Ухвала
від 04.08.2022 по справі 751/2795/22
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа№751/2795/22

Провадження №1-кс/751/776/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2022 року місто Чернігів

Слідчий суддяНовозаводського районногосуду містаЧернігова ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

прокурора ОСОБА_4 ,

підозрюваного ОСОБА_5 ,

захисника підозрюваного ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про застосування до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Республіки Казахстан, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням, в якому просить застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Республіки Казахстан, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання та покласти на нього певні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.

В обґрунтування клопотання зазначає, що у провадженні відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Чернігівській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020270190000011 від 09.01.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що станом на листопад 2022 року ОСОБА_5 обіймав посаду лікаря комунального закладу охорони здоров`я лікаря-хірурга-онколога поліклінічного відділення з денним стаціонаром комунального некомерційного підприємства «Чернігівській медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради.

04.04.2019 рішенням Чернігівської обласної ради №32-17/VІІ на виконання рішення Чернігівської обласної ради №35-16/VІІ від 20.12.2018 «Про реорганізацію КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» у комунальне некомерційне підприємство» КНП «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» перейменовано на комунальне некомерційне підприємство «Чернігівській медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради (далі КНП, онкологічний центр)

Відповідно до посадової інструкції лікаря-онколога-хірурга (далі Інструкція) він належить до професійної групи «Професіонали».

Відповідно до п. п. 1.3, 2.2, Інструкції, лікар-онколог-хірург керується в своїй діяльності зовнішніми документами: чинне законодавство України про охорону здоров`я та нормативно-правові акти, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров`я, організацію медичної допомоги; внутрішні документи: статут, накази, розпорядження, доручення керівництва Центру та вказівки завідуючого відділення (іншого керівника); надає кваліфіковану медичну допомогу пацієнтам за профілем відділення, проводить амбулаторний прийом згідно з графіком, проводить цілеспрямоване клінічне обстеження пацієнтів; визначає тяжкість стану пацієнтів; виконує операції відповідно до своєї спеціалізації; бере активну участь у поширенні медичних знань серед населення.

Відповідно до ст. 49 Конституції України у державних і комунальних закладах охорони здоров`я медична допомога надається безоплатно.

Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» від 19.11.1992 року, Постановою Кабінету Міністрів України №1138 від 17.09.1996 року «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров`я та вищих медичних закладах освіти», встановлено виключний перелік платних медичних послуг.

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (далі Закон), програма державних гарантій медичного обслуговування населення (програма медичних гарантій) програма, що визначає перелік та обсяг медичних послуг (включаючи медичні вироби) та лікарських засобів, повну оплату надання яких пацієнтам держава гарантує за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з тарифом, для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв`язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв`язку з вагітністю та пологами.

Відповідно до цього Закону, держава гарантує повну оплату згідно з тарифом за рахунок коштів Державного бюджету України надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій.

Згідно з ч. 7 ст. 10 Закону, надавачам медичних послуг, які є державними та комунальними закладами охорони здоров`я, забороняється вимагати від пацієнтів винагороду в будь-якій формі за медичні послуги та лікарські засоби, надані за програмою медичних гарантій. Такі дії є підставою для притягнення до відповідальності, передбаченої договором про медичне обслуговування населення, в тому числі одностороннього розірвання договору з ініціативи Уповноваженого органу.

Комунальним некомерційним підприємством «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради, код ЄДРПОУ 02006065, укладено договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров`я України (код ЄДРПОУ 42032422): № 3726-Е421-Р000 від 11.05.2021 та № 0774-E122-P000 від 06.02.2022

Відповідно до п. 8 даних договорів надавач послуг КНП зобов`язується надавати медичні послуги за програмою медичних гарантій пацієнтам, а замовник Національна служба здоров`я України (далі НСЗУ) зобов`язується оплачувати такі послуги відповідно до встановлених тарифів та коригувальних коефіцієнтів.

Згідно з п. 31 вказаних договорів, надавач не має права вимагати від пацієнтів незаконну винагороду в будь-якій формі, яка є попередньою або наступною умовою для отримання пацієнтами медичних послуг, що надаються згідно з цим договором, і повинен здійснювати контроль за тим, щоб працівники надавача та підрядники не вимагали від пацієнтів таку винагороду.

ОСОБА_7 , обіймаючи посаду виконувача обов`язків генерального директора КНП «Чернігівській медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради, будучи службовою особою, що виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, у період часу з листопада 2021 року по лютий 2022 року, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою із завідувачем мамологічного відділення з реконструктивно-пластичною хірургією ОСОБА_8 , старшою медичною сестрою зазначеного відділення ОСОБА_9 , лікарями-онкологами-хірургами КНП ОСОБА_5 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , організував та здійснив заволодіння чужого майна на користь третіх осіб за наступних обставин.

Так, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, не раніше листопада 2021 року, у ОСОБА_7 виник умисел на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в інтересах благодійної організації «Благодійний фонд сприяння розвитку Чернігівського обласного онкологічного диспансеру» (код ЄДРПОУ 40038967) (далі фонд, благодійний фонд, благодійна організація), а саме грошовими коштами пацієнтів онкологічного центру, які сплачувались пацієнтами КНП всупереч вимогам Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» як винагорода за надання медичних послуг.

З цією метою ОСОБА_7 , знаходячись в невстановлені досудовим розслідуванням місці та час залучив до протиправної діяльності шляхом надання вказівки завідувача мамологічного відділення з реконструктивно-пластичною хірургією КНП ОСОБА_8 , який, у свою чергу, з відома ОСОБА_7 , на виконання заздалегідь обумовленого з ним плану, надав вказівку лікарям-онкологам-хірургам КНП ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та старшій медичній сестрі мамологічного відділення з реконструктивно-пластичною хірургією КНП ОСОБА_9 ставити перед пацієнтами вимогу фактичної оплати медичних послуг, які надаються за рахунок держави, шляхом сплати внесків на рахунок благодійної організації.

У свою чергу, у період з листопада 2021 року по лютий 2022 року ОСОБА_5 , обіймаючи посаду лікаря-хірурга-онколога поліклінічного відділення з денним стаціонаром, діючи за попередньою змовою з учасниками групи під керівництвом ОСОБА_7 , у порушення права громадян на безоплатну медичну допомогу, яка гарантована ст. 49 Конституції України, Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» від 19.11.1992 , Постановою Кабінету Міністрів України №1138 від 17.09.1996 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров`я та вищих медичних закладах освіти», якою встановлений виключний перелік платних медичних послуг, діючи єдиним умислом, знаходячись в приміщенні КНП «Чернігівській медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради, який розташований за адресою: за адресою: м.Чернігів, проспект Миру, 211-Д, незаконно вимагав оплату за надання медичних послуг, які надаються безоплатно за рахунок держави та заволодів чужим майном за наступних обставинах.

Так, у грудні 2021 року, в денний час, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 , будучи лікарем комунального закладу охорони здоров`я лікарем-хірургом-онкологом, перебуваючи у приміщенні поліклінічного відділення з денним стаціонаром КНП, провів медичну консультацію з пацієнткою ОСОБА_12 , якій поставив діагноз меланома шкіри, та, розуміючи її хворобливий стан здоров`я, на виконання злочинного умислу учасників групи під керівництвом ОСОБА_7 , спрямованого на заволодіння чужим майном на користь благодійного фонду, переслідуючи корисливий мотив, запропонував лікування її хвороби шляхом проведення операції, достеменно розуміючи, що це є безоплатною медичною послугою за програмою медичних гарантій пацієнтам НСЗУ та оплачується державою, при цьому висунувши незаконну обов`язкову умову її проведення сплату благодійного внеску на користь благодійного фонду у сумі 2000 грн.

09.12.2021, ОСОБА_12 , виконуючи неправомірну вимогу ОСОБА_5 , через банкомат АТ КБ «Приватбанк», розміщений на першому поверсі КНП за адресою: м.Чернігів, проспект Миру, 211Д, перерахувала грошові кошти в сумі 2000 грн. (з урахуванням комісії банку в розмірі 20 грн.) на рахунок благодійної організації НОМЕР_1 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», внаслідок чого на вказаний рахунок надішли грошові кошти в сумі 1980 грн., чим заподіяно матеріальну шкоду ОСОБА_12 .

У подальшому в цей же день 09.12.2021 ОСОБА_9 , перебуваючи в своєму службовому кабінеті, розташованому на третьому поверсі КНП за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 211-Д, діючи за попередньою змовою з групою осіб, сприяючі у реалізації злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном на користь благодійного фонду, переслідуючи корисливий мотив, діючи умисно, з метою організації контролю за перерахуванням грошових коштів, отримала від останньої банківську квитанцію про перерахування грошових коштів, з якої зробила копію.

Також, у грудні 2021 року, в денний час, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 , будучи лікарем комунального закладу охорони здоров`я лікарем-хірургом-онкологом поліклінічного відділення з денним стаціонаром КНП, перебуваючи у приміщенні поліклінічного відділення з денним стаціонаром КНП, провів медичну консультацію з пацієнткою ОСОБА_13 , якій поставив діагноз меланома шкіри правової стопи, та, розуміючи її хворобливий стан здоров`я, на виконання злочинного умислу учасників групи під керівництвом ОСОБА_7 , спрямованого на заволодіння чужим майном на користь благодійного фонду, переслідуючи корисливий мотив, запропонував лікування її хвороби шляхом проведення операції, достеменно розуміючи, що це є безоплатною медичною послугою за програмою медичних гарантій пацієнтам НСЗУ та оплачується державою, при цьому висунувши незаконну обов`язкову умову її проведення сплату благодійного внеску на користь благодійного фонду у сумі 2500 грн.

17.12.2021, ОСОБА_13 , виконуючи неправомірну вимогу ОСОБА_5 , через банкомат АТ «Ощадбанк», розміщений на першому поверсі КНП за адресою: м.Чернігів, проспект Миру, 211Д, перерахувала грошові кошти в сумі 2500 грн. (з урахуванням комісії банку в розмірі 7,5 грн.) на рахунок благодійної організації НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Ощадбанк», внаслідок чого на вказаний рахунок надішли грошові кошти в сумі 2492,5 грн., чим заподіяно матеріальну шкоду ОСОБА_13 .

У подальшому в цей же день 17.12.2021 ОСОБА_9 , перебуваючи в своєму службовому кабінеті, розташованому на третьому поверсі КНП за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 211-Д, діючи за попередньою змовою з групою осіб, сприяючі у реалізації злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном на користь благодійного фонду, переслідуючи корисливий мотив, діючи умисно, з метою організації контролю за перерахуванням грошових коштів, отримала від останньої банківську квитанцію про перерахування грошових коштів, з якої зробила копію.

Крім цього, 22 грудня 2021 року, в денний час, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 , будучи лікарем комунального закладу охорони здоров`я лікарем-хірургом-онкологом поліклінічного відділення з денним стаціонаром КНП, перебуваючи у приміщенні поліклінічного відділення з денним стаціонаром КНП, провів медичну консультацію з пацієнткою ОСОБА_14 , якій поставив діагноз меланома шкіри спини, та, розуміючи її хворобливий стан здоров`я, на виконання злочинного умислу учасників групи під керівництвом ОСОБА_7 , спрямованого на заволодіння чужим майном на користь благодійного фонду, переслідуючи корисливий мотив, запропонував лікування її хвороби шляхом проведення операції, достеменно розуміючи, що це є безоплатною медичною послугою за програмою медичних гарантій пацієнтам НСЗУ та оплачується державою, при цьому висунувши незаконну обов`язкову умову її проведення сплату благодійного внеску на користь благодійного фонду у сумі 2500 грн.

22.12.2021, ОСОБА_14 , виконуючи неправомірну вимогу ОСОБА_5 , через банкомат АТ «Ощадбанк», розміщений на першому поверсі КНП за адресою: м.Чернігів, проспект Миру, 211Д, перерахувала грошові кошти в сумі 2500 грн. (з урахуванням комісії банку в розмірі 7,5 грн.) на рахунок благодійної організації НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Ощадбанк», внаслідок чого на вказаний рахунок надішли грошові кошти в сумі 2492,5 грн., чим заподіяно матеріальну шкоду ОСОБА_14 .

У подальшому в цей же день 22.12.2021 ОСОБА_9 , перебуваючи в своєму службовому кабінеті, розташованому на третьому поверсі КНП за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 211-Д, діючи за попередньою змовою з групою осіб, сприяючі у реалізації злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном на користь благодійного фонду, переслідуючи корисливий мотив, діючи умисно, з метою організації контролю за перерахуванням грошових коштів, отримала від останньої банківську квитанцію про перерахування грошових коштів, з якої зробила копію.

Також, у січні 2022 року, в денний час, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 , будучи лікарем комунального закладу охорони здоров`я лікарем-хірургом-онкологом поліклінічного відділення з денним стаціонаром КНП, перебуваючи у приміщенні поліклінічного відділення з денним стаціонаром КНП, провів медичну консультацію з пацієнткою ОСОБА_15 , якій поставив діагноз меланома шкіри правового стегна, та, розуміючи її хворобливий стан здоров`я, на виконання злочинного умислу учасників групи під керівництвом ОСОБА_7 , спрямованого на заволодіння чужим майном на користь благодійного фонду, переслідуючи корисливий мотив, запропонував лікування її хвороби шляхом проведення операції, достеменно розуміючи, що це є безоплатною медичною послугою за програмою медичних гарантій пацієнтам НСЗУ та оплачується державою, при цьому висунувши незаконну обов`язкову умову її проведення сплату благодійного внеску на користь благодійного фонду у сумі 2500 грн.

27.01.2022, ОСОБА_15 , виконуючи неправомірну вимогу ОСОБА_5 , через банкомат АТ «Ощадбанк», розміщений на першому поверсі КНП за адресою: м.Чернігів, проспект Миру, 211Д, перерахувала грошові кошти в сумі 2500 грн. (з урахуванням комісії банку в розмірі 7,5 грн.) на рахунок благодійної організації НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Ощадбанк», внаслідок чого на вказаний рахунок надішли грошові кошти в сумі 2492,5 грн., чим заподіяно матеріальну шкоду ОСОБА_15 .

У подальшому в цей же день 27.01.2022 ОСОБА_9 , перебуваючи в своєму службовому кабінеті, розташованому на третьому поверсі КНП за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 211-Д, діючи за попередньою змовою з групою осіб, сприяючі у реалізації злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном на користь благодійного фонду, переслідуючи корисливий мотив, діючи умисно, з метою організації контролю за перерахуванням грошових коштів, отримала від останньої банківську квитанцію про перерахування грошових коштів, з якої зробила копію.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у незаконній вимозі оплати за надання медичної допомоги в комунальному закладі охорони здоров`я, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КК України, та у пособництві в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 191 КК України.

22.07.2022 ОСОБА_5 вручено повідомлення про підозру у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень.

Підозра ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 184, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 191 КК України, обґрунтовується зібраними у кримінальному провадженні доказами.

Враховуючи обставини вчинення кримінальних правопорушень, слідчим визначені ризики, передбачені п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України для обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.

У судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали, просили його задовольнити, з підстав, викладених в ньому.

Захисник вважав, що підстави для застосування щодо ОСОБА_5 запобіжного заходу відсутні, підозра є необґрунтованою, ризики, зазначені у клопотанні, не доведені наданими до клопотання доказами.

Підозрюваний підтримав думку захисника.

Вислухавши учасників судового провадження, вивчивши матеріали справи, матеріали кримінального провадження, слідчий суддя доходить наступного висновку.

У провадженні СУ ГУНП в Чернігівській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021270000000050 від 11.02.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 184 КК України.

22.07.2022 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 184, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 191 КК України, а саме: у незаконній вимозі оплати за надання медичної допомоги в комунальному закладі охорони здоров`я та у пособництві в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Згідно з ч.1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також наявність ризиків, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 ст. 177 КПК України передбачено, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Виходячи з досліджених матеріалах кримінального провадження, а саме: протоколу огляду документів від 15.06.2022; протоколу додаткового огляду документів від 21.06.2022; витягу договору між КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради (код ЄДРПОУ 02006065) та Національною службою здоров`я України (код ЄДРПОУ 42032422) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій № 3726-Е421-Р000 від 11.05.2021; витягу з договору між КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради (код ЄДРПОУ 02006065) та Національною службою здоров`я України (код ЄДРПОУ 42032422) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій № 0774-E122-P000 від 06.02.2022; протоколів допиту свідків ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_12 ; протоколів допиту потерпілих ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_15 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 ; ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 ; протоколу огляду банківських виписок руху коштів благодійної організації «Благодійний фонд сприяння розвитку Чернігівського обласного онкологічного диспансеру» (код ЄДРПОУ 40038967), здійснених через термінал АТ «Ошадбанк» від 28.07.2022; протоколу огляду банківських виписок руху коштів благодійної організації «Благодійний фонд сприяння розвитку Чернігівського обласного онкологічного диспансеру» (код ЄДРПОУ 40038967), здійснених через термінал АТ КБ «ПриватБанк» від 27.07.2022, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість підозри (для даної стадії досудового розслідування) ОСОБА_5 до вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 184, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 191 КК України і достатності підстав для застосування щодо нього обмежувального заходу.

Однак, необхідно зазначити, що на даному етапі провадження слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, винуватість чи невинуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення. Слідчий суддя на підставі оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення кримінального правопорушення вірогідною та достатньою (за стандартом «обґрунтованої підозри») для застосування щодо неї запобіжного заходу.

За змістом ч. 1 ст. 179 КПК України, особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені ст. 194 цього Кодексу.

Вирішуючи клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання щодо ОСОБА_5 , слідчий суддя враховує обставини, передбачені ст. 178 КПК України, а саме: вагомість наявних доказів, які можуть переконувати, що підозрюваний міг вчинити кримінальні правопорушення, в яких підозрюється; тяжкість кримінальних правопорушень; вік, сімейний та майновий стан, стан його здоров`я, доходить висновку, що в судовому засіданні доведено наявність ризиків, визначених п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: ОСОБА_5 в силу своїх зв`язків та місця роботи має можливість впливати на свідків та потерпілих у провадженні, з метою зміни їх свідчень, схиляння до дачі неправдивих показань, іншим чином перешкодити кримінальному провадженню, який може бути виражений у створенні підозрюваним ОСОБА_5 штучних доказів та підбурення осіб, які не були свідками кримінального правопорушення, до дачі завідомо неправдивих свідчень на підтвердження висунутих ним у подальшому захисних версій.

На підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, оцінивши в сукупності всі обставини в даному конкретному випадку, слідчий суддя доходить висновку про наявність підстав для застосування до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання з покладанням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, оскільки вказані обставини є наявними і достатніми для цього.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 176-178, 179, 193-194, 196 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Республіки Казахстан, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки:

- прибувати до слідчого, що проводить досудове розслідування, прокурора, суду за першою вимогою;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- утримуватися від спілкування із ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , ОСОБА_49 ІНФОРМАЦІЯ_36 , які є потерпілими від кримінального правопорушення, ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_37 , яка є свідком у кримінальному проваджені та з ОСОБА_56 , яка є матір`ю потерпілого ОСОБА_29 та проходить лікування у КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради, окрім випадків, пов`язаних з наданням медичної допомоги.

Строк дії обов`язків встановити до 04 жовтня 2022 року, але не довше строку досудового розслідування.

Попередити підозрюваного ОСОБА_5 , що в разі невиконання покладених на нього обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на слідчого, у провадженні якого перебуває кримінальне провадження.

Ухвала щодо застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді та включені до апеляційної скарги на судове рішення.

Слідчий cуддя ОСОБА_1

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення04.08.2022
Оприлюднено25.01.2023
Номер документу105630877
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання

Судовий реєстр по справі —751/2795/22

Ухвала від 04.08.2022

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Яременко І. В.

Ухвала від 04.08.2022

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Яременко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні