Ухвала
від 15.08.2022 по справі 296/4976/22
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/4976/22

1-кс/296/1987/22

УХВАЛА

про надання дозволу на обшук

15 серпня 2022 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 погоджене прокурором Житомирської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону ОСОБА_11 про надання дозволу на проведення обшуку в межах кримінального провадження № 12022060000000038, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_5 , за погодженням з прокурором Житомирської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону ОСОБА_11 в межах кримінального провадження №1202206000000038, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України звернувся до слідчого судді із клопотанням про проведення обшуку в нежитловій будівлі, що розташована за географічними координатами: 50.247397, 28.690334, на території цілісного майнового комплексу ТОВ «Житомирська фабрика «Тетерів» код ЄДРПОУ 00306897, за адресою м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 75 з метою відшукання і вилучення вогнепальної зброї, бойових припасів - набоїв різного калібру, промислового спеціалізованого обладнання, блокноти з чорновими записами, які свідчать про злочинну діяльність, грошові кошти здобуті злочинним шляхом, банківські картки, мобільних телефонів, планшетів, відео реєстраторів, комп`ютерної техніки та інших матеріальних носіїв інформації, на яких містяться відомості пов`язані із злочинною діяльністю, інших предметів (речей), які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, або використовуватись для його вчинення.

В обґрунтування клопотання зазначено, що вході проведення оперативно-розшукових заходів УСБУв Житомирській області встановлено, що група осіб до якої входять військовослужбовці збройних сил України, незаконно виготовляють, зберігають та збувають боєприпаси до нарізної вогнепальної зброї на території Житомирської обл.

Проведеними оперативними-розшуковими заходами встановлено, що до групи вказаних осіб, входять : ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які з метою власного збагачення облаштували майстерню в двохповерховій будівлі, що розташована на території цілісного майнового комплексу ТОВ «Житомирська фабрика «Тетерів» код ЄДРПОУ 00306897, засновником та власником якого являється ОСОБА_8 », за адресою АДРЕСА_1 , де вище вказані особи за допомогою промислової техніки, спеціалізованого обладнання, здійснюють незаконне виготовлення бойових припасів - набоїв різного калібру, з метою подальшого збуту.

Зазначена будівля являє собою окрему двоповерхову споруду, з плоским дахом, фасад якої оздоблений керамічною плиткою жовтого кольору, з прибудованими гаражними боксами та підсобними приміщеннями, вхід до майстерні здійснюється з південної частини будівлі, зліва до входу в будівлю на стіні розміщений протипожежний щит, металевий ящик сірого кольору з написом «газ» та металевий ящик синього кольору з написом вогненебезпечно. Дана будівля розташовано за наступними географічними координатами: 50.247397, 28.690334.

Факт причетності ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до вчинення даного кримінального правопорушення повністю підтверджується результатами проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій у даному кримінальному провадженні.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме власником майна- цілісного майнового комплексу є ТОВ «Житомирська фабрика «Тетерів» код ЄДРПОУ 00306897, що розташований за адресою м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 75.

Так, за вказаною адресою можуть зберігатись речові докази, що підтверджують злочинну діяльність пов`язану з виробництвом бойових припасів, а тому є необхідність в отриманні ухвали суду про дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 .

Вказані знаряддям вчинення кримінального правопорушення містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Слідча ОСОБА_5 під час судового розгляду клопотання підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити, посилаючись на обставини викладені в ньому та додані до нього докази.

Слідчий суддя, заслухавши доводи слідчого, дослідивши надані матеріали клопотання, встановив.

12.01.2022 внесено відомості до ЄРДР за №12022060000000038 з кваліфікацією ч. 1 ст. 263 КК України , відносно невстановлених осіб. Наразі підозрюваних не має .

Згідно протоколу НСРД - спостереження за особою, річчю або місцем від 19.07.2022 спостереження велося за ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 у публічно доступних місцях. Так слідчими діями зафіксовано, зустріч останнього з ОСОБА_6 в кафе "Катруся", звідки вони гвинтівкою у чохлі поїхали на територію в/ч НОМЕР_1 АДРЕСА_3 , а потім ОСОБА_7 поїхав на територію ПРАТ "Тетерів" м.Житомир, вул.Святослава Ріхтера,75.

Протоколом НСРД - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 20.07.2020 зафіксовано, що приміщення за адресою АДРЕСА_1 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 називають "лабораторією" вказуючи що вона під сигналізацією. ОСОБА_10 домовляється про обкат винтовки та веде розмову про стрільби та співпрацю з військовими на полігоні для власних меркантільних цілей .

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме власником майна- цілісного майнового комплексу є ТОВ «Житомирська фабрика «Тетерів» код ЄДРПОУ 00306897, що розташований за адресою м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 75.

Згідно інформації СБУ від 05.08.2022 власником ТОВ «Житомирська фабрика «Тетерів» є ОСОБА_8 .

Слідчий суддя, заслухавши доводи слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання, дійшов наступного

Згідно ст. 30 Конституції України кожному гарантується недоторканість житла. Не допус ається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше, як за вмотивованим рішенням суду.

Стаття 8 Європейської конвенції з прав людини гарантує право на повагу до житла, так, органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права інакше ніж згідно із законом і коли необхідно в демократичному суспільстві і в інтересах національної і громадської безпеки або економічного добробуту країни, з метою запобігання заворушенням і злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

У відповідності до ч.1 ст.233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Як вбачається з копії витягу з кримінального провадження, СУ ГУ НП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022060000000038, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

Протоколами НСРД зафіксована причетність до вказаного кримінального правопорушення ОСОБА_6 , ОСОБА_7 зокрема :- протоколом НСРД - спостереження за особою, річчю або місцем від 19.07.2022 ; - протоколом НСРД - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 20.07.2020, а саме, що приміщення за адресою АДРЕСА_1 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 називають "лабораторією" вказуючи що вона під сигналізацією. ОСОБА_10 домовляється про обкат винтовки та веде розмову про стрільби та співпрацю з військовими на полігоні для власних меркантільних цілей .

Відтак, на даній стадії кримінального провадження, слідчим зібрано достатньо доказів, які б давали підстави вважати, що за адресою: майна- цілісного майнового комплексу ТОВ «Житомирська фабрика «Тетерів» код ЄДРПОУ 00306897, що розташований за адресою м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 75 (географічні координати 50.247397, 28.690334) можуть знаходитись речі вказані в клопотанні у кримінальному провадженні за ч.1 ст.263 КК України та обшук в даному конкретному випадку є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення знарядь злочину, які мають значення для досудового розслідування вказаного кримінального провадження.

При цьому вимоги щодо "відшукання інших предметів, речей, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення або використовувалися для його вчинення" слідчий суддя виходить з наступного

ЄСПЛ у своєму рішенні від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» вказав, що невизначене формулювання обсягу обшуку дає органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призводить до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей. ЄСПЛ зазначив, що відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст. 6 Конвенції.

Аналогічна позиція ЄСПЛ міститься в рішенні від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії», де вказано, що ордер на проведення обшуку не містив інформації щодо мети проведення обшуку та про предмети, що підлягають вилученню. Таким чином, слідчих було наділено широкими повноваженнями, обшуки не були пропорційними

Отже не конкретизація речей, що планується відшукати є порушенням п.7 ч.3 ст.234 КПК україни, таким чином в цій чатині клопотання задоволенню не підлягає

Керуючись ст. ст. 234,235 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 погоджене прокурором Житомирської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону у кримінальному провадженні ОСОБА_11 про надання дозволу на проведення обшуку в межах кримінального провадження №12022060000000038, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України - здовільнити.

Надати дозвіл слідчим, які визначені здійснювати досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022060000000038 від 12 січня 2022 року, на проведення обшуку не житлової будівлі, що розташована за географічними координатами: 50.247397, 28.690334, на території цілісного майнового комплексу ТОВ «Житомирська фабрика «Тетерів» код ЄДРПОУ 00306897, за адресою м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 75, з метою відшукання і вилучення вогнепальної зброї, бойових припасів - набоїв різного калібру, промислового спеціалізованого обладнання, блокноти з чорновими записами, які свідчать про злочинну діяльність, грошові кошти здобуті злочинним шляхом, банківські картки, мобільних телефонів, планшетів, відео реєстраторів, комп`ютерної техніки та інших матеріальних носіїв інформації, на яких містяться відомості пов`язані із злочинною діяльністю, інших предметів (речей), які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, або використовуватись для його вчинення.

Строк дії цієї ухвали один місяць з моменту її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 16.08.2022

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення15.08.2022
Оприлюднено17.08.2023
Номер документу105748474
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —296/4976/22

Ухвала від 15.08.2022

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шкиря В. М.

Ухвала від 15.08.2022

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шкиря В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні