Єдиний унікальний номер: 379/798/22
Провадження № 1-кс/379/76/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2022 рокум.Тараща
Слідчий суддя Таращанського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2
розглянув клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 2 Білоцерківського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 , поданого за матеріалами досудового розслідування в кримінальному провадженні за № 12022116290000072, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.05.2022, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 254 КК України, про проведення огляду.
Клопотання надійшло до суду 23.08.2022.
Суд перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по даних матеріалах,
ВСТАНОВИВ:
Начальник сектору дізнання відділення поліції № 2 Білоцерківського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 23.08.2022 подала до Таращанського районного суду Київської області клопотання, погоджене прокурором у кримінальному провадженні - начальником Таращанського відділу Білоцерківської окружної прокуратури ОСОБА_4 про проведення огляду.
В обґрунтування клопотання ОСОБА_3 зазначено, що 26.05.2022 до відділення поліції № 2 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області надійшов рапорт дільничного офіцера поліції капітана поліції ОСОБА_5 про те, що під час проведення перевірки за зверненням ДП «Богуславське лісове господарство» було встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчинив безгосподарське використання земельної ділянки за кадастровим номером 3224483600:04:009:0002, яка розташована по АДРЕСА_1 , що спричинило виведення землі з сільськогосподарського обороту.
В ході досудового розслідування встановлено, що Кагарлицькою місцевою прокуратурою під час опрацювання Публічної кадастрової карти України встановлені порушення вимог земельного законодавства під час передачі земельної ділянки у власність, а саме: земельна ділянка площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства з кадастровим номером 3224483600:04:009:0002, що належить ОСОБА_6 вибула з державної власності всупереч встановленого законом порядку зміни цільового призначення, оскільки дана земельна ділянка знаходиться у постійному користуванні Державного підприємства «Богуславське лісове господарство». Відповідно, вище вказана земельна ділянка накладається на землі лісогосподарського призначення у кварталі 45 Таращанського лісництва, що підтверджується Проектом організації розвитку лісового господарства ДП «Богуславське лісове господарство» 2014 року, Планом лісових насаджень Таращанського лісництва ДП «Богуславський лісгосп» лісовпорядкування 2014 року, планово-картографічними матеріалами.
З ухвали Таращанського районного суду від 26.04.2022 встановлено, що під час розробки технічної документації була допущена технічна помилка, яка була усунута землевпорядною організацією, що розробляла технічну документацію.
Відповідно до технічної документації і наявних поворотних точок меж земельної ділянки з кадастровим номером 3224483600:04:009:0002 перенесених в натуру, вище вказана земельна ділянка не накладається на землі державного лісового фонду ДП «Богуславське лісове господарство».
Під час спільного виїзду на місцевість представників ДП «Богуславське лісове господарство», Землевпорядного центру АО та ОСОБА_6 було встановлено, що межі земельної ділянки з кадастровим номером 3224483600:04:009:0002 в натурі (на місцевості) не визначені, земельна ділянка знаходиться під штучно створеною водоймою, межі якої розширені і фактично заходять на землі державного лісового фонду.
Відповідно до акту узгодження суміжних меж земельної ділянки, земельна ділянка з кадастровим номером 3224483600:04:009:0002 представляє собою штучно створену водойму, яка не накладається на землі лісового фонду ДП «Богуславське лісове господарство», проте суміжна межа з південно-східної сторони проходить через водний об`єкт.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна земельна ділянка з кадастровим номером 3224483600:04:009:0002, розташована по АДРЕСА_1 , площею 2,0000 га, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства на праві власності належить ОСОБА_6 .
Згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, земельна ділянка з кадастровим номером 3224483600:04:009:0002, розташована по АДРЕСА_1 , площею 2,0000 га, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, на праві власності належить ОСОБА_6 .
Таким чином, в ході досудового розслідування вище зазначеного кримінального провадження, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального проступку, надання їм належної правової оцінки та приймання законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, з метою виявлення факту безгосподарського використання земельної ділянки, що могло спричинити тривале зниження або втрату родючості, виведення земельної ділянки з сільськогосподарського обороту, змивання гумусного шару, порушення структури ґрунту виникла необхідність у проведенні слідчої (розшукової) дії передбаченої ст. 237 КПК України - огляду земельної ділянки з кадастровим номером 3224483600:04:009:0002, яка розташована по АДРЕСА_1 , площею 2,0000 га, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства на праві власності належить ОСОБА_6 .
Окрім цього, відповідно до ч. 1 ст. 223 саме слідчі (розшукові) дії є діями спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Тобто, збирання доказів відбувається через інститут слідчих дій, зокрема проведення огляду речей.
Метою проведення огляду є виявлення, фіксація та за необхідності вилучення речей та документів, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження, встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Беручи до уваги вище викладене та враховуючи, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, необхідно провести огляд земельної ділянки з кадастровим номером 3224483600:04:009:0002, розташована по АДРЕСА_1 , площею 2,0000 га, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства на праві власності належить ОСОБА_6 .
Начальник секторудізнання відділенняполіції №2Білоцерківського РУПГУНП вКиївській області ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримала у повному обсязі.
Дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до наступного.
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Так, згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Згідно ч. 2 ст. 233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
У судовому засіданні досліджені матеріали, які дають слідчому судді підстави для надання дозволу на огляд: витяг з ЄРДР від 22.08.2022; копія заяви про вчинення кримінального правопорушення від 10.05.2022 № 179; копія проекту землеустрою від 2019; копія ухвали Таращанського районного суду Київської області від 26.04.2022; копія витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку; копія кадастрового плану земельної ділянки; копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна.
Керуючись статтями 117, 170, 233, 237 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 2 Білоцерківського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 , поданого за матеріалами досудового розслідування в кримінальному провадженні за № 12022116290000072, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.05.2022, за ознакамикримінального проступку,передбаченого ч.1ст.254КК України про проведення огляду задовольнити.
Надати дозвіл начальнику сектору дізнання відділення поліції № 2 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітану поліції ОСОБА_3 та дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 2 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 на проведення огляду земельної ділянки з кадастровим номером 3224483600:04:009:0002, яка розташована по АДРЕСА_1 , площею 2,0000 га, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та на праві власності належить ОСОБА_6 .
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто до 23.09.2022 року
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:ОСОБА_1
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105869775 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Таращанський районний суд Київської області
Зінкін В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні