Справа № 204/4536/22
Провадження № 3/204/2238/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2022 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Безрук Т.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , рнокп НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , вид. 05.09.2016 Державною міграційною службою України, директора ТОВ ДКБ «ВНЕДРЕНИЕ», проживаючого в Німеччині,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
16 червня 2022 року за адресою АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 , ліквідатор (директор) ТОВ ДБК «ВНЕДРЕНИЕ», в порушення п. 5, п. 6, п. 11 П (С) БО 11 «Зобов`язання» та п. 5, п. 7, п. 15 П(с) БО 15 «Дохід», пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України занизив податок на прибуток за 2020 рік на 270 грн, чим порушив ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Повідомлений про час, дату та місце розгляду справи ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про причини неявки суду не повідомив, заяв про відкладення судового засідання не надсилав. На підставі ч. 1 ст. 268КУпАП, суд розглядає адміністративні матеріали за відсутністю особи, стосовно якої складено адміністративний протокол.
Перевіривши матеріали справи, надавши їм належну оцінку, вважаю, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за частиною 1 статті 163-1 КУпАП, виходячи з наступного.
Статтею 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення підлягають з`ясуванню наступні обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Статтею 251КУпАП визначено,що доказамиє будь-якіфактичні дані,на основіяких увизначеному закономпорядку орган(посадоваособа)встановлює наявністьчи відсутністьадміністративного правопорушення,винність даноїособи вйого вчиненніта іншіобставини,що маютьзначення дляправильного вирішеннясправи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, висновком експерта, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Доказами, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення є: протокол про адміністративне правопорушення № 265 від 24.06.2022, витяг з акту перевірки ТОВ ДКБ «ВНЕДРЕНИЕ» (код за ЄДРПОУ 19143251) № 932/04-36-07-08/19143251 від 16.06.2022.
Приймаючи до уваги викладене, доходжу висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а саме у порушенні керівником підприємства встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
З огляду на викладене, відповідно до статтей 23, 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих обставин та вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення буде достатньою мірою відповідальності до особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення та повністю відповідатиме меті його застосування.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 40, ч. 1 ст. 163-1, статтями 266,268,280-284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , рнокп НОМЕР_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , рнокп НОМЕР_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок.
Роз`яснити правопорушнику, що накладений за вчинення адміністративного правопорушення штраф вноситься в установу банку України.
У разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова буде надіслана для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Красногвардійський районнийсуд м.Дніпропетровська суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя Т.В. Безрук
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2022 |
Оприлюднено | 15.08.2022 |
Номер документу | 105698354 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків |
Адмінправопорушення
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Безрук Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні