Справа №295/7148/22
1-кс/295/3293/22
УХВАЛА
Іменем України
08.08.2022 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів,
подане слідчим Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 ,
погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 ,
у кримінальному провадженні за №12022060400001318 від 15.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, та додані до нього матеріали,
в с т а н о в и в :
Слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, яке обґрунтоване тим, що слідчим відділом Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022060400001318 від 15.07.2022 про те, що посадові особи ПП НВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за попередньою змовою з невстановленими особами, здійснюють діяльність на території України з метою подальшого фінансування дій, спрямованих на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та економічній безпеці України, шляхом заниження податку на прибуток підприємства, отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) впродовж 2014-2021 років в рамках зовнішньоекономічного контракту здійснювало постачання електричних виробів (комплекти пристроїв контролюючих пунктів «Граніт-мікро» на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ).
Одночасно встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »)забезпечує поставку та супроводження роботи систем телемеханіки на базi iнформацiйно-керуючих телемеханічних комплексів « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
КТК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - це багаторівневий комплекс, який призначений для управління, реєстрації та діагностики енергетичних та інших виробничих процесів.
Крім того встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » через державнi замовлення рф, здійснює ремонт та поставку виробів ІКТК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » до АР Крим. Так, російське пiдприємство на виконання цивільно-правових договорiв виконало роботи щодо ремонту та заміни елементiв блоку пристроїв телемеханiки системи управлiння типу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на загальну суму понад 2млн.руб.
Таким чином, економiчна співпраця ПП « ОСОБА_5 » з російським суб`єктом господарювання є підтримкою підприємства країни-агресора, економiчна та виробнича діяльність якого в АР Крим йде в розріз з національними інтересами України, та закріплює зв`язок російської федерації з окупованою територією України, посилює її вплив на півострові та може сприяти подальшій окупації нашої території.
Зокрема, торгівельно-економічна діяльність в АР Крим суперечить чинному законодавству України, зокрема, Закону України «Про забезпечення прав свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», розпорядженню Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 №424-p «Про тимчасове закриття пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю» та ст. 482 Митного кодексу України.
Посадові особи ПП « ОСОБА_5 », здійснювали експортні операції по заниженій вартостi вiдносно ринкової ціни, з метою зменшення розміру сплати податків та платежів до бюджетів України усіх рівнів та в подальшому привласнення вищезазначених коштів керівництвом та засновниками підприємства. Також, у результаті таких експортних операцій ПП « ОСОБА_5 », отримувало відшкодування з державного бюджету України податку на додану вартість.
Таким чином, посадовими особами ПП « ОСОБА_5 », за попередньою змовою з невстановленими особами, здійснюється дiяльнiсть на території України з метою подальшого фінансування дій, спрямованих на шкоду суверенітету, територiальної цілісності та економічної безпеки України, шляхом заниження податку на прибуток підприємства, отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість, в подальшому весь отриманий доход конвертувався в готівку та приховувався від оподаткування, чим підтримували дії агресора шляхом їх фінансування.
Враховуючи вищевикладене, з метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування з приводу вищезазначених фактів, а також встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), а саме щодо взаємовідносин ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 , москва, рф) за період 2014-2022 років, зокрема: вантажні митні декларації, договори, контракти, інвойси, сертифікати, документи щодо якості та відповідності товарів, видаткові накладні, податкові накладні, товаро-транспортні накладні, тощо.
Слідчий в судове засідання не з`явився, до клопотання долучив заяву про розгляд клопотання без участі слідчого.
Розгляд клопотанняпроведено завідсутності особи,у володінніякої перебуваютьдокументи таінформація,до якихслідчий проситьнадати доступ,відповідно доч.2 ст.163 КПК України.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст.163КПКУкраїни слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У відповідності до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 93, 161, 162 КПК України, та враховуючи, що за матеріалами кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані у клопотанні речі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання та надати слідчому тимчасовий доступ до зазначених в клопотанні речей.
Керуючись вимогами статей 131, 159, 160, 163, 164 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , лейтенанту поліції ОСОБА_6 , лейтенанту поліції ОСОБА_7 , лейтенанту поліції ОСОБА_8 , лейтенанту поліції ОСОБА_9 , ст.лейтенанту поліції ОСОБА_10 , капітану поліції ОСОБА_11 , тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), а саме документів щодо взаємовідносин ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 , москва, рф) за період 2014-2022 років, зокрема: вантажні митні декларації, договори, контракти, інвойси, сертифікати, документи щодо якості та відповідності товарів, видаткові накладні, податкові накладні, товаро-транспортні накладні, тощо, з можливістю вилучення оригіналів документації.
Встановити строк дії ухвали - до 07.09.2022 включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч.1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотанням слідчого, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених вище речей.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105640272 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Воробйова Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні