Справа №760/10400/22
1-кс/760/3295/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2022 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна в кримінальному провадженні №22022101110000263, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.07.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 110-2 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді надійшло клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладання арешту на майно, подане в рамках кримінального провадження відомості щодо якого було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22022101110000263 від 22.07.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 110-2 КК України.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №22022101110000263 від 22.07.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 110-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ТОВ«Газпромнефть Лубрікантс Україна» (код ЄДР 36868073, зареєстроване за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська, 15) здійснюють в особливо великих розмірах фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також захоплення державної влади.
Встановлено, що кінцевим бенефіціарним власником ТОВ«Газпромнефть Лубрікантс Україна» являється російський суб`єкт підприємницької діяльності ТОВ«ГПН-Операційне Управління» (ІНН7813648954, адреса: 197198, рф, м. Санкт-Петербург, Митнинська набережна, буд. 5 літер А), який володіє 100 % частки статутного капіталу (загальною сумою 6197500, 00 грн) та корпоративних прав ТОВ«Газпромнефть Лубрікантс Україна». Крім того, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб рф (ЕГРЮЛ) встановлено, що кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «ГПН-Операційне Управління», являється ПАТ«Газпром Нафта», який в свою чергу, володіє 99,9% частки статутного капіталута безпосередньо афілійоване із ТОВ«Газпромнефть Лубрікантс Україна», в частині отримання доходу від здійснення підприємницької діяльності.
Також, встановлено, що ПАТ «Газпром Нафта», за представництва ТОВ«Газпромнефть Лубрікантс Україна», активно здійснює підприємницьку діяльність на території України, в частині імпортних операцій, зберігання значної кількості паливно-мастильних матеріалів в складських приміщеннях та їх подальшої оптової реалізації суб`єктам підприємницької діяльності України з метою отримання доходу (економічної вигоди/прибутку).
Так, за період з 08.01.2021 по 09.02.2022 ТОВ «Газпром Лубрікантс Україна» імпортовано з рф до України 2359 тонн паливно-мастильних матеріалів фактурна вартість (ціна) яких, згідно митних декларацій, складає близько 8280511,00 грн.
За вказаний вище період, ТОВ «Газпромнефть Лубрікантс Україна» здійснено реалізацію отриманих з рф паливно-мастильних матеріалів суб`єктам підприємницької діяльності України та отримано дохід на загальну суму 104319572,00 грн в т.ч. ПДВ.
Крім сплати податків до державного бюджету рф, за результатами здійснення підприємницької діяльності ТОВ «Газпромнефть Лубрікантс Україна» на території України, відповідно до відкритої інформації федерального казначейства рф, ПАТ«Газпром Нафта» на постійній основі є учасником системи державних закупівель рф, в частині постачання паливно-мастильних матеріалів міністертсву оборони та іншим органам державної влади рф, що в подальшому може використовуватися під час окупаційних протиправних дій рф на території України та становити загрозу національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України.
Постановою старшого слідчого СУГУ СБУ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_4 від 09.08.2022 р. корпоративні права ТОВ«Газпромнефть Лубрікантс Україна», що належать компанії ТОВ«ГПН-Операційне Управління» визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №22022101110000263 від 22.07.2022 р.
Прокурор зазначає, що вищевказані речі є процесуальними джерелами фактичних даних (доказів), на підставі яких можуть бути встановлені факти та обставини, що мають значення для цього кримінального провадження та підлягають доказуванню.
З метою всебічного, повного і неупередженого розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, для забезпечення ефективності досудового розслідування, зокрема зберігання речових доказів у кримінальному провадженні, виникла необхідність у накладенні арешту на вищевказані вилучені документи.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав викладених в ньому. Також долучив до матеріалів справи клопотання Директора ТОВ «Газпромнефть Лубрікантс Україна» ОСОБА_5 , в якому зазначено, що кінцевим беніфіціарним власником Товариства являється російський суб`єкт підприємницької діяльності ТОВ «ГПН-Операційне Управління» (ІНН 7813648954, адреса: рф, м. Санкт-Петербург, Митнинська набережна, 5-А), який володіє 100% частки статутного капіталу та корпоративних прав ТОВ «Газпромнефть Лубрікантс Україна». Разом з тим, кінцевим беніфіціарним власником ТОВ «ГПН-Операційне Управління» являється ПАТ «Газпром Нафта», який в свою чергу, володіє 99,9% частки статутного капіталу та безпосередньо афілійоване із ТОВ «Газпромнефть Лубрікантс Україна» в частині отримання доходу від здійснення підприємницької діяльності. Крім того, директор ОСОБА_5 просив задовольнити клопотання про арешт майна ТОВ «Газпромнефть Лубрікантс Україна».
Вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимогКПК Українита судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, а також умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.
За положеннями ч. 2 ст. 173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна, слідчий суддя, суд, повинен врахувати, зокрема, правову підставу для арешту майна.
Відповідно дост.98КПКУкраїни,речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Частиною 10 ст.170КПК України визначено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, у тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Як вбачається з матеріалів провадження, майно, на яке прокурор просить накласти арешт, визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.
На переконання слідчого судді, у даному випадку, обґрунтування відповідності згаданого майна критеріям, визначеним ст. 98 КПК України, у вказаній постанові про визнання речовим доказом та у клопотанні про арешт майна, є достатнім для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.
При вирішенні питання про накладення арешту на майно, слідчий суддя враховує і те, що у даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження.
Будь-яких суттєвих негативних наслідків від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Прокурором доведено наявність підстав, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна, а саме, що вищезазначене майно, є речовими доказами у кримінальному провадженні №22022101110000263 від 22.07.2022 р., та може бути використане, як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Враховуючи те, що прокурором доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні, то його слід задовольнити частково, накласти арешт на майно, шляхом заборони відчуження, перереєстрацію та внесення змін до установчих документів.
На підставі вищевикладеного, клопотання про накладення арешту на майно підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 170, 172, 173, 372 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Накласти арешт на 100 % корпоративних прав ТОВ«Газпромнефть Лубрікантс Україна» (код ЄДР 36868073) у вигляді статутного капіталу в розмірі 6197500,00 грн., що належить компанії ТОВ«ГПН-Операційне Управління» (ІНН7813648954, адреса: 197198, рф, м. Санкт-Петербург, Митнинська набережна, буд. 5 літер А), шляхом заборони відчуження, а також перереєстрацію та внесення змін до установчих документів.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105873773 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Кушнір С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні