкою не визначено передбачений ст. 52, 53 ЦПК України процесуальний статус третьої особи приватного нотаріуса Базалицької О. Р., а саме: не зазначено чи заявляє вказана третя особа самостійні вимоги щодо предмета спору чи не заявляє, а також не вказано на стороні позивача чи відповідача має брати участь в розгляді даної справи зазначена третя особа.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких-не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вимога суду про усунення недоліків позову не є порушенням права на справедливий судовий захист.
За таких обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху і надати позивачеві строк для усунення зазначених вище недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу цієї ухвали.
Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 доКопачівської сільськоїради Луцькогорайону,третя особа-приватний нотаріусБазалицька ОльгаРостиславівна провизначення додатковогостроку дляподання заявипро прийняттяспадщини - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вимог суду позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. Т. Гармай
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2022 |
Оприлюднено | 10.08.2022 |
Номер документу | 105615653 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Гармай І. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні