Вирок
від 09.08.2022 по справі 359/4748/22
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 359/4748/22

Провадження № 1-кп/359/525/2022

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 серпня 2022 м. Бориспіль

Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участі:

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні з технічною та відео фіксацією в залі суду кримінальне провадження №22022000000000022, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.01.2022, що надійшло до суду з обвинувальним актом, відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Нефтечала,Республіки Азербайджан, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

обвинуваченого у вчиненні злочини, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України,

в с т а н о в и в:

Наказом директора ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР» (код ЄДРПОУ 40958602) ОСОБА_6 від 17.09.2021 №24/К/21, ОСОБА_4 призначено на посаду старшого бортового інженера повітряного судна Ан-26 льотного департаменту вказаного підприємства.

19.03.2020 Державної службою експортного контролю України (далі - Держекспортконтроль) ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР» зареєстровано як суб`єкт здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю та товариству надано посвідчення про реєстрацію №3196/01/2023 від 19.03.2020, з терміном дії до 18.03.2023.

Відповідно до положення про систему внутрішнього фірмового експортного контролю ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР», затвердженого 15.12.2020 директором вказаного товариства ОСОБА_6 , передбачено, що основною метою утворення системи, є створення в ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР» умов для реалізації основних положень, правил та вимог у галузі експортного контролю, виходячи із загальнодержавних підходів в цій галузі. Підрозділом, на який покладено функції у галузі експортного контролю, є Група експортного контролю, яка є самостійним штатним підрозділом ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР». Основним завданням Групи, зокрема, є впровадження програм навчання співробітників ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР» у галузі експортного контролю та підготовка необхідних навчальних матеріалів для цього.

Під час діяльності товариства співробітниками Групи проводилися з усіма працівників підприємства, у т.ч. з ОСОБА_4 , навчання у галузі державного експортного контролю і він обізнаний з правилами міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю.

Порядок здійснення діяльності, пов`язаної з державним контролем за міжнародними передачами товарів військового призначення, визначений Законом України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» (далі - Закон) від 20.02.2003 № 549-ІV, Порядком здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 та Порядком здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 № 86.

Відповідно дост.1Закону України«Про державнийконтроль заміжнародними передачамитоварів військовогопризначення таподвійного використання»,термін товарвживається уцьому Законіу наступномузначенні:1)товари військовогопризначення;2)товари подвійного використання.

До товаріввійськового призначенняналежать:вироби військовогопризначення,послуги військовогопризначення,технології військовогопризначення,технічні дані,технічна допомога,базові технології. Згідно цієїж статтіЗакону товариподвійного використання-окремі видивиробів,обладнання,матеріалів,програмного забезпеченняі технологійспеціально непризначені длявійськового використання,а такожпослуги (технічнадопомога),пов`язані зними,які крімцивільного призначення,можуть бутивикористані увійськових аботерористичних ціляхчи длярозроблення,виробництва,використання товаріввійськового призначення,зброї масовогознищення,засобів доставкизазначеної зброїчи ядернихвибухових пристроїв,у томучислі окремівиди ядернихматеріалів,хімічних речовин,бактеріологічних,біологічних препаратів,перелік якихвизначається КабінетомМіністрів України. Міжнародна передачатоварів -експорт,імпорт,реекспорт товарів,їх тимчасовевивезення замежі Україниабо тимчасовеввезення наїї територію,транзит товарівтериторією України,а такожбудь-якіінші передачітоварів,що здійснюютьсяза межамиУкраїни. Експорт -продаж абопередача наінших законнихпідставах товарівіноземним суб`єктамгосподарської таіншої діяльностіз вивезеннямабо безвивезення цихтоварів замежі митногокордону України,включаючи реекспорттоварів. Тимчасове вивезення товарів - вивезення товарів з України до іноземної держави з наступним їх поверненням в Україну.

Відповідно до п. 3 Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807, міжнародна передача товарів може здійснюватися суб`єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб`єктом господарської діяльності за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю.

Пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 №86 передбачено, що міжнародна передача товарів може здійснюватися суб`єктом здійснення міжнародних передач товарів, центральним органом виконавчої влади, військовим формуванням, правоохоронним органом та підрозділом цивільного стану, іноземним суб`єктом господарської діяльності чи іншої діяльності за наявності у них відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю.

У період травень-червень 2021 року, більш точний час судом не встановлено, іноземна компанія «RODOPI (РТY) LТD» (Південна Африка) придбала повітряні судна типу Ан-26, реєстраційні номери UR-СТМ, UR-СТТ, для подальшої їх здачі в оренду ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР». Вказані повітряні судна у зазначений період перебували на території аеропорту «Ташкент» (Республіка Узбекистан). Однак, ці повітряні судна не були повністю готові до перельоту на територію України, у зв`язку з необхідністю заміни в них мастил, здійснення оцінки технічного стану тощо.

Крім того, для здійснення польоту на територію України, на вказаних повітряних суднах були відсутні для членів екіпажу рятівні жилети. З цією метою льотним департаментом підприємства, не пізніше 22.09.2021, прийнято рішення відправити співробітника компанії до аеропорту «Ташкент» для доставки на борти рятівних жилетів, а також підготовку цих повітряних суден для здійснення перельоту на територію України. Льотним департаментом підприємства, не пізніше 22.09.2021, прийнято рішення, що до аеропорту «Ташкент» 22.09.2021 полетить старший бортовий інженер повітряного судна Ан-26 ОСОБА_4 , який є досвідченим співробітником товариства у своїй сфері (Наказ ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР» від 21.09.2021 №56/ВД/21, про направлення у відрядження до м. Ташкент, Узбекистан, на 10 календарних днів з 22.09.2021 по 01.10.2021 ОСОБА_4 ).

Крім того, 22.09.2021 директором ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР» ОСОБА_6 , надано ОСОБА_4 вказівку підготувати за його підписом лист з інформацією про те, що з ним в багажі будуть перевозитися рятівні жилети у кількості 6 од. Разом з тим, за день до вильоту у ОСОБА_4 відбулася телефонна розмова з інженером підприємства, який перебуваючи у м. Ташкент, повідомив йому, що на одному з повітряних суден, якому саме у ході слідства встановити не представилось можливим, наявний дефект запуску допоміжного двигуна РУ19А300 і попросив головного бортового інженера привести один із блоків запуску, а саме панель запуску ПТ-29 для запуску допоміжного двигуна РУ19А300.

Рагимов Яшар Авсер Огли, усвідомлюючи, що панель запуску ПТ-29 є товаром військового призначення, який допущено до цивільного використання, та достовірно знаючи, що його експорт/тимчасове вивезення з України може здійснюватися суб`єктом здійснення міжнародних передач товарів за наявності у нього відповідного дозволу Держекспортконтролю вирішив не повідомляти керівництва компанії про свій намір його вивезення та переправити (тимчасово вивезти) його з території України доаеропорту «Ташкент» (Республіка Узбекистан), без відповідного дозволу.

В день вильоту, 22.09.2021, ОСОБА_4 виконуючи вказівку ОСОБА_6 ,попросив одногоз секретарівпідприємства підготуватилист №153/21про те,що зним дом.Ташкент убагажі буде транспортуватисярятівні жилетиу кількості 6 од., а також з метою реалізації свого злочинного наміру, ще включити до листа виріб - панель запуску ПТ- 29 № 1-5-11. Зазначений лист 22.09.2022 ОСОБА_4 підписав у директора ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР» ОСОБА_6

О 13 год. 22.09.2021 ОСОБА_4 в офісі ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР» за адресою: м. Київ, вул. Академіка Білецького, 3А, помістив панель запуску ПТ-29 № 1-5-11 та рятівні жилети у кількості 6 од. у свою сумку та на автомобілі таксі виїхав в напрямку міжнародного аеропорту «Бориспіль» для подальшого вильоту о 17 год. 00 хв. до аеропорту «Ташкент» (Республіка Узбекистан).

Прибувши доміжнародного аеропорту«Бориспіль»,о 16год.20хв., підчас проходженнямитного контролюв зонімитного контролюзалу «Відліт»терміналу «D»ДП МА«Бориспіль»,громадянин України ОСОБА_4 ,який відлітавз Українидо Узбекистану м.Ташкент літакома/к«SkyUp»,рейсом №7979,обрав каналпозначений символомзеленого кольору-«Зелений коридор»тим самим,відповідно доч.5ст.366МК України,засвідчив проте,що переміщуванніним черезмитний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.

Під час проведення митного контролю багажу у багажному відділенні терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» із застосуванням технічних засобів контролю на авіаційну безпеку, за допомогою рентген-апарату, у багажі громадянина України ОСОБА_4 , в одній валізі з багажною биркою № 0523 1Р 822802, виписаною на ім`я RAHYMOV YASHAR, було виявлено предмет, який за своїми зовнішніми ознаками може бути віднесений до товарів, що підлягають державному експортному контролю. Під час огляду було виявлено виріб, а саме панель ПТ-29 № 1-5-11, який відповідно до інформації з мережі Інтернет являє собою «панель запуску турбогенераторної установки літака АН-24, АН-26». На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та відповідних дозвільних документів громадянин не мав, з приводу декларування переміщуваного ним товару до інспекторів митниці не звертався.

Таким чином,громадянин України ОСОБА_4 порушив встановленийст.366МК Українипорядок проходженнямитного контролюв зонах(коридорах)спрощеного митногоконтролю.Зазначені дії ОСОБА_7 полягають упереміщенні черезмитний кордонУкраїни предметівчерез канал,позначений символамизеленого коридору(«зеленийкоридор»),тобто предметів,переміщення якихчерез митнийкордон обмеженозаконодавством України,та маютьознаки порушеннямитних правил,передбачених ст.471МК України.У зв`язкуз цим,в тойже деньголовним державним інспектором оперативного відділу №2 Управління по боротьбі з контрабандою та порушення митних правил Київської митниці ОСОБА_8 стосовно громадянина України ОСОБА_7 було складено відповідний протокол про порушення митних правил №3277/10000/20.

Згідно з листами Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України від 13.10.2021 № 189/3/3770 та від 11.02.2022 № 189/3/454, панель запуску ПТ-29 входить до складу комплекту електрообладнання силової установки РУ19А-300. Авіадвигун РУ19А-300 - допоміжна силова установка для військово-транспортного літака типу Ан-26, який експлуатується у Повітряних Силах Збройних Сил України.

Виріб ПТ-29 використовується у військовій сфері та відповідає опису позиції МL10.а (пілотовані «літальні апарати» та «аеростатичні повітряні судна», а також «спеціально призначені» для них «компоненти») Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, що є додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 № 1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення» (далі - Список).

Відповідно до висновку від 09.11.2021 №1420003302-0420 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Державної митної служби України, надані на дослідження предмет за зовнішнім виглядом, конструкцією, маркуванням ідентифіковано як панель запуску «ПТ-29» № 1-5-11 турбогенератороної установки, що використовується в літальних апаратах моделей «Ан-24», «Ан-26», як військового призначення, так і в допущених для використання в цивільних цілях.

Наданий на дослідження пристрій має ознаки компонентів (частин) спеціально призначених для літальних апаратів, зазначених в позиції МL10 Списку.

Відповідно до чинного законодавства України Держекспортконтроль проводить експертизу у галузі державного експортного контролю, одним із основних завдань якої є визначення належності найменувань та описів товарів, поданих на експертизу, до найменувань та описів товарів, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю.

Листом ДП «Антонов» від 11.07.2022 № 460/4887-22, поінформовано, що панель запуску ПТ-29 за своїм найменуванням, описом та технічними характеристиками товару відповідає найменуванню, опису та технічним характеристикам товарів визначеним у позиції МL10.а Списку. Панель запуску ПТ-29 було першочергово розроблено та спеціально призначено як товар військового призначення. На сьогоднішній день цей виріб схвалений для використання на цивільних повітряних суднах (висновок Державіаслужби від 22.01.2022 № 1.15-495-22). На ДП «Антонов» панель запуску ПТ-29 зареєстровано у Держекспортконтролі, як товар військового призначення, який у встановленому порядку допущений для цивільного використання.

Згідно з листами Держекспортконтролю від 03.12.2021 № 8190/33-21 та від 13.07.2022 № 2682/33-22 встановлено, що за результатами попередньої експертизи, проведеної Державною службою експортного контролю України, на підставі документів, наданих суб`єктом здійснення міжнародних передач товарів, виріб із літерно-цифромим позначенням «панель запуску ПТ-29» ідентифікований як товар військового призначення і відповідає опису товару за позицією МL10.а Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, що є додатком до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 № 1807.

Відповідно до абзацу 1 пункту 3 Порядку, міжнародні передачі товарів військового призначення може здійснюватися суб`єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб`єктом господарської діяльності за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю.

Держекспортконтролем не видавалися громадянину України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ «ВУЛКАН ЕЙР» дозвільні документи на здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, у т.ч. і виробу із позначенням «панель запуску ПТ-29».

Відповідно до абзацу 2 ст. 24 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю без отримання в установленому порядку дозволів, висновків є порушенням вимог законодавства в галузі державного експортного контролю.

У зв`язку з наведеним, ОСОБА_4 , будучи обізнаним про встановлений чинним законодавством України порядок здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, здійснив міжнародну передачу товарів військового призначення допущених до цивільного використання - панель запуску «ПТ-29» № 1-5-11, без дозволу Держекспортконтролю, тобто порушив встановлений порядок здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у порушенні встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України.

У ході досудового розслідування даного кримінального провадження 26.07.2022, прокурор другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та підозрюваний ОСОБА_4 , у присутності захисника ОСОБА_5 , уклали угоду про визнання винуватості, за якою ОСОБА_4 пред`явлено обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України.

Під час досудового розслідування ОСОБА_4 визнав винуватість у вчиненні кримінального правопорушення та зобов`язався сприяти з`ясуванню всіх обставин кримінального провадження та під час підготовчого судового засідання повторно беззаперечно визнати винуватість у вчиненні кримінального правопорушення.

Прокурор та підозрюваний ОСОБА_4 узгодили покарання за вчинене кримінальне правопорушення у виді штрафу у розмірі п`яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85000 гривень 00 копійок, без позбавлення права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю.

Підозрюваний розуміє, що внаслідок укладення та затвердження угоди про визнання винуватості він обмежений у праві оскарження вироку згідно з положеннями ст.ст. 394, 424 КПК України та не має прав, передбачених абз. 1, 4 п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України.

ОСОБА_4 розуміє, що у разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право протягом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутись до суду з клопотанням про скасування вироку та судового розгляду кримінального провадження в загальному порядку.

Обвинувачений розуміє, що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за ст. 389-1 КК України.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 підтвердив, що він визнає винуватість у вчиненні кримінального злочину. Він добровільно уклав угоду про визнання винуватості. Насильство, примус або погрози до нього не застосовувались.

Прокурор у підготовчому судовому засіданні дану угоду про визнання винуватості підтримав. Також зазначив, що зміст угоди відповідає вимогам ст. 472 КПК України, та вважав за можливе її затвердити.

У підготовчому судовому засідання захисник підтвердив, що він був присутнім на досудовому слідстві під час укладення угоди про визнання винуватості від 26.07.2022, між прокурором та ОСОБА_4 . Підтвердив, що укладення угоди було добровільним і не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Вважає за доцільне затвердити дану угоду про визнання винуватості.

Суд в даному випадку не перевіряє фактичні обставини вчиненого ОСОБА_4 кримінального злочину, так як і не здійснює оцінку доказів у кримінальному провадженні під час проведення підготовчого судового засідання виходячи з того, що межі розгляду встановлюються лише змістом угоди про визнання винуватості.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості суд виходить з наступного.

Згідно п. 1 ч. 3 ст.314КПК України при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.468КПК України у кримінальному провадженні може бути укладено угоду між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Обвинувачений виконав взяті на себе обов`язки.

Дії ОСОБА_7 кваліфіковані правильно. Вид та розмір покарання відповідає межам санкції, передбаченої ч. 1 ст. 333 КК України. Це кримінальне правопорушення відноситься до нетяжких злочинів, його вчиненням заподіяна шкода тільки державним та суспільним інтересам. Тому відносно нього допустиме укладення угоди про визнання винуватості. Її зміст відповідає вимогам ст. 472 КПК України.

З огляду на ці обставини суд вважає допустимим затвердити угоду про визнання винуватості та призначити обвинуваченому покарання у виді штрафу в розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85000 гривень 00 копійок, без позбавлення права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю.

Долю речових доказів вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.

Судові витрати у справі відсутні.

Цивільний позов по справі не заявлявся.

Керуючись п. 4 ч. 9 ст. 100, ч. 1 ст. 369, ст. 370, ч. 1, ч. 2, ч. 4 ст. 374, ст. 375, п. 2 ч. 1 ст. 468, ст.ст. 472-474 КПК України, ч. 1 ст. 333 КК України, суд

у х в а л и в:

Угоду про визнання винуватості, укладену 26.07.2022 між прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_4 , у присутності захисника ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні №22022000000000022, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.01.2022, за обвинуваченням ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України, затвердити.

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85000 гривень 00 копійок, на користь держави України, без позбавлення права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю.

Визначений розмір штрафу підлягає сплаті протягом одного місяця з дня набрання вироком суду законної сили.

Судові витрати у справі відсутні.

Після набрання вироку суду законної сили, речовий доказ- панель запуску ПТ-29 №1-5-11, який знаходиться на зберіганні в кімнаті речових доказів Головного слідчого управління СБ України, за адресою: м.Київ, вул. Володимирська,33, повернути у володіння держави України.

Вирок суду може бути оскаржений в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Бориспільський міськрайонний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Суддя: ОСОБА_1

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.08.2022
Оприлюднено25.01.2023
Номер документу105671194
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю

Судовий реєстр по справі —359/4748/22

Вирок від 09.08.2022

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Кабанячий Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні