Ухвала
від 16.08.2022 по справі 295/7903/22
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/7903/22

1-кс/295/3553/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.08.2022 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі клопотання подане дізнавачем СД Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна в кримінальномупровадженні№22022060000000108 від 03.06.2022 за ознаками ч. 1 ст. 111-1 КК України, -

У С Т А Н О В И В:

Дізнавач звернувся до суду з клопотання, в якому зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що 20.03.2022, громадянин України, працюючий в Управлінні державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи в робочому колективі в Управлінні, за адресою: м. Житомир, пров. Гуйвинський, буд. 6, в присутності чотирьох співробітників публічно закликав до підтримки рішень та дій держави-агресора, збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора, а також висловлював підтримку щодо встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України.

За даним фактом 03.06.2022 року було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зареєстровано кримінальне провадження №22022060000000108 від 03.06.2022, за ознаками кримінального проступку передбаченого ч. 1 ст. 111-1 КК України.

В ході проведення досудового розслідування, було відібрано пояснення у ОСОБА_6 , який повідомив що після 20 березня 2022 року перебуваючи в приміщенні Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області, за адресою: м. Житомир, пров. Гуйвинський, 6, ОСОБА_5 в присутності інспекторів Управління ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , висловлював публічно, що ті території, які окуповані російською федерацією хай би і залишалися державі агресору, бо нам від цього гірше не буде. Таким чином, виражав підтримку рішень і дій спрямованих на встановлення і утвердження тимчасової окупації частин території України. На зауваження ОСОБА_6 щодо зупинки публічних закликів на підтримку держави агресора, її збройних сил та діянь на території України ОСОБА_5 насміхався та ставився зневажливо до нього та усього колективу.

В ході проведення досудового розслідування, було відібрано пояснення у ОСОБА_7 який повідомив що після 20 березня 2022 року перебуваючи в приміщенні Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області, за адресою: м. Житомир, пров. Гуйвинський, 6, ОСОБА_5 в присутності інспекторів Управління ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , висловлював публічно, що ті території, які окуповані російською федерацією хай би і залишалися державі агресору, бо нам від цього гірше не буде. Таким чином, виражав підтримку рішень і дій спрямованих на встановлення і утвердження тимчасової окупації частин території України. На думку ОСОБА_7 , ОСОБА_5 має намір при погіршенні ситуації вступити в співпрацю із окупаційною владою та збройними формуваннями країни агресора.

В ході проведення досудового розслідування, було відібрано пояснення у ОСОБА_8 який повідомив що після 20 березня 2022 року перебуваючи в приміщенні Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області, за адресою: м. Житомир, пров. Гуйвинський, 6, ОСОБА_5 в присутності інспекторів Управління ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , висловлював публічно, що ті території, які окуповані російською федерацією хай би і залишалися державі агресору, бо нам від цього гірше не буде. Таким чином, виражав підтримку рішень і дій спрямованих на встановлення і утвердження тимчасової окупації частин території України.

В ході проведення досудового розслідування, було відібрано пояснення у ОСОБА_9 який повідомив що після 20 березня 2022 року перебуваючи в приміщенні Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області, за адресою: м. Житомир, пров. Гуйвинський, 6, ОСОБА_5 в присутності інспекторів Управління ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , висловлював публічно, що ті території, які окуповані російською федерацією хай би і залишалися державі агресору, бо нам від цього гірше не буде. Таким чином, виражав підтримку рішень і дій спрямованих на встановлення і утвердження тимчасової окупації частин території України. Разом з тим, говорив, що коли прийдуть військові країни агресора то нам буде краще, ніж при теперішній владі.

В ході проведення досудового розслідування, дізнавачем сектору дізнання Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області лейтенантом поліції ОСОБА_3 було допитано в якості свідків охоронця Управління державного агентства меліорації та рибного господарства ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та головного державного інспектора Управління державного агентства меліорації та рибного господарства ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які повідомили, що 28.07.2022 ОСОБА_5 перебуваючи на території Управління державного агентства меліорації та рибного господарства, що за адресою: АДРЕСА_1 , висловлював свої співчуття жителям міста Сочи у зв`язку з тим, що їх місто затоплює, аргументуючи це тим, що вони наші брати та сестри і ми повинні також хвилюватися за них, запевняючи ОСОБА_10 та ОСОБА_11 що російський народ проти війни і що вони не хочуть воювати, цим самим підтримуючи рішення дій держави агресора.

В ході проведення досудового розслідування слідчим суддею Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_12 було надано дозвіл на проведення обшуку у квартирі, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , ухвала іменем України №295/7637/22 від 09.08.2022.

Так в ході проведення обшуку 15.08.2022 в квартирі АДРЕСА_3 , яка згідно відповіді на запит від 13.07.2022 №57/5/2-737 до ВОМІРМП УДМС України в Житомирській області, на праві власності належить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в присутності останнього було вилучено наступне: жорсткі диски у кількості 2 штук, один з яких має серійний номер COMPAG P/N 300802-001; 6 георгіївських стрічок; один ніж та газовий балончик «ТЕРЕН 4-М»; мобільний телефон марки «FLY» в корпусі чорного кольору з IMEI1: НОМЕР_1 та IMEI2: НОМЕР_2 ; мобільний телефон марки «SAMSUNG» в корпусі синього кольору з IMEI1: НОМЕР_3 та IMEI2: НОМЕР_4 ; мобільний телефон марки «SONY» в корпусі чорного кольору з IMEI: НОМЕР_5 та ICCID1: НОМЕР_6 ; мобільний телефон марки «NEFFOS» ( у непрацездатному стані); печатки та штампи різних підприємств, які мають наступні надписи (Сектор документального забезпечення і.к.38035841, Державний інспектор в Черняхівському районі і.к. 25838856, Житомир Богунський район 04, Войсковая часть 74); 8 патронів калібру 9 мм., та одну гільзу (патрон) калібром 5,45 мм.; агітаційні знаряддя ( плакати, прапорці, пакети, прапор, значки) які відносяться до партії «Регіонів»; системний блок марки «DELL» з серійним номером 1мkey754; ноутбук марки «ASUS» моделі FX516P разом із зарядним пристроєм.

В судове засідання дізнавач не з`явилася, в прохальній частині клопотання просив проводити розгляд справи без її участі, клопотання про арешт майна підтримала та просила задовольнити.

Згідно з ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Згідно вимог ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку про його задоволення, виходячи з наступного.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку про його задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

При вирішення питання про наявність підстав для застосування арешту майна як заходу забезпечення кримінального провадження судом враховано практику Європейського суду з прав людини, а саме ст. 1 Першого протоколу до Європейської конвенції з прав людини спрямована не тільки на захист особи (юридичної особи) від будь-якого посягання держави на право володіти своїм майном, але також зобов`язує державу вживати необхідних заходів, спрямованих на захист права власності. Зазначена правова позиція сформульована ЄСПЛ у справі «Броньовський проти Польщі» від 22.06.2004 року.

Відповідно до ч. 7ст.236КПК України при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України - арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до частини 4 ст. 170 КПК України, заборона використання майна, а також заборона розпорядження таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до знищення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Слідчим суддею встановлена безумовна переконливість щодо застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт вищезазначеного майна, та, враховуючи правову підставу для арешту майна, слідчий суддя вважає, що клопотання обґрунтоване й підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.170-173, 372, 395 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке було вилучено 15.08.2022 під час проведення обшукуу квартирі,що розташованаза адресою: АДРЕСА_2 , асаме:жорсткі дискиу кількості2штук,один зяких маєсерійний номерCOMPAGP/N300802-001;6георгіївських стрічок;один ніжта газовийбалончик «ТЕРЕН4-М»;мобільний телефонмарки «FLY»в корпусічорного кольоруз IMEI1: НОМЕР_1 та IMEI2: НОМЕР_2 ;мобільний телефонмарки «SAMSUNG»в корпусісинього кольоруз IMEI1: НОМЕР_3 та IMEI2: НОМЕР_4 ;мобільний телефонмарки «SONY»в корпусічорного кольоруз IMEI: НОМЕР_5 та ICCID1: НОМЕР_6 ;мобільний телефонмарки «NEFFOS»(у непрацездатномустані);печатки таштампи різнихпідприємств,які маютьнаступні надписи(Сектордокументального забезпеченняі.к.38035841,Державний інспекторв Черняхівськомурайоні і.к.25838856,Житомир Богунськийрайон 04,Войсковая часть74);8патронів калібру9мм.,та однугільзу (патрон)калібром 5,45мм.;агітаційні знаряддя(плакати,прапорці,пакети,прапор,значки)які відносятьсядо партії«Регіонів»;системний блокмарки «DELL»з серійнимномером 1мkey754;ноутбук марки«ASUS»моделі FX516Pразом іззарядним пристроєм,дані речіупаковані до поліетиленових пакетів з відповідними написами та номерами, які в подальшому були вилучені до СД Житомирського РУП та які можуть бути використані як докази кримінального правопорушення.

Виконання ухвали покласти на дізнавача СД Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 .

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_13 Перекупка

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення16.08.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105779006
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —295/7903/22

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Ухвала від 16.08.2022

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Перекупка І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні