Ухвала
від 14.08.2022 по справі 497/1458/22
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

15.08.2022

Справа № 497/1458/22

Провадження № 2-а/497/11/22

Ухвала

про залишення позовної заяви без руху

"15" серпня 2022 р. суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, ознайомившись у приміщенні суду в м.Болград з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Болградського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області про скасування постанови Болградського РВ ГУНП в Одеській області серії ЕГА №720252 від 21.07.2022р.,

ВСТАНОВИЛА:

05.08.2022року позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом, проте позов не відповідає вимогам ст.160 КАС України, а тому має бути залишений без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.

Частиною 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.

Згідно з ч.2ст.132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються Законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, але позивачем до позовної заяви не додано ані документа, що підтверджує сплату судового збору, ані документа, що підтверджує підстави звільнення його від сплати судового збору відповідно до закону.

З огляду на те, що відповідно до п.3ч.1ст.288 КУпАП, розгляд скарг на постанови про адміністративні правопорушення, що ухвалені не судом, відбувається за правилами адміністративного судочинства, застосуванню підлягають приписи КАС України та Закону України "Про судовий збір".

Статтями 3 і 5 Закону України "Про судовий збір" встановлені пільги щодо сплати судового збору, згідно якого серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, відсутні такі, що звільняються від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви про скасування постанови органу владних повноважень про накладення адміністративного стягнення, чи виключають позовну заяву про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором.

Разом з тим, відповідно до правових висновків Великої Палати Верховного Суду, викладених у Постанові від 18 березня 2020 року у справі №543/775/17, провадження №11-1287апп18 у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України "Про судовий збір", які не передбачають пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах.

Крім того, 18 березня 2020 року Великою Палатою Верховного Суду за наслідком розгляду касаційних скарг в адміністративній справі №543/775/17 ухвалено Постанову, якою відступлено від висновку Верховного Суду України, що викладений у Постанові від 13.12.2016 року, та зазначено, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при зверненні до суду з позовною заявою, іншою заявою чи скаргою у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.

Відповідно до ч.5ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду, а, відповідно до ч.1ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. При цьому, вимоги Закону України "Про судовий збір" щодо сплати судового збору за кожну вимогу немайнового характеру в разі об`єднання в позовній заяві двох і більше вимог немайнового характеру є імперативними.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня 2022 року, становить 2481грн.

Як вбачається з прохальної частини позову, ціна даного позову не вказана, проте позивачем об`єднано у позовній заяві чотири вимоги немайнового характеру, кожна з яких має бути оплачена судовим збором в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня поточного року статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022рік" становить 2481гривні, відповідно, 0,4х2481 дорівнює 992,4грн.

Таким чином, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачу слід було сплатити судовий збір в розмірі 3969,6грн. (2481грн. х 0,4 х 4), але позивачем сплачено лише 520грн., тому судовий збір підлягає доплаті ще в розмірі 3449,6грн. (3969,6грн-520грн.).

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи, що позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог, встановлених статтею 161 КАС України, суддя дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху для надання позивачу строку для усунення недоліків.

Вказані недоліки мають бути усунуті позивачем у десятиденний строк з дня отримання ним копії даної ухвали шляхом подання до суду: оригіналу документа про доплапти судового збору в розмірі 3449,6грн. Крім того, відповідно до ст.47 КАС України, позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмірпозовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Болградського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області про скасування постанови.

Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити позивачу, що, в якості усунення недоліків позову, необхідно додати до позову квитанцію про доплату судового збору в розмірі 3449,6грн. або уточнити кількість позовних вимог, кожна з яких оплачується в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня поточного року, що становить 992,4грн., а, в разі неусунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, - у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. В разі скасування ухвали про повернення позовної заяви за результатами її перегляду та направлення справи для продовження розгляду, суд не має права повторно повертати позовну заяву. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду у порядку, що встановлений Законом. В разі повернення позовної заяви з підстави, визначеної пунктом 5 частини четвертої цієї статті, судовий збір, сплачений за подання позову, не повертається. Заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя А.В. Кравцова

СудБолградський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.08.2022
Оприлюднено17.08.2022
Номер документу105741061
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху

Судовий реєстр по справі —497/1458/22

Ухвала від 21.08.2022

Адміністративне

Болградський районний суд Одеської області

Кравцова А. В.

Ухвала від 14.08.2022

Адміністративне

Болградський районний суд Одеської області

Кравцова А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні