Ухвала
від 11.08.2022 по справі 953/4195/22
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/4195/22

н/п 1-кс/953/2864/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" серпня 2022 р. Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , вивчивши скаргу захисника ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 на рішення про завершення досудового розслідування, що прийняте у формі повідомлення від 19.07.2022, -

встановив:

До Київського районного суду м. Харкова 10.08.2022 надійшла вказана скарга, в якій заявник просить скасувати рішення слідчої ОСОБА_4 про завершення досудового розслідування та надання матеріалів досудового розслідування, що прийняте у формі повідомлення від 19.07.2022.

Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку про необхідність відмовити у відкритті провадження за скаргою, виходячи з наступного.

Порядок звернення до суду за судовим захистом у кримінальному провадженні врегульований Кримінальним процесуальним кодексом України.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.

У ч.1 ст. 303 КПК України наведено вичерпний перелік випадків і суб`єктів оскарження рішень, дій чи бездіяльності сторони обвинувачення при досудовому розслідуванні.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

1) бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;

2) рішення слідчого, дізнавача, прокурора про зупинення досудового розслідування - потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження;

3) рішення слідчого, дізнавача про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником;

4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження та/або провадження щодо юридичної особи - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження;

5) рішення прокурора, слідчого, дізнавача про відмову у визнанні потерпілим - особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою;

6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора при застосуванні заходів безпеки - особами, до яких можуть бути застосовані заходи безпеки, передбачені законом;

7) рішення слідчого, дізнавача, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій - особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником;

8) рішення слідчого, дізнавача, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 цього Кодексу, - підозрюваним, його захисником чи законним представником, потерпілим, його представником чи законним представником;

9-1) рішення прокурора про відмову в задоволенні скарги на недотримання розумних строків слідчим, дізнавачем, прокурором під час досудового розслідування - особою, якій відмовлено у задоволенні скарги, її представником, законним представником чи захисником;

10) повідомлення слідчого, дізнавача, прокурора про підозру після спливу одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом - підозрюваним, його захисником чи законним представником;

11) відмова слідчого, дізнавача, прокурора в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктом 9-1 частини першої статті 284 цього Кодексу, - стороною захисту, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, її представником.

Згідно ч. 2 ст. 303 КПК України, скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314-316 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Зі змісту скарги та доданих до неї документів слідує, що 19.07.2022 старшим слідчим СУ ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 складено повідомлення про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування, адресоване захиснику підозрюваного ОСОБА_2 адвокату ОСОБА_5 , згідно якого, досудове розслідування, внесене до ЄРДР №42020221430000190 від 04.08.2020 відносно ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_2 , в якому адвокат ОСОБА_5 є захисником підозрюваного ОСОБА_2 , завершено. Відповідно до вимог ст.ст. 283, 290 КПК України адвокат має право на доступ до матеріалів досудового розслідування.

Згідно пояснень заявника в скарзі, фото вказаного повідомлення адвокат отримала у мессенжері «Viber» 19.07.2022.

Згідно ч. 1 ст. 290 КПК України, визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурор або слідчий за його дорученням зобов`язаний повідомити підозрюваному, його захиснику, законному представнику та захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

Відповідно до ч. 1 ст. 111 КПК України, повідомлення у кримінальному провадженні є процесуальною дією, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію.

Згідно ч. 3 ст. 111 КПК України, повідомлення у кримінальному провадженні здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, у порядку, передбаченому главою 11 цього Кодексу, за винятком положень щодо змісту повідомлення та наслідків неприбуття особи.

Глава 11 КПК України регулює питання щодо здійснення виклику слідчим, прокурором, судового виклику і приводу.

Тобто, прокурор або слідчий за його дорученням складають повідомлення про завершення досудового розслідування в порядку ст. 290 КПК України.

При цьому, згідно ч. 1 ст. 110 КПК України, процесуальними рішеннями є всі рішення органів досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 110 КПК України, рішення слідчого, дізнавача, прокурора приймається у формі постанови. Постанова виноситься у випадках, передбачених цим Кодексом, а також коли слідчий, дізнавач, прокурор визнає це за необхідне.

Частина 1 статті 303 КПК України містить вичерпний перелік рішень дійчи бездіяльності слідчого, дізнавача чи прокурора, які можуть бути оскарженні до слідчого судді.

При тому, наряду з можливістю оскарження рішень дійчи бездіяльності слідчого, дізнавача чи прокурора, п. 10 ч. 1 ст. 303 КПК України передбачає також можливість оскарження на досудовому провадженні повідомлення слідчого, дізнавача, прокурора про підозру у вчиненні кримінального проступку або злочину.

Як зазначено вище, заявник фактично оскаржує повідомлення слідчого про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

Таким чином, вимога, викладена в поданій до суду скарзі не підлягає розгляду в порядку ч. 1 ст. 303 КПК України слідчому судді.

Крім того, в поданій до суду скарзі заявник посилається на ч. 5 ст. 305 КПК України, згідно якої слідчий, дізнавач чи прокурор можуть самостійно скасувати рішення, передбачені пунктами 1, 2, 5 і 6 частини першої статті 303 цього Кодексу, припинити дію чи бездіяльність, які оскаржуються, що тягне за собою закриття провадження за скаргою.

Однак, жодного рішення дії чи бездіяльності слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені п.п. 1, 2, 5, 6 ч. 1 ст. 303 КПК України, в межах даної скарги заявником не оскаржується.

Відповідно до ч. 4 ст. 304 КПК України, слідчий суддя відмовляє у відкритті провадження у разі, якщо скарга подана на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, що не підлягають оскарженню.

Оскільки заявником заявлена вимога, яка не входить до переліку, визначеного ст. 303 КПК України,слідчий суддя відмовляє у відкритті провадження за нею.

Слідчий суддя вважає необхідним роз`яснити право скаржника звернутися до слідчого судді зі скаргою, з вимогами передбаченими ч. 1 ст. 303 КПК України, у встановленому чинним КПК України порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 26, 303, 304,372, 395 КПК України,-

ухвалив:

У відкритті провадження за скаргою захисника ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 на рішення про завершення досудового розслідування, що прийняте у формі повідомлення від 19.07.2022 відмовити.

Роз`яснити заявнику право звернення до суду зі скаргою на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування в порядку ст. 303 КПК України.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення. Оскільки ухвалу слідчого судді ухвалено без виклику особи, яка може її оскаржити, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення11.08.2022
Оприлюднено25.01.2023
Номер документу105744265
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування інші скарги

Судовий реєстр по справі —953/4195/22

Ухвала від 22.08.2022

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

Ухвала від 22.08.2022

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

Ухвала від 11.08.2022

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

Ухвала від 11.08.2022

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

Ухвала від 11.08.2022

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

Ухвала від 11.08.2022

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні