УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2022 рокусмт ПетровеСправа №: 398/195/22 Провадження № 1-кп/941/81/22
Петрівський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
з участю прокурора - ОСОБА_3
обвинуваченого - ОСОБА_4
та захисника - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку в залі суду в смт. Петрове матеріали клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру по кримінальному провадженні №120221210600000068 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Лікарівка Олександрійського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, мешканця АДРЕСА_1 , не судимого;
- за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.246 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
що ОСОБА_4 скоїв умисний злочину сферізлочинів протидовкілля,а саме:здійснив незаконну порубку дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло тяжкі наслідки, при наступних обставинах.
28 жовтня 2021 року приблизно в період часу з 17 години 00 хвилин по 19 годину 50 хвилин, ОСОБА_4 реалізуючи свій умисел на незаконну порубку дерев у лісосмузі, яка розташована між земельними ділянками з кадастровими номерами 3520384400:02:000:0540 та 3520384400:02:000:0556 на території Куколівського старостинського округу Попельнастівської сільської ради Кіровоградської області, взявши заздалегідь приготовлені спеціальні засоби для порубки дерев, а саме бензопилу марки «Zomax»та засобидля їїфункціонування -паливну суміші мастила,не маючиспеціального дозволуна використання лісових ресурсів, тобто не маючи права здійснювати порубку дерев в зазначеній лісосмузі, використовуючи бензопилу марки «Zomax» та засоби для її функціонування - паливну суміш і мастила, здійснив незаконну порубку 42 сироростучих дерев дубу та клену загальною вартістю 106 гривень 72 копійки, що належать Попельнастівській сільській об`єднаній територіальній громаді в особі Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, в результаті чого відповідно до висновку судово-економічної експертизи №СЕ-19/112-21/9923- ЕК від 19 листопада 2021 року, заподіяв Попельнастівській сільській об`єднаній територіальній громаді в особі Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області збитки в розмірі 368106 гривень 72 копійки.
Потерпілим від кримінального правопорушення є Попельнастівська сільська рада Олександрійського району Кіровоградської області, інтереси якої представляє за дорученням ОСОБА_6 .
Дії обвинуваченого ОСОБА_4 кваліфіковані за ч.4 ст.246 КК України, як незаконна порубка дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло тяжкі наслідки.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 повідомив суду, що 28 жовтня 2021 року він дійсно здійснив незаконну порубку дерев у лісосмузі, яка розташована на території Куколівського старостинського округу Попельнастівської сільської ради Кіровоградської області.
Він не заперечував щодо застосовування до нього примусових заходів медичного характеру у вигляді надання психіатричної допомоги .
Під час здійснення досудового розслідування ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.246 КК України, правова кваліфікація якого з посиланням на положення закону і частини статті закону України про кримінальну відповідальність, є незаконна порубка дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло тяжкі наслідки.
Проте, за висновком судово-психіатричного експерта №449 від 17.12.2021 року ОСОБА_4 в момент скоєння правопорушення страждав і в даний час страждає помірною розумовою відсталістью зі значним порушенням поведінки, які вимагають лікувальних заходів. У відношенні інкримінованого правопорушення ОСОБА_4 слід вважати неосудним. Потребує застосування примусових заходів медичного характеру - надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за місцем проживання.
Згідно з ч.2 ст.19КК України, не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка під час вчинення суспільно небезпечного діяння, перебувала в стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії або керуватися ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворого стану психіки.
До такої особи за рішенням суду можуть бути застосовані примусові заходи медичного характеру.
В силуст. 93 КК Українипримусові заходи медичного характеру можуть бути застосовані судом до осіб, які вчинили у стані неосудності суспільно небезпечні діяння.
Згідно ізст. 94 КК Українизалежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе та інших осіб, суд може застосувати такі примусові заходи медичного характеру: надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку; госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Згідно п.3Наказу МОЗ України № 397 від 08.10.2001 року «Про затвердження нормативно-правових документів з окремих питань щодо застосування примусових заходів медичного характеру до осіб, які страждають на психічні розлад» вид примусового заходу медичного характеру залежить від характеру та тяжкості психічного захворювання в особи, тяжкості вчинення нею діяння з урахуванням її ступеня суспільної небезпечності.
Виходячи з роз`ясненьПостанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 року № 7 «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування»примусові заходи медичного характеру мають застосовуватися лише за наявності у справі обґрунтованого висновку експертів-психіатрів про те, що особа страждає на психічну хворобу чи має іншій психічний розлад, які зумовлюють її неосудність або обмежену осудність і викликають потребу в застосуванні щодо неї таких заходів, а примусове лікування щодо осіб, які вчинили злочини та страждають на хворобу, що становить небезпеку для здоров`я інших осіб (ст. 96 КК) - висновку судово-медичної експертизи.
Для об`єктивної оцінки ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб (ч.1ст. 94КК України) суд має спочатку з`ясувати думку експертів-психіатрів стосовно виду примусових заходів медичного характеру, які можуть бути призначені психічно хворій особі в разі визнання її неосудною, а потім, з урахуванням висновків експертів і характеру вчиненого цією особою суспільно небезпечного діяння, ухвалити рішення про вибраний ним вид примусових заходів медичного характеру (тип психіатричного закладу, який його здійснюватиме).
Отже, враховуючи наведене, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ, що наявний у провадженні, з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку, приходить до висновку, що ОСОБА_4 вчинив суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч.4 ст.246 КК України, яке виразилося у незаконній порубкі дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло тяжкі наслідки.
Відповідно дост. 512 КПК Українисудовий розгляд кримінального провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру завершується постановленням ухвали про застосування примусових заходів медичного характеру або про відмову в їх застосуванні, а в силуст. 513 КПК Українивизнавши доведеним, що особа вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності або після вчинення кримінального правопорушення захворіла на психічну хворобу, яка виключає можливість застосування покарання, суд постановляє ухвалу про застосування примусових заходів медичного характеру.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу»примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку встановлених Кримінальним таКримінально процесуальним кодексами України, цим законом та іншими законами.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги характер суспільно небезпечного діяння, на підставі досліджених доказів у кримінальному провадженні, вислухавши думку прокурора, захисника , суд вважає необхідним застосувати до ОСОБА_4 примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за місцем проживання.
Долю речових доказів, та питання процесуальних витрат вирішити відповідно до вимог
ст. 374 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 92-94 КК України, ст. ст. 503- 506, 512, 513 КПК України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця уродженця с. Лікарівка Олександрійського району Кіровоградської області, громадянина України, українця, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не судимого, примусовий захід медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за місцем проживання.
Стягнути з ОСОБА_4 судові витрати по справі в сумі 1372 гривні 96 копійок за проведення експертизи.
Речові докази: деревину породи «Дуб», об`ємом 32 складометрів кількістю 91 колода, які
пердано на зберігання під зберігальну розписку ТОВ «Степ» - повернути власнику Попельнастівській сільськійраді Олександрійськогорайону Кіровоградськоїобласті.Бензопилу марки «Zomax» - передати в дохід держави. Одну полімерну пляшку ємністю приблизно 2 л. з паливною сумішшю, одну полімерну каністру ємністю приблизно 1,5 л. з паливною сумішшю - знищити. Чорну шкіряну сумку з пензлем та двома викрутками, рацію чорного кольору марки «Baofeng», сумку сірого кольору з ціпком до бензопили, свічу до пили, два металеві прути, шприц з паливною сумішшю до бензопили, мобільний телефон марки «Alcatel», два мобільних телефони марки «Nokia», які берігаються в камері зберігання речових доказів Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області - поверути обвинуваченому ОСОБА_4 .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, до Кропивницького апеляційного суду через Петрівський районний суд Кіровоградської області, шляхом подачі апеляції протягом 30 днів з моменту її проголошення.
Суддя Петрівського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1
Суд | Петрівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105787331 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Петрівський районний суд Кіровоградської області
Шаєнко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні