ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
10.08.2022Справа № 910/7068/22
Суддя Господарського суду міста Києва Трофименко Т.Ю., розглянувши матеріали
за позовом Національного банку України в особі Банкнотно - монетного двору Національного банку України
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Деккер-Україна»
про стягнення 47 699,73 грн,
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Національного банку України в особі Банкнотно - монетного двору Національного банку України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Деккер-Україна» про стягнення 47 699,73 грн штрафних санкцій.
Дослідивши матеріали поданої позовної заяви, суд зазначає таке.
Відповідно до вимог ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцем проживання фізичної особи, яка не є підприємцем, визнається зареєстроване у встановленому законом порядку місце її проживання або перебування.
Відповідно до інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на момент винесення даної ухвали місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Деккер-Україна» (відповідач) є адреса: вул. Суворова, б. 5, кв. 35, м. Київ, 01010.
Однак, відповідно до опису вкладення у цінний лист позивач направив позов з додатками на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Деккер-Україна» - вул. Дегтярівська, 33-а, м. Київ, 03057.
Однак, оскільки позов з додатками не відправлено відповідачу за місцезнаходженням, суд доходить висновку, що позивачем неналежно виконано п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, за приписами ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити також обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Якщо з поданого позивачем розрахунку неможливо з`ясувати, як саме обчислено заявлену до стягнення суму, суд може зобов`язати позивача подати більш повний та детальний розрахунок (такий висновок наведено у постанові Верховного Суду у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 18.09.2020 у справі № 916/4693/15).
Суд зазначає, що наведений у позові розрахунок штрафних санкцій (0,1% від вартості несвоєчасно виконаних зобов`язань) не містить конкретних періодів здійснення вказаних нарахувань за прострочення кожного платежу, натомість вказано лише кількість днів прострочення оплати.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене вище, позовна заява залишається без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Національного банку України в особі Банкнотно - монетного двору Національного банку України залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу: вул. Суворова, б. 5, кв. 35, м. Київ, 01010 (опис вкладення у цінний лист та розрахунковий документ), обґрунтованого детального розрахунок штрафних санкцій (0,1% від вартості несвоєчасно виконаних зобов`язань) із зазначенням конкретних періодів здійснення вказаних нарахувань за прострочення кожного платежу (наприклад, з 01.01.2021 по 01.01.2022).
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 ГПК України, за яким позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Ю. Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2022 |
Оприлюднено | 12.08.2022 |
Номер документу | 105666893 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні