Ухвала
від 15.08.2022 по справі 910/11057/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

16.08.2022Справа №910/11057/17За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бугга"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВК "Дорбудмеханізація"

про стягнення 996 192,12 грн., -

За розглядом заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс"

про заміну сторони виконавчого провадження

Суддя Морозов С.М.

За участю представників сторін:

від стягувача: не з`явились;

від боржника: не з`явились;

від заявника: не з`явились.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Бугга" (надалі - позивач) звернулося до суду з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВК "Дорбудмеханізація" (надалі - відповідач) суми заборгованості за Договором №3-У надання послуг від 01.07.2013р. в розмірі 996 192,12 грн.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 12.09.2017 у справі №910/11057/17 позов задоволено повністю та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВК "Дорбудмеханізація" (ідентифікаційний код 35399269, адреса: 01054, м. Київ, вул. Ярославів Вал, буд. 21 Л, каб. 3) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бугга" (ідентифікаційний код 38708098, адреса: 08720, Київська область, Обухівський район, м. Українка, вул. Промислова, буд. 37) 996 192,12 грн. (дев`ятсот дев`яносто шість тисяч сто дев`яносто дві гривні 12 коп.) суми основного боргу та 14 942,88 грн. (чотирнадцять тисяч дев`ятсот сорок дві гривні 88 коп.) судового збору.

29.09.2017 року на виконання вказаного рішення Господарським судом міста Києва було видано відповідний наказ.

03.08.2022 до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" надійшла заява про заміну стягувача у виконавчому провадженні.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.08.2022 розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" про заміну сторони виконавчого провадження у справі №910/11057/17 призначено на 16.08.2022.

В судове засідання 16.08.2022 представники стягувача, боржника та заявника не з`явились, про час та місце повідомлялись належним чином та відповідно до положень ст. 334 ГПК України їх неявка не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Окрім того, в заяві про заміну наявне клопотання заявника про розгляд вказаної заяви без участі представника.

Дослідивши в судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" про заміну сторони виконавчого провадження у справі №910/11057/17, суд дійшов висновку про її задоволення, з огляду на наступне.

Приписами статті 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.

Процесуальне правонаступництво виникає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв`язок матеріального і процесуального права, фактично, процесуальне правонаступництво слідує за матеріальним. У кожному конкретному випадку, для вирішення питань можливості правонаступництва, господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення

Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Як вбачається з поданої заяви, 03.11.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Бугга" (первісний кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" (новий кредитор, заявник) було укладено Договір про відступлення прав вимоги №03/11/2021-1 (договір).

Відповідно до п. 1 договору, первісний кредитор відступає новому кредитор належні первісному кредитору, а новий кредитор набуває права вимоги Первісного кредитор до боржників зазначених у додатку №1 до цього договору, включаючи права вимоги до правонаступників боржників, спадкоємців боржників або інших осіб, до яких перейшли обов`язки боржників, за договорами, на підставі яких виникла кредиторська заборгованість боржників перед первісним кредитором, з урахуванням усіх змін, доповнень і додатків до них, згідно реєстру у додатку №1 до цього договору,. Новий кредитор сплачує первісному кредитору за права вимоги грошові кошти у сумі та у порядку, визначеними цим договором.

Згідно з п. 2 договору, новий кредитор в день укладення цього договору набуває усі права кредитора за основними договорами, включаючи: право вимагати належного виконання боржниками зобов`язань за основними договорами, сплати боржниками грошових коштів, сплати штрафних санкцій згідно з умовами основних договорів та чинного законодавства України, будь-яких витрат понесених первісним кредитором у зв`язку з здійсненням заходів пов`язаних зі стягненням суми боргу за основним договором у судовому порядку, тощо. Розмір прав вимоги, які переходять до нового кредитора, вказаний у додатку №1 до цього договору. Права кредитора за основними договорами переходять до нового кредитора у повному обсязі та на умовах, які існують на момент відступлення права вимоги. Сторони домовились, що права вимоги включають усі права вимоги за основними договорами, а також всі похідні вимоги з цих договорів або такі, що випливають з них, в тому числі, але не виключно: вимоги по нарахуванню та стягненню неустойки, штрафів, індексу інфляції, трьох відсотків річних та/або збитків, вимоги про застосування наслідків недійсності правочинів, вимоги по отриманню коштів від реалізації заставного та іншого майна боржників, вимоги, права, що випливають із судових справ, в тому числі справ про банкрутство, виконавчих проваджень, в тому числі щодо майна, яке не було реалізоване на торгах та передане стягувачу в погашення боргу, мирових угоди, договорів з арбітражними керуючими, охоронними організаціями, права кредиторів, права участі в колегіальних органах, в тому числі в комітеті кредиторів, права на отримання повернутих (невикористаних) авансових внесків, сплачених судових зборів тощо.

Новий кредитор зобов`язаний повідомити боржників про відступлення права вимоги за основними договорами протягом 5 (п`яти) календарних днів з моменту набрання чинності цим договором у порядку, передбаченому чинним законодавством або відповідно основним договором. Сторони погоджуються, що відповідно до стаття 516 ЦК України, новий кредитор несе ризик настання для нього несприятливих обставин у зв`язку із неповідомленням або несвоєчасним/неналежним повідомленням боржників про відступлення прав вимоги за основними договорами на підставі цього договору, у зв`язку із чим виконання боржниками зобов`язань за основними договорами на користь первісного кредитора, у тому числі надходження на користь первісного кредитора грошових коштів в рахунок виконання зобов`язань за основними договорами, до моменту повідомленням відповідного із боржників про відступлення прав вимоги на підставі цього договору вважається належним виконанням відповідним із боржників зобов`язань за основними договорами. Новий кредитор також погоджується, що первісний кредитор не відповідає перед новим кредитором, якщо одержані новим кредитором від боржників суми за основними договорами будуть меншими від сум, які очікував отримати від боржників новий кредитор при укладенні цього договору, в тому числі меншими від сум, зазначених у додатку №1 до цього договору, або сплачених новим кредитором первісному кредитору за цим договором.

В п. 3 договору зазначено, що сторони домовились, що за відступлення прав вимоги за основними договорами, відповідно до цього договору, новий кредитор сплачує первісному кредитору грошові кошти у розмірі 1 000, 00 грн, без ПДВ. Ціна відступлення підлягає сплаті новим кредитором первісному кредитору у повному обсязі у строк до 31.12.2021 включно.

Як вбачається із додатку №1 до договору, заявнику було відступлено, право вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВК "Дорбудмеханізація" за договором №3-У від 01.07.2013, укладеним між позивачем та відповідачем.

Сплата ціни договору підтверджується копією платіжного доручення №3560 від 03.11.2021.

На виконання умов договору, Товариством з обмеженою відповідальністю "Бугга"було передано Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" на підставі акту приймання-передачі прав і документів до договору 03.11.2021 документи, що підтверджують права вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВК "Дорбудмеханізація".

У відповідності до ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові (ч. 1 ст. 513 Цивільного кодексу України).

Статтею 514 Цивільного кодексу України передбачено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов`язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов`язку первісному кредиторові є належним виконанням (ст. 516 Цивільного кодексу України).

Таким чином, право вимоги за договором №3-У від 01.07.2013 відступлене новому кредитору - Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" на підставі договору про відступлення прав вимог №03/11/2021-1 від 03.11.2021.

Учасниками справи не надано суду жодних заперечень щодо правомірності укладення даного договору.

Положеннями статті 52 ГПК України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Таким чином, з огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" та заміни стягувача у виконавчому провадженні з виконання наказу про примусове виконання рішення Господарського суду міста Києва від 12.09.2017 у справі №910/11057/17 з Товариства з обмеженою відповідальністю "Бугга" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс".

Керуючись ст. ст. 52, 232, 334 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" про заміну сторони виконавчого провадження у справі №910/11057/17 задовольнити.

2. Замінити стягувача у виконавчому провадженні з виконання наказу про примусове виконання рішення Господарського суду міста Києва від 12.09.2017 у справі №910/11057/17, з Товариства з обмеженою відповідальністю "Бугга" (ідентифікаційний код 38708098, місцезнаходження: 02094, м. Київ, вул. Віскозна, буд. 17а) - на Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" (ідентифікаційний код 38962392, місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 77а).

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачені ст.ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя С. МОРОЗОВ

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.08.2022
Оприлюднено18.08.2022
Номер документу105767008
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11057/17

Ухвала від 15.08.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Морозов С.М.

Ухвала від 07.08.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Морозов С.М.

Рішення від 12.09.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Морозов С.М.

Ухвала від 10.07.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Морозов С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні