ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

09 серпня 2022 року Справа № 915/237/22

м.Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Семенчук Н.О.,

розглянувши заяву приватного акціонерного товариства ПРОМИСЛОВІ РЕГІОНИ (49005, м.Дніпро, вул.Чернишевського, буд.11, кв.3; ідент.код 30720390; ел.адреса: shakhnoalyona@ukr.net),

про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Південь Агро Інвест (57440, Миколаївська обл., Березанський р-н, с.Калинівка, вул.Центральна, буд.1; ідент.код 41107067; ел.адреса: osinnyak@ulf.com.ua),

заборгованості за договором №10/01-22ПР-5 від 10.01.2022 про надання транспортно-експедиційних послуг у розмірі 191 000,00 грн,-

ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ПРОМИСЛОВІ РЕГІОНИ" звернулось до Господарського суду Миколаївської області з заявою про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Південь Агро Інвест заборгованості у розмірі 191 000,00 грн., яка виникла у зв`язку з невиконанням умов договору №10/01-22ПР-5 від 10.01.2022 про надання транспортно-експедиційних послуг.

01.08.2022 на електронну адресу суду від представника приватного акціонерного товариства ПРОМИСЛОВІ РЕГІОНИ (заявника), надійшла заява від 01.08.2022 про відкликання заяви про видачу судового наказу.

Частиною 3 ст.2 Господарського процесуального кодексу України, основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є диспозитивність.

За приписами ст.14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до п.1 ст.42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право: ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Приписами статті 4 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони користуються рівними процесуальними правами.

Учасники справи розпоряджаються своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Відповідно до ч. 5 ст. 150 ГПК України заявник має право відкликати заяву про видачу судового наказу до її розгляду судом.

Враховуючи зазначену норму Господарського процесуального кодексу України та те, що заявником до розгляду судом заяви про видачу судового наказу подано відповідну заяву про її відкликання, суд ухвалив задовольнити подану Приватним акціонерним товариством Промислові регіони заяву та повертає заяву про видачу судового наказу заявнику.

Керуючись ч. 5 ст. 150, ст. 232, 234, 235 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву приватного акціонерного товариства ПРОМИСЛОВІ РЕГІОНИ про відкликання заяви про видачу судового наказу задовольнити.

2. Заяву приватного акціонерного товариства ПРОМИСЛОВІ РЕГІОНИ про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Південь Агро Інвест заборгованості у розмірі 191 000,00 грн., яка виникла у зв`язку з невиконанням умов договору №10/01-22ПР-5 від 10.01.2022 про надання транспортно-експедиційних послуг - повернути заявнику.

3. Ухвалу направити на електронну адресу представника заявника.

Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили 09.08.2022.

Згідно ст.ст.254, 255 Господарськогопроцесуального кодексу України, учасникисправи, особи, які не брали участь у справі, якщогосподарський суд вирішивпитання про їх права та обов`язки, мають право подати апеляційнускаргу на рішення суду першоїінстанції. Ухвали суду першоїінстанціїоскаржуються в апеляційному порядку окремовідрішення суду лише у випадках, передбаченихстаттею 255 цього Кодексу.

Ухвала господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст.ст. 256-259 ГПК України.

Суддя Н.О.Семенчук

Дата ухвалення рішення 08.08.2022
Оприлюднено 10.08.2022

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 915/237/22

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону