ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"25" серпня 2022 р.м. Одеса № 916/2034/22Господарський суд Одеської області у складі: суддя Волков Р.В.,
розглянувши матеріали за вх. № 2112/22 від 19.08.2022
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "УКР ЛІС" (65012, Одеська обл., м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, буд. 2В, офіс 211; код ЄДРПОУ 39449213),
третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ),
третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ),
про визнання припиненими трудових відносин, нарахування заробітної плати та стягнення 38500,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "УКР ЛІС" про визнання припиненими трудових відносин, нарахування заробітної плати та стягнення 38 500,00 грн.
В обгрунтування позову посилається на порушення відповідачем її права на звільнення з посади керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "УКР ЛІС" з власної ініціативи, а також на несплату відповідачем заробітної плати.
Оглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з огляду на таке.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Однак, у позовній заяві відсутній обгрунтований розрахунок 8 203,00 грн нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, а також 30 297,00 грн не нарахованої та не виплаченої заробітної плати.
Відповідно до ч.1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В якості доказів направлення учасникам справи копії позову та доданих до нього документів позивач надав поштові накладні та описи вкладення від 17.08.2022.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270 розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Отже, суд наголошує, що належним доказом направлення позову у відповідності до вимог ст.ст. 164, 172 ГПК України є оригінал або копія опису цінного листа, адресованого учасникові справи, з конкретним переліком вмісту такого листа, який містить, зокрема, відомості про додатки до позову (найменування документів), а також чек (квитанція), яким оплачено послуги відділення поштового зв`язку.
Проте, доказів здійснення відправлення листа з описом вкладення на адресу відповідача, якими, зокрема, є поштова квитанція або фіскальний чек, до позовної заяви не додано.
Згідно з ч.1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже з урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву (вх. № 2112/22 від 19.08.2022) ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали шляхом надання до суду:
- обґрунтованого розрахуноку сум, що стягуються;
- розрахункового документа, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку та свідчить про відправлення позовної заяви з додатками відповідачу (відповідно до вимог даної ухвали).
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала законної сили 25.08.2022 та відповідно до чинної редакції Господарського процесуального кодексу України оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Волков
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.08.2022 |
Оприлюднено | 26.08.2022 |
Номер документу | 105890593 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Волков Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні