Ухвала
від 04.08.2022 по справі 344/9303/22
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/9303/22

Провадження № 2/344/2764/22

У Х В А Л А

05 серпня 2022 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бородовпський С.О., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ ,,АКС-АРГУС про визнання протиправною бездіяльність, скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення заробітної плати, стягнення моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача, в якому просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо незаконного звільнення позивачки з роботи за згодою сторін, згідно п.1 ст.36 КЗпП України, скасувати наказ відповідача №06/30/04К від 30.04.2022 про звільнення за згодою сторін, згідно п.1 ст.36 КЗпП України, поновити на посаді охоронника в структурному підрозділі відповідача ,,ОПТІМА-ФАРМ ,,ЛТД (ІФ1), стягнути з відповідача на користь позивачки середній заробіток за час вимушеного прогулу з 03.06.2022 до дня поновлення на роботі, з розрахунку 243,65 грн. на день та заробітну плату за травень 2022 та 2 дні червня 2022, стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 3000 грн.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України ,,Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно зі ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» установлений на 2022 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2481 грн.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,4 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (12405 грн.); за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір сплачується в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,4 грн.).

Позивачкою заявлено три вимоги немайнового характеру (визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо незаконного звільнення позивачки з роботи за згодою сторін, згідно п.1 ст.36 КЗпП України, скасування наказу відповідача №06/30/04К від 30.04.2022 про звільнення за згодою сторін, згідно п.1 ст.36 КЗпП України, поновлення на посаді охоронника в структурному підрозділі відповідача ,,ОПТІМА-ФАРМ ,,ЛТД (ІФ1),) та вимоги майнового характеру (стягнення з відповідача на користь позивачки середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення заробітної плати, стягнення з відповідача моральної шкоди).

Позивачка в позові зазначає, що згідно з п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.

Однак, з 1 вересня 2015 року ця категорія пільговиків звужена. Так, за п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» у редакції, яка діє з 1 вересня 2015 року, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Отже, починаючи з 1 вересня 2015 року позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають із трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Відповідно до правового висновку, який викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16 (провадження № 12-301гс18), середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця та не входить до структури заробітної плати. Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (або за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.

У постанові Об`єднаної палати Верховного Суду від 10.10.2019 року у справі № 369/10046/18, зроблено висновок, що середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою не є заробітною платою, а є спеціальним видом відповідальності роботодавця за порушення трудових прав працівника.

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року, «Жоффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992 року. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Отже, позивачка звільнена від сплати судового збору за позовні вимоги про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати.

Позивачкою при подачі позову сплачено 992,4 грн. судового збору.

Отже, позивачкою сплачено судовий збір за одну вимогу немайнового характеру.

Згідно з п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову у позовах про стягнення грошових коштів визначається сумою, яка стягується.

Таким чином, позивачці необхідно сплатити судовий збір за одну вимогу немайнового характеру в сумі 992,4 та дві вимоги майнового характеру щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, відповідно до ціни позову, або надати суду документ, що підтверджує підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Ів.-Фр./ТГ м.Ів.-Фр./ 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37951998; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA988999980313111206000009612; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області (назва суду, де розглядається справа).

У відповідності до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачці строк для усунення вказаних у мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом надання суду документа про підтвердження сплати судового збору в сумі 992 грн. 40 коп. за одну вимогу немайнового характеру та документа про підтвердження сплати судового збору за вимоги майнового характеру щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди, сплаченого відповідно до ціни позову.

Згідно з п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову у позовах про стягнення грошових коштів визначається сумою, яка стягується.

Відповідно до зазначеного суд, -

П О С Т А Н О В И В:

позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ ,,АКС-АРГУС про визнання протиправною бездіяльність, скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення заробітної плати, стягнення моральної шкоди - залишити без руху, надавши позивачці строк 10 днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали.

Роз`яснити позивачці, що у випадку невиконання вимог даної ухвали, позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута.

Копію ухвали направити для відома та виконання позивачу.

Ухвала не оскаржується.

Суддя С.О. Бородовський

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення04.08.2022
Оприлюднено15.08.2022
Номер документу105699493
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них

Судовий реєстр по справі —344/9303/22

Рішення від 31.05.2023

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бородовський С. О.

Ухвала від 31.08.2022

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бородовський С. О.

Ухвала від 04.08.2022

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бородовський С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні