Рішення
від 16.08.2022 по справі 917/536/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21

E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.08.2022 Справа № 917/536/22

Господарський суд Полтавської області у складі судді Мацко О.С., розглянувши у спрощеному провадженні матеріали справи

за позовною заявою Полтавської обласної ради, 36014, м. Полтава, вул. Соборності, 45,

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаванафтогазрозвідка», 36010, м. Полтава, вул. Половки, 66Б, кім. 13,

третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Полтавська обласна військова адміністрація, 36014, м. Полтава, вул. Соборності, 45,

про стягнення 714 783,18 грн.,

Представники сторін: не викликались.

Суть спору:

Розглядається позовна заява Полтавської обласної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаванафтогазрозвідка» про стягнення 714 783,18 грн., з яких 526 720,00 грн. кошти на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області згідно з Угодою № 31 від 23.10.2019 р., 40 824,41 грн. 3 % річних за прострочення виконання грошового зобов`язання, 147 238,77 грн. інфляційні втрати.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 08.06.2022 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі; визнано справу малозначною; розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Також вказаною ухвалою залучено Полтавську обласну військову адміністрацію до участі у справі третьою особою без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, встановлено процесуальні строки на подання заяв по суті спору. При цьому в ухвалі допущено описку та неправильно вказано назву Полтавської військової державної адміністрації (згідно Указу Президента України №68 від 24.02.2022р. "Про утворення військових адміністрацій"). Вказана описка виправлена згідно ухвали від 16.08.22р.

Аргументи учасників справи:

Викладені в позовній заяві вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем не виконано зобов`язання за Угодою про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області № 31 від 23.10.2019 р. в частині сплати 526 720,00 грн. до Фонду обласного бюджету Полтавської області.

ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» у відзиві б/н від 28.06.2022 р., вх. № 4349 від 04.07.2022 р., стверджує, що кошти, які відповідач мав би перерахувати до фонду за Угодою № 31 від 23.10.2019 р. за сукупністю ознак є благодійною допомогою, а тому, на думку відповідача, у позивача відсутнє право вимагати їх сплати, а спірні правовідносини не носять зобов`язальний характер.

У відповіді на відзив № 28/2010 від 08.07.2022 р. (вх. № 4553 від 11.07.2022 р.) позивач посилається на те, що предметом Угоди № 31 від 23.10.2019 р. є врегулювання взаємних прав та обов`язків, основних умов та партнерства Сторін з метою сприяння збільшенню обсягів видобутку природного газу, газового конденсату та нафти в питаннях розвідки, розробки та облаштування родовищ, будівництва, реконструкції, ремонтів об`єктів соціальної сфери та транспортної інфраструктури, виконання державних, регіональних, місцевих екологічних програм та програм спрямованих на поліпшення соціально-економічного стану в Полтавській області, а не обіцянка благодійної допомоги; вказана Угода не містить правових норм та ознак благодійного характеру, а чітко визначає конкретні цілі і завдання, права та обов`язки сторін, які ґрунтуються на нормах зобов`язального права.

Крім того, у відповіді на відзив позивач зазначає, що у листі № 01-21/1583/21/2509 від 18.08.2020 р. відповідач визнав та підтвердив узяті на себе за Угодою зобов`язання та повідомив про наміри щодо їх виконання в повному обсязі.

18.07.2022 року до суду надійшли пояснення третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору Полтавської обласної військової адміністрації, у яких останньою підтримано позовні вимоги Полтавської обласної ради у даній справі.

Інших заяв по суті спору до суду не надходило.

Виклад обставин справи, встановлених судом:

Відповідно до статті 4 ГПК України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи-підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Згідно зі статтею 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

Суд зобов`язаний з`ясувати характер спірних правовідносин (предмет і підстави позову), наявність/відсутність порушеного права чи інтересу та можливість його поновлення/захисту в обраний спосіб (даний правовий висновок викладено у постановах Верховного Суду від 22.01.2019 у справі № 912/1856/16 та від 14.05.2019 у справі № 910/11511/18).

Відповідно до ст. 140 Конституції України органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

Частиною 2 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

23.10.2019 року між Полтавською обласною радою, Товариством з обмеженою відповідальністю «Полтаванафтогазрозвідка» та Полтавською обласною державною адміністрацією було укладено Угоду про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області (а.с. 30-35).

За змістом п. 1.3 Угоди про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області № 31 від 23.10.2019 р., стягнення заборгованості згідно з якою є предметом спору у даній справі, з моменту зарахування коштів, передбачених цією Угодою, до Фонду, відповідач передає право володіння, користування та розпорядження вказаними коштами відповідно до їх цільового призначення. Ці кошти стають власністю територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області в особі Полтавської обласної ради.

З огляду на викладене, даний позов в інтересах територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області в особі Полтавської обласної ради подано органом, що їх представляють Полтавською обласною радою.

Відповідно до пункту 1.1 Угоди її предметом є врегулювання взаємних прав та обов`язків, основних умов та партнерства Сторін з метою сприяння збільшенню обсягів видобутку природного газу, газового конденсату та нафти в питаннях розвідки, розробки та облаштування родовищ, будівництва, реконструкції, ремонтів об`єктів соціальної сфери та транспортної інфраструктури, виконання державних, регіональних, місцевих екологічних програм та програм спрямованих на поліпшення соціально-економічного стану в Полтавській області.

Відповідно до пункту 3.1 Угоди, ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» зобов`язується, враховуючи площу Північно-Котелевського родовища 65,84 км.кв., перерахувати до Фонду обласного бюджету Полтавської області кошти у сумі 526 720,00 грн. (п`ятсот двадцять шість тисяч сімсот двадцять гривень 00 копійок) протягом 5 днів з дня внесення на розгляд обласної ради постійною комісією Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр проекту рішення про погодження надання відповідачеві спеціального дозволу на користування надрами цього родовища.

24.10.2019 року постійною комісією Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр погоджено Державній службі геології та надр України надання без проведення аукціону ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно - промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою родовищ) газу природного, конденсату Північно-Котелевської площі на території Котелевського району Полтавської області та вирішено внести відповідний проект рішення на розгляд сесії обласної ради.

Рішенням двадцять сьомої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради № 1222 від 24.10.2019 р. «Про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою родовищ) газу природного, конденсату Північно-Котелевської площі на території Котелевського району Полтавської області» вирішено: (1) погодити Державній службі геології та надр України надання без проведення аукціону ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою родовищ) газу природного, конденсату Північно-Котелевської площі на території Котелевського району Полтавської області; (2) ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» виконати зобов`язання за угодою про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області від 23.10.2019 року.

Як зазначає позивач, у відповідача виник обов`язок перерахувати до Фонду обласного бюджету Полтавської області кошти у сумі 526 720,00 грн. Однак, за інформацією позивача, кошти у сумі 526 720,00 грн. до Цільового Фонду обласного бюджету Полтавської області на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області відповідач не сплатив, а отже, передбачені Угодою зобов`язання не виконав.

З огляду на викладене, Полтавською обласною радою 18.08.2020 року та 26.07.2021 року направлялися відповідачу претензії щодо невиконання ним договірних зобов`язань (а.с. 50-55).

Відповідач листом від 31.08.2020 року (вх. № 37/2766) надав відповідь на претензію Полтавської обласної ради, в якій, з-поміж іншого, зазначив, що підтверджує взяті на себе Угодою № 31 від 23.10.2019 р. зобов`язання з участі у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області та повідомив про свої наміри щодо їх виконання в повній сумі одразу після отримання від Державної служби геології та надр України спеціального дозволу на такий вид користування надрами Північно- Котелевської площі як геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ вуглеводнів з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовища) (а.с. 68-69).

Позивач з даною позицією відповідача не погоджується, вказуючи, що за Угодою обов`язок відповідача виник не з дня отримання спеціального дозволу на користування надрами, а зі спливом 5-денного строку з дня внесення на розгляд обласної ради постійною комісією Полтавської обласної ради з питань паливно- енергетичного комплексу та використання надр проекту рішення про погодження надання ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» спеціального дозволу на користування надрами.

З посиланням на вищевикладене позивач звернувся до господарського суду з даним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаванафтогазрозвідка» 714 783,18 грн., з яких 526 720,00 грн. кошти на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області згідно з Угодою № 31 від 23.10.2019 р., 40 824,41 грн. 3 % річних за прострочення виконання грошового зобов`язання, 147 238,77 грн. інфляційні втрати.

Перелік доказів, якими позивач обґрунтовує наявність обставин, що є предметом доказування у даній справі: Угоди про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області № 31 від 23.10.2019 р., протокол засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр № 32 від 24.10.2019 р., рішення двадцять сьомої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради № 1222 від 24.10.2019 р. «Про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою родовищ) газу природного, конденсату Північно-Котелевської площі на території Котелевського району Полтавської області», претензії щодо невиконання договірних зобов`язань № 01-21/1583/21/2509 від 18.08.2020 року та № 01-22/1895/22/2912 від 26.07.2021 року, лист-відповідь від 31.08.2020 року (вх. № 37/2766) та ін.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву.

Третьою особою підтримано позовні вимоги, подано письмові пояснення по суті спору.

Оцінка аргументів учасників справи з посиланням на норми права, якими керувався суд:

Відповідно до ч.1 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

До підстав виникнення цивільних прав та обов`язків відносяться, зокрема, договори та інші правочини (п. 1 ч. 2 ).

Як зазначено вище, 23.10.2019 року між Полтавською обласною радою, Товариством з обмеженою відповідальністю «Полтаванафтогазрозвідка» та Полтавською обласною державною адміністрацією було укладено Угоду про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області.

Згідно з вказаною Угодою відповідач взяв на себе обов`язок перерахувати до Фонду обласного бюджету Полтавської області кошти у сумі 526 720,00 грн. (п`ятсот двадцять шість тисяч сімсот двадцять гривень 00 копійок) протягом 5 днів з дня внесення на розгляд обласної ради постійною комісією Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр проекту рішення про погодження надання відповідачеві спеціального дозволу на користування надрами цього родовища (п. 3.1 Угоди).

Проект відповідного рішення було внесено постійною комісією Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр погоджено Державній службі геології та надр на розгляд сесії Полтавської обласної ради, що підтверджується протоколом засідання комісії № 32 від 24.10.2019 р.

Таким чином, у відповідача виник обов`язок щодо перерахування в строк до 30.10.2019 р. до Фонду обласного бюджету Полтавської області коштів у сумі 526 720,00 грн. на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Відповідач в порушення вказаних приписів законодавства кошти у вищезазначеному розмірі до Фонду обласного бюджету Полтавської області не перерахував.

Судом встановлено, що в межах справи №917/1631/21 до господарського суду Полавської області з відповідним позовом про стягнення заборгованості за цією ж угодою зверталася третя особа (Полтавська обласна державна адміністрація), проте рішенням від 15.02.2022р. в задоволенні позовних вимог було відмовлено з посиланням на те, що Полтавська обласна державна адміністрація є неналежним позивачем у даній справі з огляду на положення п.1.3 Угоди, зя яким кошти "...стають власністю територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області в особі Полтавської обласної ради". Наразі рішення не набрало законної сили.

ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» у відзиві б/н від 28.06.2022 р., вх. № 4349 від 04.07.2022 р., посилається на те, що кошти, які відповідач мав би перерахувати до фонду за Угодою № 31 від 23.10.2019 р. за сукупністю ознак є благодійною допомогою, а тому, на думку відповідача, у позивача відсутнє право вимагати їх сплати, а спірні правовідносини не носять зобов`язальний характер.

Вказані заперечення відповідача судом не приймаються з огляду на наступне:

Відповідно до с. 68 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування можуть утворювати цільові фонди, які є складовою спеціального фонду відповідного місцевого бюджету.

Порядок формування та використання цільових фондів визначається положенням про ці фонди, що затверджується відповідною місцевою радою.

Рішенням пленарного засідання двадцять другої сесії обласної ради сьомого скликання № 900 від 19.10.2018 р. затверджено Положення про цільовий фонд Полтавської обласної ради.

Пунктом 2.1 Положеннявизначено, що Фонд формується, зокрема, за рахунок залучення на договірних засадах коштів підприємств нафтогазового комплексу, що здійснюють користування надрами на території Полтавської області.

На підставі вищевказаного між Полтавською обласною радою, Товариством з обмеженою відповідальністю «Полтаванафтогазрозвідка» та Полтавською обласною державною адміністрацією було укладено Угоду про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області від 23.10.2019 р.

Предметом Угоди є врегулювання взаємних прав та обов`язків, основних умов та партнерства Сторін з метою сприяння збільшенню обсягів видобутку природного газу, газового конденсату та нафти в питаннях розвідки, розробки та облаштування родовищ, будівництва, реконструкції, ремонтів об`єктів соціальної сфери та транспортної інфраструктури, виконання державних, регіональних, місцевих екологічних програм та програм спрямованих на поліпшення соціально-економічного стану в Полтавській області.

Пунктом 3.1 Угоди встановлений обов`язок перерахувати до Фонду обласного бюджету Полтавської області кошти у сумі 526 720,00 грн. (п`ятсот двадцять шість тисяч сімсот двадцять гривень 00 копійок) протягом 5 днів з дня внесення на розгляд обласної ради постійною комісією Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр проекту рішення про погодження надання відповідачеві спеціального дозволу на користування надрами цього родовища.

Згідно зі ст. 204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

З огляду на викладене, Угода № 31 від 23.10.2019 р. є обов`язковою для виконання сторонами.

При цьому, перерахування коштів згідно з п. 3.1 Угоди не може вважатися благодійною допомогою.

Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» благодійна діяльність - добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.

Статтею 5 Закону визначено, що благодійна діяльність здійснюється, зокрема, у виді безоплатної передачі у власність бенефіціарів коштів, іншого майна, а також безоплатного відступлення бенефіціарам майнових прав.

Згідно зі ст. 6 Закону благодійною пожертвою визнається безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до цього Закону.

Поняття договору пожертви міститься у ст. 729 Цивільного кодексу України.

Згідно з вказаною нормою пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим частиною першою статті 720 цього Кодексу, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети.

Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви.

До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 717 ЦК України за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов`язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

Договір, що встановлює обов`язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування (ч. 2 ст. 717 ЦК України).

Водночас, у п. 3.2 Угоди № 31 від 23.10.2019 р. встановлено, що Сторона 2 (Полтавська обласна рада) та Сторона 3 (Полтавська обласна державна адміністрація) зобов`язуються:

- забезпечувати якісну підготовку документів та дотримання термінів розгляду питань щодо погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами, які надає Державна служба геології та надр України;

- організовувати збір інформації щодо об`єктів соціальної сфери та транспортної інфраструктури Полтавської області, які потребують фінансування для здійснення поточних, капітальних ремонтів, відновлювальних робіт, визначати пріоритетність фінансування та інше;

- безпосередньо, через відділ з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату Полтавської обласної ради готувати відповідні матеріали для погодження постійній комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр;

- забезпечити цільове використання коштів, залучених за цією Угодою на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання на пайових засадах об`єктів соціальної інфраструктури, шляхів місцевого значення та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища;

- забезпечити, у межах своїх повноважень, надання Стороні 1 погоджень у отриманні спеціального дозволу на користування надрами Північно-Котелевського родовища, земельних ділянок, необхідних погоджень для здійснення будівництва об`єктів нафтогазового комплексу;

- до 25 грудня поточного року звітуватися перед Стороною 1 про напрямки використання залучених за цією Угодою коштів.

Таким чином, Угода № 31 від 23.10.2019 р. не може вважатися договором про надання благодійної пожертви, а сплата відповідачем коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області, що тягне за собою компенсацію у вигляді здійснення іншими сторонами Угоди вищезазначених дій благодійною допомогою.

Враховуючи викладене, з огляду на встановлений законом принцип змагальності сторін, відповідно до якого кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області згідно з Угодою № 31 від 23.10.2019 р. в сумі 526 720,00 грн. підтверджені документально та нормами матеріального права, не спростовані відповідачем, а тому в цій частині підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 610, ст. 611 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), а у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до п. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

З посиланням на вказану норму позивачем приведено розрахунок інфляційних втрат в розмірі 147 238,77 грн. за період з листопада 2019 року по квітень 2022 року та відсотків річних в розмірі 40 824,41 грн. за період з 30.10.2019 р. по 30.05.2022 р. (розрахунок в матеріалах справи, а.с. 74-75).

Здійснивши перевірку вказаного розрахунку, суд дійшов висновку, що вимоги позивача в цій частині є правомірними та підлягають задоволенню.

Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (ст. 13 ГПК України). Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 79 ГПК України).

У даному випадку, дослідивши та оцінивши докази, наявні у матеріалах справи, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаванафтогазрозвідка» 526 720,00 грн. коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області згідно з Угодою № 31 від 23.10.2019 р., 40 824,41 грн. 3 % річних за прострочення виконання грошового зобов`язання, 147 238,77 грн. інфляційних втрат.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходив із наступного.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на викладене, судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача в сумі 10 721,75 грн.

Керуючись ст. 129, 232, 233, 237, 238, 252 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ :

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаванафтогазрозвідка» (36010, м. Полтава, вул. Половки, 66Б, кім. 13, код ЄДРПОУ 39825142) до обласного бюджету Полтавської області (отримувач ГУК у Полтавській області, код ЄДРПОУ 37959255, банк отримувача Казначейство України, IBAN UA408999980314131931000016001, код класифікації доходів бюджету 50110000, призначення платежу: кошти на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області Згідно з Угодою № 31 від 23.10.2019 р.) 526 720,00 грн. кошти на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області згідно з Угодою № 31 від 23.10.2019 р., 40 824,41 грн. 3 % річних за прострочення виконання грошового зобов`язання, 147 238,77 грн. інфляційні втрати.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаванафтогазрозвідка» (36010, м. Полтава, вул. Половки, 66Б, кім. 13, код ЄДРПОУ 39825142) на користь Полтавської обласної ради (36014, м. Полтава, вул. Соборності, 45, код ЄДРПОУ 22530614) 10 721,75 грн. судового збору.

4. Видати наказ з набранням чинності цим рішенням.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається в порядку та строки, встановлені ГПК України (ст.ст.256,257 ГПК України).

Повне рішення складено 17.08.2022 р.

Суддя О.С. Мацко

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення16.08.2022
Оприлюднено18.08.2022
Номер документу105767293
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори

Судовий реєстр по справі —917/536/22

Ухвала від 14.02.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Мацко О.С.

Ухвала від 01.02.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Мацко О.С.

Постанова від 20.12.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Хачатрян Вікторія Сергіївна

Постанова від 20.12.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Хачатрян Вікторія Сергіївна

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Хачатрян Вікторія Сергіївна

Ухвала від 12.12.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Хачатрян Вікторія Сергіївна

Ухвала від 30.11.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Мацко О.С.

Ухвала від 21.11.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Хачатрян Вікторія Сергіївна

Ухвала від 21.11.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Хачатрян Вікторія Сергіївна

Ухвала від 07.11.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Хачатрян Вікторія Сергіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні