Ухвала
від 25.07.2022 по справі 392/720/22
МАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 392/720/22

Провадження № 2/392/454/22

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

26 липня 2022 року

м. Мала Виска

Суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Березій Ю.А., розглянувши позовну заяву

Селянського (фермерського) господарства "Колєчкіної Антоніни Василівни", вул. Піонерська, 2, с. Злинка Новоукраїнського району Кіровоградської області

до ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

ОСОБА_2 ,

АДРЕСА_2 ,

ОСОБА_3 , АДРЕСА_1 ,

про визнання права постійного користування земельною ділянкою, визнання протиправним та скасування рішення, скасування державної реєстрації права,

В С Т А Н О В И В :

Позовна заява відповідає вимогам статті 175 ЦПК України.

До позовної заяви представник позивача додала клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.

Клопотання про відстрочення сплати судового збору мотивовано розміром судового збору, який підлягає сплаті за подання позовної заяви, яка містить 18 вимог немайнового характеру та тяжким майновим станом господарства.

Клопотання про відстрочення сплати судового збору підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Згідно з частинами 1 і 2 статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Приписами частини 1 і 5 статті 4 ЦПК України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

Принцип пропорційності у цивільному судочинстві відноситься до основних засад цивільного судочинства та полягає у тому, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Як вбачається з позовної заяви, Селянське (фермерське) господарство "Колєчкіна Антоніна Василівна" звернулося до суду за захистом своїх прав на земельну ділянку, яка перебувала у господарстві на праві постійного користування.

Внаслідок вилучення у господарства спірної земельної ділянки позивач має тяжке матеріальне становище, що підтверджується виписками з банківського рахунку.

Відмова позивачеві у відстрочці судового збору фактично позбавить позивача-юридичну особу в доступі до правосуддя та судовому захисті, що є неприпустимим з огляду на положення статті 4 ЦПК України.

Відповідно достатті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Право на справедливий суд також гарантуєтьсястаттею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини.

Право на доступ до правосуддя включає зокрема фізичну доступність судів, фінансову доступність судових процедур, доступ до правової допомоги, розумність строків розгляду справи та можливість брати участь у розгляді справи.

Можливість особи без перепон одержати судовий захист є головним аспектом поняття доступу до правосуддя.

Між тим, положеннями частини 1 статті 136 ЦПК України визначено право суду на відстрочку і розстрочку сплати судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

За змістом наведеного закону відстрочення сплати судового збору це перенесення строку виконання стороною обов`язку щодо сплатисудовогозбору на інший час, оскільки відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України документи, що підтверджують сплату судового збору, додаються до позовної заяви.

Як вбачається з прохальної частини представника позивача у відповідному клопотанні, вона просить відстрочити сплату судового збору за подання позовної заяви до ухвалення судового рішення у справі.

Таким чином, враховуючи розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання позовної заяви, тяжкий фінансовий стан господарства, обумовлений порушенням його права та обов`язок суду щодо забезпечення права на справедливий суд, клопотання представника позивача необхідно задовольнити та відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення у справі.

Керуючись статтею 187 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В :

Відкрити провадження у справі.

Справу розглянути в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання в залі суду на 18 жовтня 2022 року об 11 годині.

Визначити відповідачам строк для подання відзиву до початку підготовчого засідання.

У зазначений строк відповідачі мають право надіслати до суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог частини 4 статті 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина 8 статті 178 ЦПК України).

У строк для подання відзиву відповідачі мають право пред`явити зустрічний позов.

Клопотання представника позивача про відстрочення сплати судового збору задовольнити.

Селянському (фермерському) господарству "Колєчкіної Антоніни Василівни" відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://mv.kr.court.gov.ua/sud1112/.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудМаловисківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення25.07.2022
Оприлюднено10.08.2022
Номер документу105629233
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —392/720/22

Ухвала від 23.06.2023

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 01.02.2023

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 22.11.2022

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 17.11.2022

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 18.10.2022

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 18.10.2022

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 25.07.2022

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні