КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа№ 133/849/22
Провадження № 2/133/783/22
РІШЕННЯ
Іменем України
17.08.2022 м. Козятин
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області у складі
головуючого судді Кучерук І.М.,
за участю секретаря Корбут Ю.А.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Козятинської міської ради Хмільницького району Вінницькій області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Козятинської міської ради, в якому просить визнати за нею право на земельну частку (пай) розміром 3,0235 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності КСГТП «Трудівник», розташованої на території Махаринецької сільської ради Хмільницького (раніше Козятинського) району Вінницької області, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Свої вимоги позивач мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина на земельну частку (пай) розміром 3,0235 в умовних кадастрових гектарах. Вонає єдиною спадкоємицею майна батька за законом.
На даний час позивач вирішила належним чином оформити спадщину, однак нотаріус роз`яснив їй про необхідність звернення до суду для оформлення свого права на спадщину, оскільки оригінал правовстановлюючого документа на спадкове майно відсутній.
Вирішення питання про успадкування нею земельної частки (паю) можливе лише в судовому порядку.
Позивач та її представник в судове засідання не з`явилися, представник позивача подав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує, справу просить розглянути у їхню відсутність.
Представник Козятинської міської ради в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про визнання позову, справу просить розглянути у його відсутність.
Оскільки, визнання представником відповідача позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2 (а.с.7).
Рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 04.03.2020 ОСОБА_1 продовжено строк для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 (а.с.8-9).
З Витягу про реєстрацію в спадковому реєстрі вбачається, що приватним нотаріусом зареєстровано спадкову справу за №65916807 щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 (а.с.10).
Згідно з розпорядженням про затвердження протоколу про розподіл земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та видачу державних актів на право власності на земельну ділянку на території Махаринецької сільської ради та додатку №2 до даного розпорядження ОСОБА_2 ввійшов до списку померлих громадян, яким не видавались державні акти на право власності на земельну ділянку взамін сертифікату, номер його паю 237, площа якого 3,0235 га (а.с.12-14).
Відповідно до роз`яснень приватного нотаріуса від 05.10.2020 позивачу стало відомо, що для оформлення спадщини їй необхідно пред`явити оригінал правовстановлюючого документу на спадкове майно (а.с.11).
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 06.02.2019 у справі №145/797/15-ц вказала, що у разі відкриття спадщини до 01 січня 2004 року застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила ЦК УРСР, у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом. У разі коли спадщина, яка відкрилася до набрання чинності ЦК України і строк на її прийняття не закінчився до 01 січня 2004 року, спадкові відносини регулюються цим Кодексом.
Відповідно до ст.525 ЦК УРСР (чинного на час виникнення спірних правовідносин) часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця.
Згідно з ч.1 ст.529 ЦК УРСР при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також дитина померлого, яка народилася після його смерті.
Частиною 2 ст. 548 ЦК УРСР визначалося, що прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Згідно з ч.1 ст. 550 ЦК УРСР строк для прийняття спадщини, встановлений статтею 549 цього Кодексу, може бути продовжений судом, якщо він визнає причини пропуску строку поважними.
Відповідно до роз`яснень п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.04.2004 № 7 (з відповідними змінами) «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення земельної ділянки в натурі ( на місцевості) та видачі державного акта про право власності на землю. Член колективного сільськогосподарського підприємства, включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами ЦК України, у тому числі й у випадку, коли з різних причин ця особа не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай).
Частиною 3 ст. 200 ЦПК України передбачено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Враховуючи викладене вище, а також обставину, що відповідач позов визнав повністю і його задоволення не суперечить вимогам закону та не порушує права, свободи та інтереси третіх осіб, суд прийшов до висновку, що за ОСОБА_1 слід визнати право на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 .
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 525, 529, 548 ЦК УРСР, ст.ст. 81, 82, 142, 200, 206, 259, 263-265 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) розміром 3,0235 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності КСГТП «Трудівник», розташованої на території Махаринецької сільської ради Хмільницького (раніше Козятинського) району Вінницької області, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач: Козятинська міська рада Вінницької області, знаходиться за адресою: вул. Г. Майдану, 20, м. Козятин, ЄДРПОУ 04329174.
Суддя І.М. Кучерук
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2022 |
Оприлюднено | 25.08.2022 |
Номер документу | 105877580 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Кучерук І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні