Ухвала
від 21.08.2022 по справі 905/658/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22.08.2022 Справа № 905/658/22

Суддя Господарського суду Донецької області Хабарова М.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Софт» (20701, м.Сміла, вул. Ольги Олійник, 6)

до Комунального некомерційного підприємства «Обласна дитяча лікарня м.Слов`янськ» (84422, Донецька обл., м. Слов`янськ, вул. Ярослава Мудрого, 12)

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Скай Софт» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Комунального некомерційного підприємства «Обласна дитяча лікарня м.Слов`янськ» про стягнення основного боргу у розмірі 146 170,33 грн та 3% річних у розмірі 4 385,11 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору №14 про постачання/купівлю електричної енергії споживачу від 09.03.2022.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданим позовом.

За приписами ч.ч. 1, 2, 4, 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Отже, звертаючись з даним позовом до суду про стягнення заборгованості за поставлену електричну енергію, позивач зобов`язаний зазначити та додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

В той же час, як вбачається із тексту позовної заяви та її прохальної частини позивач визначає основну заборгованість у розмірі 146 170,33 грн.

Позивачем до позовної заяви додано розрахунок заборгованості за надані послуги згідно договору №14 від 09.03.2022, однак вказаний розрахунок суд не може визнати обґрунтованим, оскільки з останнього не вбачається яким чином обраховується заявлена до стягнення сума основного боргу у розмірі 146 170,33 грн, на підставі чого виникла вказана сума, якими первинними документами підтверджується (рахунки на оплату, акти здачі-приймання робіт (надання послуг) із зазначенням номерів та дат, часткові оплати, із зазначенням сум та дат) та за який період виникла заборгованість («з» - «по»).

Крім того, позивач в позовній заяві наводить наступний розрахунок 3% річних: 146 170,33 грн х 3% річних = 4385,11 грн.

Однак, у вказаному розрахунку 3% річних позивачем не визначено кількість днів прострочення які він використовував підчас нарахування та не зазначено дату початку нарахування та кінцеву дату нарахування 3% річних. При цьому, усі розрахунки повинні бути проведенні по кожному первинному документу окремо.

Суд вважає за доцільне звернути увагу позивача на те, що в абз. 10 стор. 3 позовної заяви останній зазначає, що відповідач зобов`язаний сплатити додатково 3% річних за неналежне виконання договірних зобов`язань у розмірі 14 999,87 грн, в той час коли в прохальній частині позовної заяви та в доданому розрахунку позивач визначає розмір 3% річних 4 385,11 грн.

Зважаючи на наведене, не вбачається за можливе встановити заявлену позивачем ціну позову, оскільки зазначена сума 3% річних містить явні арифметичні суперечності, які є очевидними ще до моменту відкриття провадження у справі та розгляду її по суті.

Поряд із цим суд зауважує, що позов - це вимога позивача до відповідача, спрямована через суд, про захист порушеного або оспорюваного суб`єктивного права та охоронюваного законом інтересу, яке здійснюється у визначеній законом процесуальній формі.

Предмет позову - це певна матеріально - правова вимога позивача до відповідача, яка кореспондує зі способами захисту права, визначеними зокрема, ст. 16 Цивільного кодексу України та ст. 20 Господарського кодексу України. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Суд наголошує на те, що предметом позову може бути матеріально-правова чи немайнова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен прийняти рішення. Захист майнового або немайнового права чи законного інтересу відбувається шляхом прийняття судом рішення про примусове виконання відповідачем певних дій або зобов`язання утриматись від їх вчинення.

Рішення суду про задоволення позову може бути прийнято виключно у тому випадку, коли подані позивачем докази дозволять суду зробити чіткий, конкретний та безумовний висновок про обґрунтованість та законність вимог позивача.

Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 23.03.2012 «Про судове рішення» рішення з господарського спору повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з`ясованими шляхом дослідження та оцінки судом належних і допустимих доказів у конкретній справі.

При цьому ненадання позивачем обґрунтованого розрахунку заявлених сум та доказів, на які останній посилається у своїй позовній заяві, нівелює можливість дотримання судом вказаних принципів та унеможливлює правильне і своєчасне вирішення господарського спору.

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте, в порушення п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позивачем не зазначено щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів доказів, копії яких додано до заяви.

За приписами п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Однак, подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Скай Софт» позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Отже, позовна заява не відповідає вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановлює ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Софт» до Комунального некомерційного підприємства «Обласна дитяча лікарня м. Слов`янськ» про стягнення заборгованості залишити без руху.

2. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Скай Софт» протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали надати суду:

- обґрунтований детальний розрахунок основного боргу (із посиланням на первинні документи (рахунки на оплату, акти здачі-приймання робіт (надання послуг)) із зазначенням номерів та дат, коли повинна здійснюватися оплата за кожним первинним документом окремо, суми, які підлягають сплаті, та суми, які надійшли від відповідача);

- обґрунтований детальний розрахунок 3% річних (із посиланням на первинні документи (рахунки на оплату, акти здачі-приймання робіт (надання послуг)) із зазначенням кількості днів нарахування та дати початку нарахування і кінцевої дати нарахування);

- уточнення ціни прозову (з урахуванням уточнення заявленої до стягнення суми 3% річних);

- письмові пояснення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

3. Повідомити сторін, що у зв`язку з введенням на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів і працівників суду, у відповідності до розпорядження голови суду, доступ до приміщення суду тимчасово обмежений, запроваджено роботу суду у віддаленому режимі.

Заяви, клопотання тощо, можуть бути подані засобами електронного зв`язку: inbox@dn.arbitr.gov.ua, а також через особистий кабінет в системі «Електронний суд».

4. Повідомити сторін, що у зв`язку із закінченням знаків поштової оплати (поштових марок) та у зв`язку із запровадженням дистанційної роботи, через воєнний стан в Україні та небезпеку у місті Харкові, Господарський суд Донецької області не має можливості здійснювати відправку вихідної кореспонденції.

З огляду на зазначене, суд звертає увагу учасників на те, що процесуальні документи, у тому числі дана ухвала, будуть надсилатися на електронні адреси, які відомі суду, або сторони будуть повідомлені телефонограмами, а також суд пропонує альтернативний спосіб отримання процесуальних документів та необхідної інформації у справах в системі «Електронний Суд» https//cabinet.court.gov.ua.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя М.В. Хабарова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення21.08.2022
Оприлюднено23.08.2022
Номер документу105833788
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/658/22

Судовий наказ від 23.03.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Хабарова Марія Володимирівна

Рішення від 02.02.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Хабарова Марія Володимирівна

Ухвала від 12.10.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Хабарова Марія Володимирівна

Ухвала від 21.08.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Хабарова Марія Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні