УКРАЇНА
Житомирський апеляційний суд
Справа №295/6132/22
Категорія ст. 34 КПК України Доповідач ОСОБА_1
УХВАЛА
22 серпня 2022 року Житомирський апеляційний суд
в складі: головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3
розглянувши у приміщенні апеляційного суду в м. Житомирі подання голови Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_4 щодо вирішення питання про направлення кримінального провадження №12022180000000208 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.1 ст.209, ч.1 ст.366 КК України, для розгляду до іншого суду, -
Встановив:
Голова Богунського районного суду міста Житомира ОСОБА_4 звернувся до Житомирського апеляційного суду з поданням щодо вирішення питання про направлення до іншого суду кримінального провадження №12022180000000208 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.1 ст.209, ч.1 ст.366 КК України, для розгляду по суті.
В поданні зазначено, що ухвалою Богунського районного суду м.Житомира від 04.08.2022 року прийнято рішення про направлення матеріалів вказаного кримінального провадження до Житомирського апеляційного суду для визначення підсудності.
Відповідно доч.1ст.32КПК України,кримінальне провадженняздійснює суд,у межахтериторіальної юрисдикціїякого вчиненокримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Згідно ч.9 ст. 615 КПК України під час дії воєнного стану обвинувальні акти скеровуються та розглядаються судами, в межах територіальної юрисдикції яких закінчено досудове розслідування (Закон набрав чинності 01 травня 2022 року).
Дане провадження було скеровано до Богунського районного суду м.Житомира, однак досудове розслідування в даному кримінальному провадженні проведено відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області та було закінчено прокурором Рівненської обласної прокуратури, а тому виникло питання про направлення даного кримінального провадження до належного суду для розгляду.
В судове засідання апеляційного суду сторони кримінального провадження не з`явилися.
Перевіривши матеріали провадження, колегія суддів вважає, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно ч.1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Відповідно доч.9ст.615КПК України,розділу IX-1(Особливийрежим досудовогорозслідування,судового розглядув умовахвоєнного стану) під час дії воєнного стану обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності скеровуються тарозглядаються судами,в межахтериторіальної юрисдикціїяких закінченодосудове розслідування, а в разі неможливості з об`єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - найбільш територіально наближеним до нього судом, що може здійснювати правосуддя, або іншим судом, визначеним у порядку, передбаченому законодавством.
Положення цієї частини не поширюються на кримінальні провадження, обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності в яких скеровано до суду до моменту введення воєнного стану та набрання чинності цією частиною.
Вказана спеціальна норма регулює особливості здійснення кримінального провадження під час дії воєнного стану.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Законом № 2102-IX від 24.02.2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року(зі змінами, внесеними Указами від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX та від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX), який УказомПрезидента України«Про продовженнястроку діївоєнного станув Україні» №573/2022від 12серпня 2022року,з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року продовжено строком на 90 діб.
Таким чином, підсудність даного кримінального провадження належить до юрисдикції суду, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Як вбачається з обвинувального акту, досудове розслідування в даному провадженні проведено відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області (з дислокацією по вул. Миколи Хвильового, 2, у м. Рівне, Рівненської області) та було закінчене прокурором Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_6 , яка 30 червня 2022 року затвердила обвинувальний акт в приміщенні по вул. 16 Липня, 73, в м. Рівне, Рівненської області.
Відповідно до ч.2 ст.34 КПК України до повноважень одного апеляційного суду належить вирішення питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого лише в межах юрисдикції вказаного суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ч.3 ст.34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегієюсуддів Касаційногокримінального судуВерховного Судуза поданнямсуду апеляційноїінстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.
За таких обставин, враховуючи, що в поданні порушується питання про направлення кримінального провадження до іншого суду, який не належить до юрисдикції Житомирського апеляційного суду і вирішення цього питання не є компетенцією Житомирського апеляційного суду, а вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду, колегія суддів вважає, що вказане кримінальне провадження слід направити до Касаційного кримінального суду Верховного Суду для вирішення питання про визначення підсудності.
Керуючись ст. 34 КПК України, апеляційний суд, -
Постановив:
Подання голови Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_4 задовольнити.
Кримінальне провадження №12022180000000208 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.1 ст.209, ч.1 ст.366 КК України, направити до Верховного Суду для визначення підсудності в порядку ч. 3 ст. 34 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105859217 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Макаровець Алла Миколаївна
Кримінальне
Житомирський апеляційний суд
Кіянова С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні