Ухвала
від 10.08.2022 по справі 757/20207/22-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/20207/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2022 року слідчий суддяПечерського районногосуду м.Києва ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні вприміщенні судув м.Києві клопотанняпрокурора другоговідділу організаціїнагляду задодержанням законіву кримінальнихпровадженнях усфері охоронинавколишнього природногосередовища управлінняорганізації іпроцесуального керівництвадосудовим розслідуваннямта підтриманняпублічного обвинуваченняв судіу кримінальнихпровадженнях усфері охоронинавколишнього природногосередовища,нагляду задодержанням законівпри провадженніоперативно-розшуковоїдіяльності Спеціалізованоїекологічної прокуратуриОфісу Генеральногопрокурора, ОСОБА_3 про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В:

10.08.2022року допровадження слідчогосудді Печерськогорайонного судум.Києва ОСОБА_1 надійшло клопотанняпрокурора другоговідділу організаціїнагляду задодержанням законіву кримінальнихпровадженнях усфері охоронинавколишнього природногосередовища управлінняорганізації іпроцесуального керівництвадосудовим розслідуваннямта підтриманняпублічного обвинуваченняв судіу кримінальнихпровадженнях усфері охоронинавколишнього природногосередовища,нагляду задодержанням законівпри провадженніоперативно-розшуковоїдіяльності Спеціалізованоїекологічної прокуратуриОфісу Генеральногопрокурора, ОСОБА_3 про арешт майна.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України 04.05.2022 року здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022000000000359 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 240 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 20.01.2020 року Державною службою геології та надр України ТОВ «Будіндустрія-Сервіс ЛТД», код ЄДРПОУ 32658487, надано спеціальний дозвіл на користування надрами № 6391, відповідно до якого вказаному суб`єкту господарювання надається право видобутку корисної копалини пісків, придатних для дорожнього будівництва, для використання в якості компонента в`яжучого щільних силікатних бетонів та для благоустрою, рекультивації і планування та території Північної і Південної ділянки Спаського родовища від 18-го до 32-го км. вверх за течією по р. Десна від місця впадіння в р. Дніпро, Броварського району, Київської області.

Як зазначено в клопотанні, в період з 2019 року по березень 2021 року організована група до складу якої входили посадові особи ТОВ «Будіндустрія-Сервіс ЛТД», код ЄДРПОУ 32658487, діючи умисно, відповідно до заздалегідь розробленого злочинного плану, відхиляючись від меж, вказаних у гірничій документації, зловживаючи своїм службовим становищем, керуючись корисливим мотивом, реалізовуючи спільний злочинний намір, спрямований на незаконне заволодінні поверхневим (ґрунтовим)шаром земельводного фонду - піску, в супереч вимогам ст. ст. 14, 15, 16, 17, 19 Кодексу України «Про надра», якими передбачено, що право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу та діючого спеціального дозволу на видобування корисних копалин, ст. 24 ЗУ «Гірничий закон України» в якому зазначено, що документами, що дають право на проведення гірничих робіт є акт про надання гірничого відводу (крім користувачів нафтогазоносними надрами), та спеціальний дозвіл, порядок видачі якого затверджено Постановою Кабінету Міністрів № 615 від 30 травня 2011 року «Про затвердження Порядку видачі спеціальних дозволів на користування надрами», достовірно знаючи, що видобуток корисних копалин поза межами акту про надання гірничого відводу та ліцензійної площі є фактичним відхиленням від указаних в проекті гірничого відводу меж видобутку корисних копалин, за допомогою спеціальної техніки, а саме земснаряду бортового № ДАП 8849-К та земснаряду бортового № КИВ 3910-К незаконно видобули корисну копалину - пісок в обсязі 407320 м3, що становить 342148800 гривень та спричинили, відповідно до висновку експерта № 15110/21-48 від 03.09.2021 утворення ям нижче відмітки підошви підрахунку запасів, обвалу та розмивів берегів річки, що віднесено до тяжких наслідків, оскільки вони стосуються значних за площею земельних ділянок, так як відбулась суттєва зміна берегової лінії, берег втратив стійкість до подальших процесів розмивання і деформації, знищено верхній родючий шар ґрунту разом з рослинністю.

В подальшому, у ході досудового розслідування встановлено, що власником та засновником ТОВ «Будіндустрія-Сервіс ЛТД», код ЄДРПОУ 32658487, є громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , маючий паспорт громадянина РФ № НОМЕР_2 та закордонний паспорт НОМЕР_3 , який також являється власником та засновником ряду суб`єктів господарювання а саме: ТЗДВ «Бахчисарайський консервний завод», код ЄДРПОУ 00374344, зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , основним видом господарської діяльності підприємства являється перероблення та консервування фруктів і овочів; ПРАТ "Пинязевицький кар`єр», код ЄДРПОУ 01374553, зареєстроване за адресою: Житомирська обл., Малинський р-н, смт. Гранітне, вул. Шевченка, 15, основним видом господарської діяльності підприємства являється добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю; АТ «Коростенський кар`єр», код ЄДРПОУ 00292422, зареєстроване за адресою: Житомирська обл., м. Коростень, вул. В. Сосновського, 67, основним видом господарської діяльності підприємства являється добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю; ТОВ «ДБК «Модуль», код ЄДРПОУ 44467810, зареєстроване за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, м. Малин, вул. Кримського, 118, основним видом господарської діяльності підприємства являється оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; ТОВ «Альянс-Союз», код ЄДРПОУ 30440191, зареєстроване за адресою: м. Київ, вул. Михайлівська, 20-В, основним видом господарської діяльності підприємства являється оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; АТ «Малинський каменедробильний завод», код ЄДРПОУ 04011905, зареєстроване за адресою: Житомирська обл., Малинський р-н, селищна рада Гранітненська, комплекс будівель і споруд №4, основним видом господарської діяльності підприємства являється добування піску, гравію, глини і каоліну; ТОВ «Бріззо», код ЄДРПОУ 41853802, зареєстроване за адресою: Житомирська обл., м. Малин, вул. Кримського, 118, основним видом господарської діяльності підприємства являється виробництво паперових виробів господарсько-побутового та санітарно-гігієнічного призначення; ТОВ «Юнігран-Сервіс», код ЄДРПОУ 34082463, зареєстроване за адресою: Житомирська обл., Малинський р-н, смт. Гранітне, вул. Шевченка, 15, основним видом господарської діяльності підприємства являється виробництво вибухових речовин; ТОВ «Юнігран», код ЄДРПОУ 24584514, зареєстроване за адресою: Житомирська обл., Малинський р-н, смт. Гранітне, вул. Шевченка, 15, основним видом господарської діяльності підприємства являється оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Прокурор зазначає,що зметою легалізації(відмивання)майна,а самегрошових коштіввід незаконноговидобутку кориснихкопалин натериторії «Спаського»родовища вперіод 2018-2021рр.на загальнусуму 342148800грн.,власником тазасновником ТОВ«Будіндустрія-СервісЛТД» ЄДРПОУ32658487- ОСОБА_4 , організовано злочинну схему, яка полягала у легалізації вказаних коштів шляхом виплати заробітної плати керівництву та відповідальним працівникам підприємства з дивідендами з метою приховання неправомірної діяльності підприємства, закупівлі товарно матеріальних цінностей та об`єктів для власного користування і постановки на баланс підприємств, в подальшому частина отриманих грошових коштів виводилася через підконтрольні ОСОБА_4 підприємства.

Таким чином,у ходіздійснення досудовогорозслідування зметою можливоїконфіскації майнавиникла необхідністьв арештікорпоративних праввказаних в клопотанні підприємств.

В судове засідання прокурор ОСОБА_3 не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій вимоги вказаного клопотання підтримав, просив його задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання прокурора розглядається без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього документи, приходить до наступного.

Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України 04.05.2022 року здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022000000000359 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 240 КК України.

Статтею 170КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до частини 2статті 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 2ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 КПК України); 3?1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на вказані корпоративні права з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, а також можливої спеціальної конфіскації майна.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 132 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на корпоративні права ТОВ «Будіндустрія-Сервіс ЛТД» ЄДРПОУ 32658487, ТОВ «Альянс-Союз», ЄДРПОУ 30440191; ТЗДВ «Бахчисарайський консервний завод», ЄДРПОУ 00374344; АТ «Коростенський кар`єр», ЄДРПОУ 00292422; МРГО «СМТ «Барвінківське» ЄДРПОУ 36105665; ТОВ «Бріззо», ЄДРПОУ 41853802; ТОВ «ДБК «Модуль» ЄДРПОУ 44467810; АТ «Малинський каменедробильний завод» ЄДРПОУ 04011905; ТОВ «Юнігран-Сервіс», ЄДРПОУ 34082463; ПРАТ «Пинязевицький кар`єр», ЄДРПОУ 01374553; ТОВ «Юнігран», ЄДРПОУ 24584514; ТОВ «Юнігран», ЄДРПОУ 24584514 власником яких яких є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , з забороною права на відчуження, розпорядження та користування корпоративними правами зазначених суб`єктів господарювання.

Заборонити Міністерству юстиції України та його територіальним органам; суб`єктам державної реєстрації прав (державним реєстраторам, нотаріусам), та іншим уповноваженим посадовим особам (адміністраторам) вчиняти будь-які реєстраційні та нотаріальні дії щодо ТОВ «Будіндустрія-Сервіс ЛТД» (код ЄДРПОУ 32658487), ТОВ «Альянс-Союз», ЄДРПОУ 30440191; ТЗДВ «Бахчисарайський консервний завод», ЄДРПОУ 00374344; АТ "Коростенський кар`єр», ЄДРПОУ 00292422; МРГО «СМТ «Барвінківське» ЄДРПОУ НОМЕР_4 ; ТОВ «Бріззо», ЄДРПОУ 41853802; ТОВ «ДБК «Модуль» ЄДРПОУ 44467810; АТ «Малинський каменедробильний завод» ЄДРПОУ 04011905; ТОВ «Юнігран-Сервіс», ЄДРПОУ 34082463; ПРАТ «Пинязевицький кар`єр», ЄДРПОУ 01374553; ТОВ «Юнігран», ЄДРПОУ 24584514; ТОВ «Юнігран», ЄДРПОУ 24584514; у тому числі, проводити державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, зазначених в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (та в установчих документах товариства одночасно), які пов`язані зі зміною розміру статутного капіталу, зміну бенефіціарів, засновників, уповноважених осіб; вносити зміни до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження, Єдиного державного реєстру транспортних засобів, Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала про накладення арешту підлягає негайному виконанню, однак може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.08.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105800326
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/20207/22-к

Ухвала від 10.08.2022

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні