Ухвала
від 25.07.2022 по справі 932/3946/22
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 932/3946/22

Провадження № 1-кс/932/2040/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 липня 2022 року м. Дніпро

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі клопотання слідчого СВ ВП № 7 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Центральної окружної прокуратури м.Дніпра ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документіввідповідно до запиту компетентного органу Республіки Польща за кримінальною справою № 3005-4.OZ.18.2021, -

ВСТАНОВИВ:

21.07.2022 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ ВП № 7 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Центральної окружної прокуратури м.Дніпра ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів відповідно до запиту компетентного органу Республіки Польща за кримінальною справою № 3005-4.OZ.18.2021, у якому слідчий прохає надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до речей і документів, що містять відомості про:

-адреси підключення комп`ютерів, із зазначенням даних передачі ІНФОРМАЦІЯ_2 , що обслуговують IP-адресу НОМЕР_1 , що мали місце 26.03.2021 року о 17:33:58 год., 17:37:04 год., 18:18:50 год.;

-персональні дані осіб, які мали право здійснювати операції 26.03.2021 року о 17:33:58 год., 17:37:04 год., 18:18:50 год з IP-адреси НОМЕР_1 .

В обґрунтування клопотання зазначив наступне. Районною прокуратурою м. Сувалки здійснюється контроль за досудовим розслідуванням кримінальної справи, порушеної за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 287 параграфом 1 Кримінального кодексу Республіки Польща, яке проводиться Відділом боротьби з економічною злочинністю ІНФОРМАЦІЯ_3 , за фактом впливу на здійснення інформаційних змін, що мало місце 26 березня 2021 року за посередництвом Інтернету, діючи з метою досягнення фінансової вигоди через телефонні контакти особою, що представилася ОСОБА_5 , представником ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), котрий повідомив потерпілу про необхідність інсталювати програму « ІНФОРМАЦІЯ_6 » з метою видалення вірусу на банківському рахунку. Згодом, без відома і згоди постраждалої з її банківського рахунку було здійснено 11 переказів на загальну суму 35500, 00 злотих на банківський рахунок НОМЕР_2 , який належить Брайану Копія, завдавши шкоду Ядвізі Краєвській на вказану суму.

У ході проведеного розслідування було одержано інформацію з банку Акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_7 », що гроші, які належать ОСОБА_6 , надійшли на банківський рахунок № НОМЕР_3 , що належав Брайану Копія, зареєстрованого для постійного проживання в населеному пункту АДРЕСА_2 .

Допитано партнерку Брайана Копія, котра зізналася, що з грудня 2019 року вони проживали разом у Свідніці, а кілька місяців не має із ним контактів. Вищезазначена особа свідчила, що її партнер виїхав і вона не знає, де він перебуває.

З Банку охорони навколишнього середовища ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) було одержано інформацію, що 26 березня 2021 року до Інтернет-банкінгу потерпілої входили з ІР-адреси НОМЕР_1 , адміністратором якого є фірма ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », АДРЕСА_3 ,

Враховуючи викладене, з метою об`єктивного, повного і всебічного дослідження обставин кримінальної справи, виникла необхідність у здійсненні в ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_4 , тимчасового доступу до речей і документів, що містять відомості про:

-адреси підключення комп`ютерів, із зазначенням даних передачі ІНФОРМАЦІЯ_2 , що обслуговують IP-адресу НОМЕР_1 , що мали місце 26.03.2021 року о 17:33:58 год., 17:37:04 год., 18:18:50 год.;

-персональні дані осіб, які мали право здійснювати операції 26.03.2021 року о 17:33:58 год., 17:37:04 год., 18:18:50 год з IP-адреси НОМЕР_1 .

Слідчий у судове засідання не з`явився, додатком до його клопотання є заява про розгляд клопотання у його відсутність.

ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про день, час та місце розгляду клопотання повідомлялось належним чином, однак явку свого представника у судове засідання не забезпечило, письмових заяв чи клопотань не надано.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

У зв`язку з неявкою усіх учасників фіксування судового засідання технічними засобами, відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, не здійснювалось.

Відповідно до ч.1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з п.2 ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до вимог ст. 542 КПК України, міжнародне співробітництво під час кримінального провадження полягає у вжитті необхідних заходів з метою надання міжнародної правової допомоги шляхом вручення документів, виконання окремих процесуальних дій, видачі осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, тимчасової передачі осіб, перейняття кримінального переслідування, передачі засуджених осіб та виконання вироків. Міжнародним договором України можуть бути передбачені інші, ніж у цьому Кодексі, форми співробітництва під час кримінального провадження.

Згідно із вимогами ч. 1 ст. 562 Кримінального процесуального кодексу України, якщо для виконання запиту компетентного органу іноземної держави необхідно провести процесуальну дію, виконання якої в Україні можливе лише з дозволу прокурора або суду, така дія здійснюється лише за умови отримання відповідного дозволу в порядку, передбаченому цим Кодексом, навіть якщо законодавство запитуючої сторони цього не передбачає. Підставою для вирішення питання щодо надання такого дозволу є матеріали звернення компетентного органу іноземної держави.

Статтею 561 КПК України встановлено, що на території України з метою виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги можуть бути проведені будь-які процесуальні дії, передбачені цим Кодексом або міжнародним договором.

Розглянувши клопотання та дослідивши надані до нього додатки, приходжу до висновку про те, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки обставини вчинення злочину свідчать про потребу органу досудового розслідування в отриманні інформації, що містить охоронювану законом таємницю та перебуває у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Внаслідок того, що інформація є такою, що охороняється законом, отримати до неї доступ в інший спосіб слідчий можливості не має. Зазначена інформація містить обставини, що мають істотне значення для кримінального провадження та розкриття злочину.

Відомості, що містяться у тих документах, які знаходяться у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », можуть мати значення для досудового розслідування та бути доказами під час судового розгляду.

За таких обставин, керуючись вимогами ст. 131, 132, 159-164, 542, 561, 562 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ ВП № 7 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Центральної окружної прокуратури м.Дніпра ОСОБА_7 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів відповідно до запиту компетентного органу Республіки Польща за кримінальною справою № 3005-4.OZ.18.2021 задовольнити.

Надати дозвіл слідчим СВ ВП № 7 ДРУП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_8 , ОСОБА_3 та прокурору Центральної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_4 на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , та мають інформацію про:

-адреси підключення комп`ютерів, із зазначенням даних передачі BTS, що обслуговують IP-адресу НОМЕР_1 , що мали місце 26.03.2021 року о 17:33:58 год., 17:37:04 год., 18:18:50 год.;

-персональні дані осіб, які мали право здійснювати операції 26.03.2021 року о 17:33:58 год., 17:37:04 год., 18:18:50 год з IP-адреси НОМЕР_1 .

Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі та документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення в частині надання дозволу на вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

В іншій частині ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення25.07.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105662734
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —932/3946/22

Ухвала від 25.07.2022

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Куцевол В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні