Справа № 569/19829/21
1-кс/569/3313/22
УХВАЛА
про арешт майна
01 серпня 2022 року м. Рівне
Слідча суддяРівненського міськогосуду Рівненськоїобласті ОСОБА_1 ,при секретарісудового засідання ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні залісуду клопотаннязаступника начальникавідділу слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції вРівненській областікапітана поліції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, -
ВСТАНОВИЛА:
Слідчий, у рамках кримінального провадження № 12021180000000253 від 04.08.2021 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199 та ч. 1 ст. 204 КК України, звернувся до суду із вказаним клопотанням, погодженим прокурором Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 у якому просить суд накласти арешт на тимчасово вилучене майно, 21.07.2022 року в ході проведення обшуку у торговому кіоску з вивіскою «Кава», що розташований поблизу в`їзду №6 на території ринку ПП «Торговий центр-Д», що за адресою: Рівненська обл., м.Рівне, вул.Здолбунівська, 17/1.
Своє клопотання обґрунтовує тим, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та іншими особами, діючи з корисливих мотивів, з метою одержання незаконних прибутків на постійній основі здійснюють незаконне придбання та зберігання з метою збуту, а також збут та транспортування з цією метою незаконно виготовлених тютюнових виробів, як з підробленими марками акцизного податку, так і без них. Також, з метою прикриття незаконної діяльності ОСОБА_6 зареєстрований як суб`єкт підприємницької діяльності з видом діяльності 47.26 роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах, однак встановлено, що ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та інші особи здійснюють реалізацію незаконно виготовленої продукції з «рук» в м. Рівне, по вул. Здолбунівська, 17/1 (ринок «Дикий») та АДРЕСА_1 (ринок «Моріон»), а також оптовими партіями постачають суб`єктам господарської діяльності та фізичним особам на території Рівненської області.
Також, в ході проведення досудового розслідування, 30.11.2021 проведено ряд санкціонованих обшуків за місцем зберігання та реалізації незаконно виготовлених тютюнових виробів зазначеною групою осіб, за результатами яких вилучено більше 20 тис. пачок цигарок різних марок, з марками акцизного податку та без них, зразки яких було скеровано до експертних установ та використані в якості об`єктів дослідження під час проведення судових технічних експертиз та експертиз матеріалів, речовин та виробів.
За результатами проведених експертиз отримано висновки експертів відповідно до яких встановлено, що сигарети марки «Marshal Ultra» марки «Marshal Power» марки «Marshal Classic» та марки «UT Red», продаж яких здійснювався у торговому кіоску з вивіскою «Кава», що розташований поблизу в`їзду № 6 на території ринку ПП «Торговий центр-Д», де здійснює свою діяльність ОСОБА_6 , були обклеєні підробленими марками акцизного податку.
Також, тютюнові вироби вилучені у торговому кіоску №102 на ринку «Моріон», який розміщений на земельній ділянці із кадастровим номером 6510100000:01:026:0274, за адресою м. Рівне, вул. Шевченка, 7, в ході якого було виявлено та вилучено тютюнові вироби (цигарки) марки «Keno Club», відповідно до висновку експерта №4494/22-34/10028/22-31/10029/22-53/ від 16.05.2022 не відповідають вимогам законодавчих та нормативних документів діючих в Україні стосовно тютюнових виробів, які реалізовуються на території України, реалізація їх на ринку України, заборонена, тобто є фальсифікованими.
Крім того, проведено обшук у приміщенні гаража № НОМЕР_1 , гаражного кооперативу «Нива», в ході якого вилучено цигарки наступних марок: «Oskar Silver», «Winston», «Keno Club», «King Size», «Urta», «Mac», «Marshall», «Sobranie», «Minsk», «Zen», «Compliment», «Marlboro», Minsk», «Focus», «Millionaire», які відповідно до висновку експерта №4500/22-34/6468-6480/22-34 від 04.04.2022, не відповідають вимогам законодавчих та нормативних документів діючих в Україні стосовно тютюнових виробів, які реалізовуються на території України, реалізація їх на ринку України, заборонена, тобто є фальсифікованими.
Окрім цього, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що вказана група осіб не припинила протиправну діяльність із незаконного придбання та зберігання з метою збуту, а також збуту та транспортування з цією метою незаконно виготовлених тютюнових виробів, з підробленими марками акцизного податку, так і без них та продовжує реалізацію фальсифікованих підакцизних товарів на території Рівненської області, що підтверджується матеріалами отриманими в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій.
21.07.2022, ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , повідомлено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень.
Крім того, 21.07.2022 проведено санкціонований обшук у торговому кіоску з вивіскою «Кава», що розташований поблизу в`їзду №6 на території ринку ПП «Торговий центр-Д», що за адресою: Рівненська обл., м. Рівне, вул. Здолбунівська, 17/1, який розміщений на земельній ділянці з кадастровим номером: 5610100000:01:041:0125, яка на праві приватної власності належить Приватному підприємству «Торговий Центр-Д» (код ЄДРПОУ 24177281), в ході якого виявлено та вилучено цигарки з марками акцизного податку; документи на 17 аркушах (копія ліцензії № 17160311202200073, договори №№ 06/10/01 ДРВ, 2699/11, Д-060017, 08/03/0719072РВ, копія трудового договору).
Вказані речі та документи, можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження і будуть використані в якості об`єктів дослідження під час проведення експертиз та визнані речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.
З урахуванням заяви слідчого, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Згідно ч. 2ст. 172 КПК Україниз метою забезпечення арешту майна клопотання слідчого розглядається без повідомлення власника майна.
Судом встановлено, що Рівненським РУП ГУНП в Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021180000000253 від 04.08.2021 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199 та ч. 1 ст. 204 КК України.
21.07.2022року проведеносанкціонований обшуку торговомукіоску звивіскою «Кава»,що розташованийпоблизу в`їзду№6на територіїринку ПП«Торговий центр-Д»,що заадресою:Рівненська обл.,м.Рівне,вул.Здолбунівська,17/1, було вилучено вищевказане майно.
Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Відповідно до п. 8 глави 2.6. «Арешт майна» Узагальненнявищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження арешт може бути накладено на: нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права; майно у вигляді речей, документів, грошей, якщо вони відповідають критеріям, зазначеним у ч. 2 ст. 167 КПК, а саме: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та (або) є доходами від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим майно є речі, документи, гроші тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом.
Згідно вимог ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Згідно вимог ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст.131 КПК України арешт майна є одним із видів забезпечення кримінального провадження. Пунктом 1 ч. 3 ст. 132 КПК України передбачено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до статей 94, 132, 173 КПК України при вирішення питання про арешт майна слідчий суддя повинен врахувати правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального правопорушення, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.
Відповідні дані мають міститися і в клопотанні слідчого (прокурора), який звертається з проханням про арешт майна, оскільки згідно зі статтею Першого протоколу Конвенції про захист прав і основоположних свобод будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження, повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону.
Згідно з частиною першою статті 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Частиною третьою статті 170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті (збереження речових доказів), арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
При цьому тільки у випадку, передбаченому п.1 ч. 2 ст. 170 КПК України (збереження речових доказів), арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям зазначеним у статті 98 цього Кодексу («матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення»), тобто має ознаки речового доказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючи вищевикладене, положення ч. 2ст. 173 КПК України є необхідним накласти арешт на майно, про яке йдеться у клопотанні, яке було вилучено за вищевказаних обставин, як таке, що відповідає критеріямст.98 КПК України,з метоюзбереження майна,як речовогодоказу,оскільки незастосуванняарешту можепризвести дозникнення,втрати вказаногомайна,у зв`язку з чим можуть настати наслідки, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 167, 170-173,395 КПК України, слідча суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на майно, яке вилучене в ході проведення санкціонованого обшуку 21.07.2022 року у торговому кіоску з вивіскою «Кава», що розташований поблизу в`їзду №6 на території ринку ПП «Торговий центр-Д», що за адресою: Рівненська обл., м. Рівне, вул. Здолбунівська, 17/1, який розміщений на земельній ділянці з кадастровим номером: 5610100000:01:041:0125, яка на праві приватної власності належить Приватному підприємству «Торговий Центр-Д» (код ЄДРПОУ 24177281), а саме на: цигарки з марками акцизного податку, а саме: з назвою «Lucky Strike» (червоний) в кількості 10 пачок; з назвою «Rothmans BLUE» в кількості 30 пачок; з назвою «Rothmans» (червоні) в кількості 23 пачки; з назвою «Rothmans CLICK» в кількості 4 пачки; з назвою «Rothmans ROYALS» в кількості 3 пачки; з назвою «Rothmans» сині в пачці по 25 сигарет, в кількості 7 пачок; з назвою «Rothmans Demi Silver» в кількості 2 пачки; з назвою «Rothmans Reach Max» в кількості 1 пачка; з назвою «Rothmans Royals L» в кількості 1 пачка; з назвою «Rothmans» (25 сигарет в пачці) в кількості 1 пачка; з назвою «Rothmans 3-IV-1 mix» в кількості 1 пачка; з назвою «LM» червона пачка, в кількості 20 пачок; з назвою «LM» синя пачка, в кількості 13 пачок; з назвою «LM Loft» в кількості 2 пачки; з назвою «CAMEL BLUE» в кількості 25 пачок; з назвою «CAMEL YELLOW» в кількості 11 пачок; з назвою «Winston BLUE» в кількості 21 пачка; з назвою «Winston XS» в кількості 1 пачка; з назвою «Прилуки класичні» червона пачка, в кількості 26 пачок; з назвою «Прилуки класичні» синя пачка, в кількості 3 пачки; з назвою «Marlboro Gold» в кількості 100 пачок; з назвою «KENT 8» в кількості 11 пачок; з назвою «KENT 6» в кількості 10 пачок; з назвою «KENT 4» в кількості 1 пачка; з назвою «KENT Nano» в кількості 1 пачка; з назвою «KENT Nano Design» в кількості 10 пачок; з назвою «Прима люкс» червоного кольору, в кількості 11 пачок; з назвою «Прима люкс 2» в кількості 2 пачки; з назвою «Прима 6» в кількості 1 пачка; з назвою «Прима 8» в кількості 1 пачка; з назвою «Прима 1» в кількості 1 пачка; з назвою «BOND» синя пачка в кількості 4 пачки; з назвою «BOND» синя пачка (25 сигарет) в кількості 1 пачка; з назвою «Davidoff» в кількості 1 пачка; з назвою «Winston» в кількості 8 пачок; з назвою «Compliment» в кількості 11 пачок; документи на 17 аркушах (копія ліцензії № 17160311202200073, договори №№ 06/10/01 ДРВ, 2699/11, Д-060017, 08/03/0719072РВ, копія трудового договору) та позбавити можливості власника та інших осіб користуватися, розпоряджатися та відчужувати будь-яким чином вищевказане майно до прийняття процесуального рішення у кримінальному провадженні.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала може бути скасована судом, що накладав арешт.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідча суддя ОСОБА_12
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105795619 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бущенко Аркадій Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бущенко Аркадій Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бущенко Аркадій Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бущенко Аркадій Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні