465/3348/19
2/465/417/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/заочне/
09.08.2022 рокумісто Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючої судді Мигаль Г.П.,
при секретарі судового засідання Титикайло І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_3 в інтересах якої діє законний представник ОСОБА_4 та Житлово-будівельний кооператив №128, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
встановив:
позивач звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання відповідача такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Обґрунтовуючи позов покликається на те, що квартира АДРЕСА_1 перебуває на балансі Житлово-будівельного кооперативу №128. За вищевказаною адресою зареєстровані позивач, її сестра ОСОБА_3 та її тітка ОСОБА_2 . Відповідач понад 15 років не проживає у квартирі та не несе витрат на її утримання. Місце реєстраціївідповідача ужитловому будинкупозивача непов`язанез їїфактичним місцемпроживання,місце проживаннявідповідача невідоме.Однак самфакт реєстраціївідповідача успірному житлі,без фактичногопроживання уньому,перешкоджає вільнорозпоряджатися таволодіти вказанимжитлом. Таким чином, позивач звертаючись з позовом просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такою, що втратила право користування житлом за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвалою суду від 23 липня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 11 вересня 2019 року закрито підготовче судове засідання та призначено розгляд справи по суті.
Позивач та її представник подали заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідач в судове засідання не з`явилась, про причини неявки суд не повідомила. Про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи поштовими відправленнями рекомендованої кореспонденції. Правом на подачу відзиву на позов та подачу заяви про розгляд справи за його відсутності не скористалась.
З метою забезпечення розумних строків провадження у справі, суд вважає, що розгляд справи у відсутності відповідача є можливим, підстави для відкладення розгляду справи відсутні.
Відповідно дост. 280 ЦПК України, суд постановив проводити розгляд справи на підставі наявних у ній доказів, з ухваленням заочного рішення.
Представник третьої особи, подав заяву про розгляд справи без його участі. Також, подав до суду пояснення відповідно до яких будинок АДРЕСА_3 був зданий в експлуатацію у 1980 році. Пайовий внесок за квартиру АДРЕСА_1 був сплачений громадянкою ОСОБА_5 , 1947 р.н., повністю 07.12.1990. ОСОБА_5 є рідною бабою позивачки. ОСОБА_1 є членом ЖБК №128 та зареєстрована у вказаній квартирі. Згідно акта прийому-передачі, у червні 2019 року пайовий внесок за квартиру АДРЕСА_1 ОСОБА_5 передала своїй онучці ОСОБА_1 ЖБК не володіє жодними даними про місце перебування відповідачки. Остання відсутня у квартирі з березня 2006 року, оплату комунальних послуг та інших витрат за користування квартирою не здійснювала.
Враховуючи те, що учасники справи належним чином повідомлені про день та час розгляду справи, суд вважає за можливе, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, розглянути справу у відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів, не здійснюючи фіксування судового процесу.
Суд дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з таких підстав.
Відповідно до ч.1ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 є на балансі Житлово-будівельного кооперативу №128, що стверджується довідкою з місця проживання про склад сім`ї від 28.05.2019, виданою ЖБК №128.
Відповідно додовідки ЖБК№128 від 01.06.2022, пайовий внесок за квартиру АДРЕСА_1 був сплачений громадянкою ОСОБА_5 , 1947 р.н., повністю 07.12.1990. пайовий внесок складав 7226,32 крб.
ОСОБА_1 є онучкою ОСОБА_5 .
Відповідно до пояснень третьої особи, згідно з актом прийому-передачі, у червні 2019 року пайовий внесок за квартиру АДРЕСА_1 ОСОБА_5 передала своїй онучці ОСОБА_1 .
Згідно зістаттею 384ЦК Українибудинок,споруджений абопридбаний житлово-будівельним(житловим)кооперативом,є йоговласністю.Член житлово-будівельного(житлового)кооперативу маєправо володінняі користування,а зазгодою кооперативу-і розпоряджанняквартирою,яку вінзаймає вбудинку кооперативу,якщо вінне викупивїї.У разівикупу квартиричлен житлово-будівельного(житлового)кооперативу стаєїї власником.
Відповідно до довідки з місця проживання та склад сім`ї і прописки, виданої ЖБК №128 за №025, за вищевказаною адресою зареєстровані позивач ОСОБА_1 , її сестра ОСОБА_3 та її тітка ОСОБА_2 .
Відповідач на даний час зареєстрована у даній квартирі, хоча, згідно пояснень позивача понад 15 років у квартирі не проживає та не несла витрат на утримання житла.
Вказана обставинастверджується актамиЖБК №128 від 03.09.2018, 02.11.2018, 10.01.2019, 16.05.2019.
Як вказує позивач, місце реєстрації відповідача у квартирі АДРЕСА_1 не пов`язане з її фактичним місцем проживання, а тому реєстрація місця проживання відповідача за вказаною адресою має формальний характер.
Згідно зістаттею 391 ЦК України,власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно зістаттею 150 ЖК УРСРгромадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд.
Відповідно дост.71 ЖК Українипри тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім`ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім`ї понад шість місяців у випадках: тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв`язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, - протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання (п.2 ч.3ст. 71 ЖК УРСР).
У випадках, передбачених пунктами 1 - 7 цієї статті, право користування жилим приміщенням зберігається за відсутнім протягом шести місяців з дня закінчення строку, зазначеного у відповідному пункті.
Відповідно до частин першої та другої статті 405 Цивільного Кодексу України члени сім`ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. Член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Згідно зіст. 72 ЖК Українивизнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, оскільки встановлено, що відповідач за вказаною адресою не проживає понад 15 років, наміру проживати в будинку не висловлювала, вселитися не намагалась, жилим приміщенням, як постійним місцем свого проживання не цікавилась, витрат на утримання житла не несла, доказів протилежного відповідачем не подано, суд, дослідивши належним чином питання дотримання балансу інтересів між захистом права позивача та правом відповідача, як колишнього члена її сім`ї, на користування цим житлом, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання вУкраїні зняттяз реєстраціїмісця проживанняособи здійснюєтьсяна підставісудового рішення,яке набралозаконної сили,про позбавленняправа користуванняжитловим приміщенням.
Відповідно до вимог ст.141 ЦПК України необхідно стягнути з відповідача на користь позивача суму сплаченого судового збору пропорційно до задоволених позовних вимог, а саме в сумі 770,00 грн.
Керуючись ст.ст. 258, 259, 263-265, 280-285 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такою, що втратила право користування житлом, за адресою: АДРЕСА_2 .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 770 гривень 00 копійок.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_4 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса: АДРЕСА_4 .
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_2 , в інтересах якої діє законний представник ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_4 .
Житлово-будівельний кооператив №128, місцезнаходження: 79071, м. Львів, вул. Наукова, 59, код ЄДРПОУ 20857004.
Повне рішення складено 09 серпня 2022 року.
Головуючий суддя Мигаль Г.П.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2022 |
Оприлюднено | 12.08.2022 |
Номер документу | 105681666 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Мигаль Г. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні