Барський районний суд Вінницької області
м. Бар, вул.Соборна, 2, 23000, (04341) 2-20-70
Справа №1-1/10
В И Р О К
Іменем України
28 травня 2010 р. Барський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Хлопецького О.С.
при секретарі Лазаренко Л.Ф.
з участю прокурора Вараниці В.М.,
розглянувши кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та житель АДРЕСА_1 , громадянин України, освіта середня, неодружений, непрацюючий, несудимий, в злочині, передбаченому ст.ст. 307 ч.2, 309 ч.2 КК України,
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка та жителька АДРЕСА_2 , громадянка України, освіта середня, розлучена, непрацююча, відповідно до ст.89 КК України несудима, в злочині, передбаченому ст.309 ч.2 КК України,
В с т а н о в и в:
14 лютого 2008 року в вечірній час поблизу гуртожитку ліцею в с.Кузьминці Барського району підсудний ОСОБА_1 у невстановленої слідством особи придбав подрібнену речовину рослинного походження, яка за висновком судово-хімічних експертиз є особливо небезпечним наркотичним засобом канабісом у кількості 14,17 г у висушеному стані. Придбаний наркотичний засіб ОСОБА_1 з метою збуту зберігав в будинку за місцем проживання в АДРЕСА_1 .
29 лютого 2008 року в АДРЕСА_1 під час оперативної закупки частину зазначеного наркотичного засобу в кількості 8,77 г у висушеному стані підсудний ОСОБА_1 продав громадянину ОСОБА_3 за 40 грн., а інша частина в кількості 5,4 г у висушеному стані того ж дня з будинку, де проживає підсудний, була вилучена працівниками міліції.
Крім того, 16 жовтня 2008 року в обідню пору підсудний ОСОБА_1 в м.Барі у невстановленої слідством особи придбав медичний одноразовий шприц з рідиною коричневого кольору, яка за висновком судово-хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим у кількості 0,120 г у перерахунку на суху речовину. Придбаний наркотичний засіб підсудний зберігав у себе під одежею без мети збуту, а біля 18 години того ж дня на вул.К.Лібкнехта в м.Барі під час їзди з ОСОБА_4 на велосипеді ОСОБА_1 затримали працівники міліції і згаданий шприц з наркотичним засобом було вилучено.
13 серпня 2009 року біля 6 год. підсудний ОСОБА_1 на ринку м.Бар придбав у невідомої жінки за 12 грн. 12 головок снотворного маку, які на околиці міста подрібнив та заховав, маючи намір згодом виготовити наркотичний засіб.
В обідню пору того ж дня підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зустрілись в квартирі АДРЕСА_3 , де ОСОБА_1 запропонував ОСОБА_2 придбати в нього наркотичний засіб. Оскільки грошей у неї не було ОСОБА_1 погодився надати їй наркотичний засіб в обмін на таблетки "Соннат" та "Димедрол". Після цього підсудні пішли до лісу, що поблизу с.Хутір Івановецький Барського району, де ОСОБА_1 на вогнищі, використавши придбаний вранці снотворний мак, одержані від ОСОБА_2 таблетки, а також взятий із дому посуд виготовив наркотичний засіб опій ацетильований, частину якого вжив особисто шляхом ін`єкції, а іншою частиною наповнив три одноразові медичні шприци. Один із шприців ОСОБА_1 залишив у себе, а інші два, як було домовлено, передав ОСОБА_2 . Згодом підсудні, повертаючись додому були затримані працівниками міліції.
Під час затримання у ОСОБА_1 виявлено та вилучено: одноразовий медичний шприц із рідиною коричневого кольору, що за висновком судово-хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим у кількості 0,115 г у перерахунку на суху речовину; таблетки білого та жовтого кольору, що є лікарськими засобами, відповідно димедролу та з вмістом зопіклону; металевий посуд, зокрема, ложка, кружка, каструля, миска, механічна м`ясорубка та полімерний пакет, які містили речовину рослинного походження коричневого кольору з різким запахом розчинника макову солому, яка піддавалась екстракції, але ще містила наркотично активний алкалоїд опію морфін і за висновком судово-хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом маковою соломою загальною масою 169,08 г у висушеному стані, а також залишки речовини рослинного походження, що за висновком судово-хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом маковою соломою масою 0,4 г у висушеному стані.
У ОСОБА_2 було виявлено та вилучено два одноразових медичних шприца із рідинами бурого кольорів, що за висновком судово-хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим загальною кількістю 0,25 г у перерахунку на суху речовину.
Вину свою в скоєному підсудний ОСОБА_5 не визнав та суду пояснив, що жодного із злочинів, зазначених в обвинувальних висновках він не вчиняв.
Підсудна ОСОБА_6 вину свою в скоєному визнала повністю та суду пояснила, що 13.08.2009р. в обідню пору в квартирі АДРЕСА_3 вона зустрілась із підсудним ОСОБА_1 де останній запропонував їй придбати в нього наркотичний засіб. Оскільки грошей у неї не було ОСОБА_1 погодився надати їй наркотичний засіб в обмін на таблетки "Сонат" та "Димедрол". Після цього ОСОБА_1 , взявши з дому рюкзак із посудом та подрібненою маковою соломою, пішов із нею та своїм старшим братом ОСОБА_7 до лісу, що поблизу с.Хутір Івановецький Барського району. В лісі ОСОБА_1 на вогнищі, використавши металевий посуд, макову солому та одержані від неї таблетки, виготовив наркотичний засіб, частину якого вжив особисто шляхом ін`єкції, а іншою частиною наповнив три одноразові медичні шприца. Один із шприців ОСОБА_1 залишив у себе, а інші два, як було домовлено, передав їй для власного вживання. Наркотичний засіб підсудний ОСОБА_5 готував самостійно, а вона з ОСОБА_7 знаходились осторонь. Згодом ОСОБА_7 залишився в лісі, а вона з ОСОБА_1 пішли додому в м.Бар, де на вул.Кірова були затримані працівниками міліції. Під час затримання у неї було виявлено та вилучено два згаданих одноразових медичних шприца із наркотичними засобами, а у ОСОБА_1 одноразовий медичний шприц із наркотичним засобом, належні їй таблетки та металевий посуд із залишками макової соломи.
Проте вина підсудних повністю доведена в судовому засіданні показаннями свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_4 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 .
Так, свідок ОСОБА_8 суду пояснив, що 29.02.2008р. в м.Барі по вул.Кірова 29 у підсудного ОСОБА_1 , була проведена оперативна закупка під час якої ОСОБА_1 продав громадянину ОСОБА_3 наркотичний засіб за 40 грн., після чого з будинку підсудного працівниками міліції було вилучено згадані гроші та ще частину наркотичного засобу. 16.10.2008р. біля 18 год. підсудний ОСОБА_1 їхав на велосипеді із ОСОБА_4 по вул.К.Лібкнехта в м.Барі і був затриманий працівниками міліції. При цьому ОСОБА_1 у себе під одежею зберігав медичний одноразовий шприц із темною рідиною, яка виявилась наркотичним засобом. Крім того, 13.08.2009р. в вечірній час на вул.Кірова були затримані працівниками міліції підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Під час затримання у останньої було виявлено та вилучено два одноразових медичних шприца із наркотичними засобами, а у ОСОБА_1 одноразовий медичний шприц із наркотичним засобом, таблетки "Соннату" та "Димедролу", а також металевий посуд із залишками макової соломи. При цьому ОСОБА_1 пояснив, що в шприцах знаходиться наркотичний засіб, який він виготовив у лісі із макової соломи, придбаної ним на ринку в м.Барі. Частину виготовленого наркотичного засобу вжив там же у лісі, а залишок зібрав у три шприци, два з яких віддав ОСОБА_2 в обмін на таблетки, а третій залишив собі. Що підтвердила і ОСОБА_2 .
Свідок ОСОБА_9 суду пояснив, що тривалий час знайомий з підсудним ОСОБА_1 , який сам вживає наркотичні засоби та пропонував спробувати і йому.
Свідок ОСОБА_10 суду пояснив, що проживає в сусідстві із сім`єю ОСОБА_5 і неодноразово з подвір`я останніх відчував запах ацетону.
Аналогічні показання дала свідок ОСОБА_11 .
Свідок ОСОБА_14 суду пояснив, що проживає в сусідстві із сім`єю ОСОБА_5 , поряд з будинком яких часто збираються молоді люди, після чого на тому місці залишається велика кількість використаних одноразових медичних шприців.
Свідок ОСОБА_13 суду пояснив, що 29.02.2008р. в АДРЕСА_1 у підсудного ОСОБА_1 , була проведена оперативна закупка під час якої ОСОБА_1 продав громадянину ОСОБА_3 наркотичний засіб за 40 грн., після чого з будинку підсудного працівниками міліції було вилучено згадані гроші та ще частину наркотичного засобу.
Аналогічні показання дав свідок ОСОБА_12 .
Свідок ОСОБА_15 суду пояснив, що 16.10.2008р. біля 18 год. підсудний ОСОБА_1 їхав на велосипеді із ОСОБА_4 по вул.К.Лібкнехта в м.Барі і був затриманий працівниками міліції. При цьому ОСОБА_1 у себе під одежею зберігав медичний одноразовий шприц із темною рідиною, яка виявилась наркотичним засобом.
Аналогічні показання дав свідок ОСОБА_16 .
Свідок ОСОБА_17 суду пояснив, що 16.10.2008р. біля 18 год. по вул.К.Лібкнехта в м.Барі на велосипеді їхали два хлопці. Один за кермом, а інший, як згодом з`ясувалось ОСОБА_1 , стояв на багажнику. В цей час їх зупинили працівники міліції і підсудний ОСОБА_5 з-під одежі дістав медичний одноразовий шприц з рідиною темного кольору та намагався викинути.
Свідок ОСОБА_4 суду пояснив, що 16.10.2008р. біля 18 год. по вул.К.Лібкнехта в м.Барі він з ОСОБА_1 їхали на велосипеді. Він їхав за кермом, а підсудний стояв на багажнику. В цей час їх затримали працівники міліції і вилучили у ОСОБА_1 медичний одноразовий шприц з рідиною темного кольору. Оскільки підсудний знаходився у нього за спиною, обставини вилучення йому не відомі.
Свідок ОСОБА_18 суду пояснила, що 13.08.2009р. в вечірній час на вул.Кірова були затримані працівниками міліції підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Під час затримання у останньої було виявлено та вилучено два одноразових медичних шприца із наркотичними засобами, а у ОСОБА_1 одноразовий медичний шприц із наркотичним засобом, таблетки "Соннату" та "Димедролу", а також металевий посуд із залишками макової соломи. При цьому ОСОБА_1 пояснив, що в шприцах знаходиться наркотичний засіб, який він виготовив у лісі із макової соломи, придбаної ним на ринку в м.Барі. Частину виготовленого наркотичного засобу вжив там же у лісі, а залишок зібрав у три шприци, два з яких віддав ОСОБА_2 в обмін на таблетки, а третій залишив собі. Що підтвердила і ОСОБА_2 .
Свідок ОСОБА_20 суду пояснив, що у серпні 2009 року був запрошений працівниками міліції як понятий під час затримання підсудних ОСОБА_22 та ОСОБА_1 , у яких було виявлено та вилучено два одноразових медичних шприца із речовиною темного кольору у ОСОБА_2 , а у ОСОБА_1 одноразовий медичний шприц із із речовиною темного кольору, таблетки "Соннату" та "Димедролу", металевий посуд із залишками макової соломи. При цьому ОСОБА_1 пояснив, що в шприцах знаходиться наркотичний засіб, який він виготовив у лісі із макової соломи, придбаної ним на ринку в м.Барі. Частину виготовленого наркотичного засобу вжив там же у лісі, а залишок зібрав у три шприци, два з яких віддав ОСОБА_2 в обмін на таблетки, а третій залишив собі. Що підтвердила і ОСОБА_2 ..
Аналогічні показання дав свідок ОСОБА_21 .
Також, вина підсудних стверджується матеріалами оперативної закупки (а.с.7-14 т.1), протоколами, огляду місця події (а.с.16 т.1, а.с.4-9 т.2, а.с.9-16, 28-30 т.3), зважування (а.с.17 т.1, а.с.23 т.3), огляду речових доказів (а.с.83-94, 96-97 т.3) висновком судово-хімічної експертизи (а.с.119-121 т.1), де зазначається, що вилучена у ОСОБА_3 та з будинку ОСОБА_1 речовина рослинного походження є особливо небезпечним наркотичним засобом канабісом у кількості відповідно 8,77 г та 5,4 г у висушеному стані, висновком судово-хімічної експертизи (а.с.66-68 т.2), де зазначається, що вилучена 16.10.2008р у ОСОБА_1 рідина є особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим у кількості 0,120 г у перерахунку на суху речовину, висновками судово-хімічних експертиз (а.с.135-141 т.3, 68-70 т.4), де зазначається, що вилучені 13.08.2009р у ОСОБА_1 рідина коричневого кольору є особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим у кількості 0,115 г у перерахунку на суху речовину, таблетки білого та жовтого кольору є лікарськими засобами, відповідно димедролу та з вмістом зопіклону, речовина рослинного походження коричневого кольору з різким запахом розчинника макова солома, яка піддавалась екстракції, але ще містила наркотично активний алкалоїд опію морфін є особливо небезпечним наркотичним засобом маковою соломою загальною масою 169,08 г у висушеному стані, залишки речовини рослинного походження є особливо небезпечним наркотичним засобом маковою соломою масою 0,4 г у висушеному стані, а вилучена тоді ж у ОСОБА_2 рідина бурого кольору є особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим загальною кількістю 0,25 г у перерахунку на суху речовину, протоколом медичного огляду (а.с.38 т.3), де зазначається, що ОСОБА_1 13.08.2009р. біля 21 год. перебував в стані наркотичного сп`яніння; іншими матеріалами кримінальної справи.
Заперечення підсудного ОСОБА_1 щодо причетності його до скоєних злочинів, крім показань свідків, підсудної ОСОБА_2 та матеріалів справи, спростовуються також поясненнями та показаннями самого ОСОБА_1 , даними ним під час досудового слідства, де він був ознайомлений із змістом ст.63 Конституції України. Зокрема, на а.с.18, 51 т.1 підсудний ОСОБА_1 зазначав, що періодично вживає наркотичні засоби. 14.02.2008 року в вечірній час поблизу гуртожитку ліцею в с.Кузьминці Барського району він придбав у свого знайомого конопель, які з метою збуту зберігав в будинку за місцем проживання в АДРЕСА_1 . 29.02.2008р. він частину зазначеного наркотичного засобу продав своєму знайомому ОСОБА_23 за 40 грн., а іншу частину того ж дня з будинку, де він проживає, вилучили працівники міліції. На а.с.10 т.2 ОСОБА_1 зазначав, що 16.10.2008р. в обідню пору один із його знайомих дав йому медичний шприц із наркотичним засобом, який він зберігав під одежею для власного вживання. Біля 18 год. того ж дня коли він разом з ОСОБА_24 на велосипеді проїжджав по вул.К.Лібкнехта в м.Барі їх затримали працівники міліції та вилучили згаданий шприц, хоча він намагався його викинути. На а.с.19-20, 181 т.3 ОСОБА_1 зазначав, що 13.08.2009 року біля 6 год. він на ринку м.Бар придбав у невідомої жінки за 12 грн. 12 головок маку, які на околиці міста подрібнив та заховав, маючи намір згодом виготовити наркотичний засіб. В обідню пору того ж дня він разом з ОСОБА_2 та своїм старшим братом пішли до лісу, що поблизу с.Хутір Івановецький Барського району, де він на вогнищі, використавши придбаний вранці мак, а також взятий із дому посуд виготовив наркотичний засіб, частину якого вжив особисто шляхом ін`єкції, а іншою частиною наповнив три одноразові медичні шприци. Один із шприців залишив у себе, а інші два, передав ОСОБА_2 . Згодом коли вони повертались з ОСОБА_2 додому їх затримали працівники міліції та вилучили наркотичні засоби і посуд.
Суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_5 слід кваліфікувати за ст.307 ч.2 КК України, оскільки він незаконно придбав, виготовив та зберігав з метою збуту, а також скоїв збут особливо небезпечних наркотичних засобів, повторно, вчинивши раніше злочин, передбачений ст.309 КК України; ст.309 ч.2 КК України оскільки він вчинив незаконне придбання, виготовлення, зберігання без мети збуту наркотичного засобу, повторно, за попередньою змовою групою осіб, тоді як раніше вчинив злочин передбачений ст.307 КК України.
Суд вважає, що дії підсудної ОСОБА_6 слід кваліфікувати за ст.309 ч.2 КК України оскільки вона вчинила незаконне придбання, виготовлення, зберігання без мети збуту наркотичного засобу, за попередньою змовою групою осіб.
Обираючи покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує, що він позитивно характеризується за місцем навчання та роботи (а.с.79 т.1, а.с.103 т.2), має батьків-інвалідів, вперше притягується до кримінальної відповідальності.
Обираючи покарання підсудній ОСОБА_6 суд враховує, що вона повністю визнала свою вину, глибоко розкаюється у скоєному, активно сприяла розкриттю злочину, а тому вважає за можливе застосувати ст.75 КК України.
На підставі викладеного суд, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК та ст. 65 КК України,
З а с у д и в:
ОСОБА_1 визнати винним за ст.307 ч.2 КК України і обрати йому покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років з конфіскацією всього належного йому майна; за ст.309 ч.2 КК України і обрати йому покарання у виді позбавлення волі строком на три роки. Відповідно до ст.70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, обрати йому остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років з конфіскацією всього належного йому майна. Строк відбування покарання рахувати з моменту затримання, тобто з 20 серпня 2009 року. Зарахувати в строк відбування покарання ОСОБА_1 період його затримання з 6 березня 2008 року по 13 березня 2008 року та з 4 січня 2009 року по 14 січня 2009 року.
ОСОБА_2 визнати винною за ст.309 ч.2 КК України і обрати їй покарання у виді позбавлення волі строком на два роки. Застосувавши ст.ст. 75, 76 КК України звільнити її від відбування покарання з випробуванням з однорічним іспитовим строком, протягом якого зобов`язати ОСОБА_2 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи, а також періодично з`являтися в ці органи для реєстрації.
Запобіжні заходи засудженим до набрання вироком законної сили залишити без зміни: ОСОБА_1 перебування під вартою, ОСОБА_2 підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ УМВС України у Вінницькій області 1201 грн. 92 коп. за проведення експертизи.
Стягнути з ОСОБА_1 та з ОСОБА_2 солідарно на користь НДЕКЦ УМВС України у Вінницькій області 600 грн. 96 коп. за проведення експертизи.
Вилучені по справі речові докази знищити.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб.
Суддя:
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2010 |
Оприлюднено | 02.12.2022 |
Номер документу | 105830040 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Барський районний суд Вінницької області
Хлопецький О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні