Справа № 162/120/22
Провадження № 1-кп/162/47/2022
ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 серпня 2022 року смт Любешів
Любешівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ( в режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022030560000035 від 28.01.2022 стосовно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кіровакан (теперішня назва Ванадзор), Вірменія, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , вірмена, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, непрацюючого, раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358 та ч. 4 ст. 358 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Обвинувачений ОСОБА_4 у вересні 2021 року, точної дати та часу досудовим слідством не встановлено, перебуваючи неподалік візового центру що в АДРЕСА_3 , маючи злочинний умисел, направлений на пособництво у підробленні міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику, яке затверджено міжнародними медико-санітарними правилами від 23.05.2005 та додатком №5 до постанови Кабінету Міністрів України № 893 «Про затвердження Правил санітарної охорони території України» від 22.08.2011, яке видається у будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров`я, в порушення вимог ст. 14-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я», ст. ст. 11, 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а також Стандарту медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України № 722 від 28.03.2020, діючи за попередньою змовою групою осіб з невстановленою досудовим слідством особою, яка запропонувала ОСОБА_4 виготовити документи для безперешкодного перетину Державного кордону України, усвідомлюючи характер своїх протиправних дій, розуміючи, що вказане міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику буде підробленим, вчинив пособництво в цьому, а саме надав вказаній невстановленій досудовим розслідуванням особі, з якою домовився про виготовлення міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику власний паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданий 11.07.2019 територіальним органом Державної міграційної служби 0719, для використання відомостей, що містяться в ньому до міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику, яке надає право перетнути державний кордон України без перебування на самоізоляції.
У подальшому, невстановлена досудовим розслідуванням особа, використовуючи реквізитні дані ОСОБА_5 та юридичної особи, яка 01.08.2018 була припинена шляхом реорганізації, а саме медичного закладу «Комунальне підприємство «Луцький центр первинної медичної допомоги №3» ЄДРПОУ 25787633, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, за допомогою комп`ютерної техніки, умисно виготовила підроблений офіційний документ міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, видані на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вказавши у ньому завідомо недостовірні відомості про проведену 10.05.2021 та 14.07.2021 вакцинацію від коронавірусної хвороби вакциною Pfizer-BioNTech Ltd., яке посвідчила відбитком печатки з найменуванням медичного закладу «Комунальне підприємство «Луцький центр первинної медичної допомоги №3» ЄДРПОУ 25787633, яке 01.08.2018 було припинено шляхом реорганізації, та особистою печаткою з підписом лікаря вказаного закладу з персональними даними ОСОБА_7 , після чого передала міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику ОСОБА_8 , який в подальшому здійснив розрахунок за вказане міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику у сумі 1000 гривень, з невстановленою досудовим розслідуванням особою готівкою, яку передав при зустрічі з невстановленою особою.
Вищевказані дії надали можливість використання такого документу як офіційного, тобто такого, який має усі необхідні реквізити та юридично значущий характер, та який з урахуванням положень ч. 2 ст. 15 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24.05.1993, ратифікованого постановою Верховної Ради України № 3941-ХІІ від 04.02.1993, звільняє від обов`язку перебування на самоізоляції, передбаченого п. 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 1236 від 09.12.2020.
Органом досудового розслідування вказані умисні дії ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358 КК України, які виразились в пособництві, тобто наданні засобів вчинення кримінального правопорушення іншими співучасниками, у підробленні офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, яке має право видавати та посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов`язків, з метою використання його підроблювачем та іншою особою, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Окрім того,обвинувачений ОСОБА_4 02 жовтня 2021 року, близько 06 год 00 хв, під час проходження прикордонного контролю, перебуваючи в пункті пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Ягодин» Волинської митниці Держмитслужби України, що за адресою: вул. Прикордонників, 1, в с. Старовойтове, Ковельського району Волинської області, усвідомлюючи значення та суспільно-небезпечний характер власних дій та керуючи ними, діючи умисно з метою звільнення від обов`язку перебування на самоізоляції в запобіганні поширення COVID-19 та зменшення кількості хворих з тяжким перебігом COVID-19 в порушення вимог ч.7 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зі змінами та доповненнями, як підставу звільнення від обов`язку перебування на самоізоляції в запобіганні поширення COVID-19 та зменшення кількості хворих з тяжким перебігом COVID-19 на території України надав працівникам Державної прикордонної служби України завідомо підроблений документ, а саме - міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , яке Комунальним підприємством «Медичне об`єднання Луцької міської територіальної громади», що являється правонаступником КП «Луцький центр первинної медичної допомоги №3», не видавалося та не посвідчувалося, чим використав завідомо підроблений документ.
Такі дії обвинуваченого ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 4 ст. 358 КК України, а саме у використанні завідомо підробленого документа.
Обвинувачений ОСОБА_4 визнав себе у пред`явленому обвинуваченні винним повністю, щиро розкаявся. Суду показав, що з метою здійснення поїздки за кордон та уникнення подальшої самоізоляції він восени 2021 року замовив у невідомої особи міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику на своє ім`я та надав свої персональні дані, а згодом в м.Луцьку біля візового центру отримав від невідомої особи за 1000 гривень вказані документи, які використав в пункті пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Ягодин» Волинської митниці Держмитслужби України, при цьому достовірно знав, що зазначений документ є підроблений. Просив суд суворо його не карати, призначивши покарання увиді штрафу Пояснив, що на теперішній час він хворіє, потребує операції на серце.
З урахуванням того, що фактичні обставини учасниками провадження не оспорюються і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, сумніви у добровільності їх позицій відсутні, заслухавши думку учасників провадження, роз`яснивши їм зміст ч. 3 ст. 349 КПК України про те, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку, суд визнає недоцільним дослідження доказів щодо цих обставин і визнає фактичні обставини кримінальних правопорушень доведеними наявними у кримінальному провадженні доказами.
Таким чином, своїми умисними протиправними діями, що виразилися в пособництві, тобто наданні засобів вчинення кримінального правопорушення іншими співучасниками, у підробленні офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, яке має право видавати та посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов`язків, з метою використання його підроблювачем та іншою особою, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_6 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України.
Окрім того, своїми умисними протиправними діями, які виразилися у використанні завідомо підробленого документа, ОСОБА_6 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України.
Призначаючи покарання обвинуваченому на підставі ст.50, 65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, які відносяться до категорії кримінальних проступків та нетяжкого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують його покарання.
До обставин, що пом`якшують покарання ОСОБА_4 за вчинення обох кримінальних правопорушень, суд відносить щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_4 - не встановлено.
Обвинувачений визнав свою вину у вчиненому визнав у повному обсязі, щиро розкаявся, вперше притягується до кримінальної відповідальності, раніше не судимий, має постійнемісце проживання, де характеризується задовільно. На обліках у лікарів нарколога чи психіатра він не перебуває. На теперішній час має хворобу серця, потребує відповідної операції (а.к.п 27, 28, 29, 36).
Своїми діями ОСОБА_4 не завдав збитків державним інтересам, а також юридичним чи фізичним особам. На теперішній час питання наявності вакцинації громадян України для виїзду за кордон не є актуальним.
За наявності двох обставин, що пом`якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, з урахуванням наведених даних про особу ОСОБА_4 , суд вважає за можливе призначити йому покарання за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України із застосуванням вимог ч.1 ст. 69 КК України та перейти до іншого, більш м`якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу за це кримінальне правопорушення, у виді штрафу. За ч. 4 ст. 358 КК України ОСОБА_4 - призначити покарання в межах санкції цієї норми закону у виді штрафу.
За таких обставин справи суд вважає за необхідне призначити обвинуваченому ОСОБА_4 остаточне покарання за сукупністюкримінальних правопорушеньіз застосуваннямпринципу поглиненняменш суворогопокарання більшсуворим напідставі вимогч.1ст.70КК України.
На думку суду, обрана міра покарання, є необхідною та достатньою для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.
Речові докази у кримінальному провадженні необхідно вирішити в порядку ст. 100 КПК України.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні. Цивільний позов не заявлено. Запобіжний захід обвинуваченому не обирався.
Керуючись статтями 349, 370-371, 373-374 КПК України, суд-
У Х В А Л И В:
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України, і призначити йому покарання:
- за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України із застосуванням ч.1 ст. 69 КК України - у виді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 (три тисячі чотириста) гривень;
- за ч. 4 ст. 358 КК України - у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
На підставі ч.1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_8 покарання у виді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 (три тисячі чотириста) гривень.
Речові докази:міжнародне свідоцтвопро вакцинацію/профілактику,заповнене наім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1 - залишити в матеріалах кримінального провадження.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Любешівський районний суд Волинської області.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору.
Інші учасники судового провадження копію вироку мають право отримати в суді.
Головуючий суддя: ОСОБА_9
Суд | Любешівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105788896 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Любешівський районний суд Волинської області
Савич А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні